Reklama

V jaké sestavě na Slavii? Návrat Dočkala by výrazně prospěl, premiérové derby pro Panáka musí být samozřejmostí

Blíží se jedno ze dvou nejdůležitějších utkání ligové sezóny. V neděli přivítá Letná jubilejní 300. derby, ve kterém budou domácí prahnout po ukončení nelichotivé série. V jaké sestavě by se mohla Sparta ukázat?

Pavel Vrba má stále poněkud omezený výběr. Na marodce zůstává Casper Højer, oba Krejčí a v ohrožení je i start středopolaře Filipa Součka. Kapitán Dočkal by měl být připraven, v ligovém utkání by se ukázal po necelých dvou měsících marodění.

A mohl by naskočit rovnou do základu. Pokud to okolností dovolí, byl by jeho návrat pro Spartu velmi dobrou zprávou. Adam Hložek by se tak sice musel rozloučit s rolí podhrotového hráče, kombinační hře by ale rozhodně prospěl kreativní hráč navíc.

Od Slavie lze očekávat vysoký a intenzivní presink, který mají “sešívaní” pod Trpišovským učebnicově naučený. Každý kreativní hráč nápomocný rozehrávce tak jednoznačně přijde vhod a zatímco Hložek je spíše druhým útočníkem, Dočkal nabízí větší kreativitu.

V případě, že by Dočkal nebyl připraven na start od první minuty, místo Hložka bych stejně na pozici ofenzivního záložníka vsadil na typologického tvůrce hry. Vzhledem ke zkušenostem z průběhu sezóny ale Karabcovu účast v základní sestavě zřejmě nejde předpokládat.

Přestože se Minchev s Drchalem oba nacházejí v dobré formě, nenabízejí takovou kvalitu, která bude na přerušení až 14 zápasové vzájemné bilance bez výhry nezbytná. Jejich příchod z lavičky se ale v případě nepříznivého skóre nabízí. Hlavní slovo bude ale zřejmě mít i zdraví Bořka Dočkala.

Variantou by mohl být i Pulkrab, na kterého by v případě nesnází mohly mířit dlouhé balóny. Pokud by navíc ve stoperské dvojici nastoupil výškou limitovaný Holeš, mohla by vést cesta právě tímto směrem.

Hložek by se tak navíc mohl proti velké kvalitě předvést na podhrotu. Nutný je ale i dodatek, že Pulkrab se podobně jako Dočkal teprve nedávno zotavil ze zranění. Na hřišti by se objevil po více než měsíční přestávce. Před ní navíc nijak zvlášť nezářil a na otevření střeleckého učtu v letošní sezóně za A-tým stále čeká.

Zbytek sestavy lze očekávat v identickém složení, jako tomu bylo proti Rangers. Obranná čtveřice Wiesner, Panák, Čelůstka, Hancko působila velmi dobře. Velké břemeno, co se týče rozehrávky, na sobě ale pravděpodobně bude nést Filip Panák.

25letého stopera čeká premiérové derby pražských S, ale už v něm bude veledůležitou postavou.

Sestava:

Nita
Wiesner – Panák – Čelůstka – Hancko
Sáček – Pavelka
Pešek – Dočkal – Haraslín
Hložek

Použité zdroje: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené