V Plzni by mi pravděpodobně neprodloužili smlouvu, říká Vrba. Čím ho Ludogorec oslovil?

V zimě se dojemně rozloučil s Plzní a vydal se vstříc nové výzvě. Jeden z našich nejúspěšnějších koučů uplynulé dekády kývl ambicióznímu bulharskému celku Ludogorci Razgrad. Jak si nové angažmá pochvaluje? Čím ho klub oslovil? A jaký byl jeho nástupce Guľa jako hráč? O tom všem se rozpovídal Pavel Vrba exkluzivně pro Ruik.

Pavel Vrba. Zdroj: fcviktoria.cz

Jaké jsou vaše první dojmy z nového angažmá?

Dojmy jsou příjemné. Momentálně trávíme druhé soustředění v Turecku. Těší nás i to, že zatím máme celkem dobré výsledky.

Zvažoval jste nabídku Ludogorce dlouho? Čím vás klub oslovil?

Jak dlouho jsem nabídku zvažoval, nechci moc rozpitvávat. To by asi nebylo dobré. Bylo to víceméně řešení, které jsem udělat musel. Ludogorec je osminásobný mistr Bulharska. Pravidelně hraje předkola o Champions League. Často hraje také skupiny Evropské ligy a Champions League. To byl i ten hlavní důvod, proč jsem tuto nabídku přijal.

Říkal jste, že jste toto rozhodnutí udělat musel. Bylo vám v Plzni řečeno, že musíte odejít?

Nic takového mi nikdo neřekl. V létě mi ale končila smlouva a bylo pravděpodobné, že by mi ji neprodloužili. 

Ludogorec je oproti ostatním bulharským celkům ekonomicky silnější, je to patrné i na zázemí? Jaké je v porovnání s tím plzeňským?

Já jsem byl v Razgradu pouze dva dny. Zabezpečení pro trénink je tam velice dobré. Je tam několik hřišť, zázemí, šatny a vše co potřebujete k fotbalu. Už druhý rok také přestavují hlavní stadion, který se každým rokem mění. Ty podmínky v Ludogorci začínají být pro fotbal velmi zajímavé. I to bylo pro mé rozhodnutí důležité.

Jste spokojený s kádrem?

Kdyby tady nebyl takový kádr, tak asi těžko můžete hrát skupiny evropských pohárů. Ten kádr je velice silný. Na bulharské poměry jsou ty podmínky hodně nadstandardní. Ukazují to i výsledky. Ludogorec byl v posledních osmi letech osmkrát mistrem ligy. Je vidět, že zázemí, hráčský kádr i kvalita je mimořádná. Osobně si myslím, že majitelovi nejde o to, zda uspějete v Bulharsku. On chce uspět v té nadstavbě – v evropských pohárech. Všichni chceme samozřejmě hrát Champions League.

 

Zvažujete nějaké doplnění kádru? Třeba i z české ligy?

Projevili jsme zájem o jednoho hráče. Ale podmínky, které si ten český klub řekl, byly nesplnitelné.

Ten hráč byl Jakub Brabec?

Nebudu to definovat.

V týmu je velké množství cizinců, vy jste byl zvyklý sázet především na hráče z České republiky a Slovenska. Jak funguje komunikace v týmu? Používáte překladatele?

Momentálně používám především ruštinu, kterou jsem si zdokonalil v Machačkale. Je tu spousta lidí, kteří mluví rusky. Jsou tu ale i předkladatelé do angličtiny a portugalštiny. Je tu spousta hráčů z Brazílie, ale i z Evropy, kteří mluví anglicky. 

Plzeň jako vašeho nástupce zvolila Adriana Guľu. Je to podle vás správná volba?

Tenhle krok, který Plzeň udělala, zatím nemám důvod hodnotit. Přeju Áďovi (Adrian Guľa pozn. redakce)…Já si s ním tykám, tak můžu říct Áďovi (smích)…Ať se mu daří a je úspěšný. Ať je úspěšná i Plzeň a fanoušci, kteří byli v Plzni vždycky skvělí, ať mají radost z toho, že Plzeň bude pokračovat v tom, co se za posledních deset let podařilo vybudovat. 

Pokud se nepletu, Guľa byl i váš svěřenec…

Ano, když jsem na Slovensku v Púchově začínal kariéru, tak on končil kariéru jako hráč. 

Jaký byl jako hráč?

Byl zodpovědný. A to mu asi vydrželo i dodnes. Podle toho jak čtu, že se tam všechno mění, tak je zodpovědný i jako trenér.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nedělní pád dvou gigantů – Bayern i Manchester City schytaly ostudné debakly!

Nebyl to zrovna úspěšný den pro dva z evropských fotbalových gigantů. Německý Bayern i anglický Manchester City v nedělních ligových utkáních jasně prohráli a postarali se o pořádné překvapení!

Juliska je Dukle drahá! Nájem se za poslední roky zdvojnásobil

Fotbalová Dukla Praha a pražský stadion na Julisce spolu navzájem náramně souzní. Na něm Dukla nasbírala jedenáct titulů československého šampiona, hostila velké zápasy na mezinárodní scéně včetně semifinále Poháru mistrů v roce 1967 proti Celtiku Glasgow.

Leverkusen doma zaskočil Lipsko! K bodu přispěl skvělým výkonem i Patrik Schick

Do 2. bundesligového utkání sezóny vkročil kvůli nepodařenému úvodnímu utkání v roli outsidera. Lipsko však zaskočil skvělým a atraktivním projevem, který stačil na dvoubrankovou remízu 1:1.