Reklama

V Edenu mu vadilo hučení, teď Lukaku žádá Premier League o přísnější tresty za rasismus

Hráče v anglických ligách už přestává bavit poklekávání před zápasy. Neúčinnost tohoto antirasistického gesta si uvědomuje i Romelu Lukaku, jenž se pro klubovou televizi rozmluvil o nových opatřeních.

Na ostrovech se s rasismem v posledních letech hodně bojuje. Na fotbalových travnících formou pokleknutí všech hráčů před začátkem zápasu.

„Měli bychom zaujmout silnější postoj. Ano, poklekáváme, ale po zápase stejně slyšíte urážky.”

Dle belgického útočníka by se mělo více bojovat s rasistickými útoky na sociálních sítích. A dokonce vymyslel, jak by mohl nový systém fungovat.

„Hráči a platformy jako Twitter nebo Instagram by se měli spojit. Kapitáni všech týmů a velké fotbalové osobnosti by se měli sejít s šéfem Instagramu, vládami, fotbalovou asociací, hráčskou asociací. Měli by si sednout a projednat to.”

Kluby ze čtyř nejvyšších anglických soutěží už letos na jaře bojkotovali, na tři dny si zrušili sociální sítě, moc to ale nepomohlo. Naopak, řadu fanoušků to spíše naštvalo.

„Pokud něco chcete zastavit, rozhodně to můžete udělat. Jako hráči můžeme říct: Ano, pojďme bojkotovat sociální sítě. Tyto společnosti by měly mluvit s týmy, vládami nebo samotnými hráči. Musí najít cestu, jak to zastavit, protože si opravdu myslím, že to je v jejich moci.”

Urostlý hroťák nehodlá pouze nečinně přihlížet, rád by pomohl s bojem proti odsuzování na základě barvy pleti. Uvidíme jakým způsobem to bude.

„Musím bojovat. Nedělám to jen pro sebe, ale také pro mého syna, mé budoucí potomky, rodiny a další hráče a děti, pro každého,” uzavřel Lukaku.

Zdroj: Chelsea FC

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené