Spojte se s námi

Fortuna liga

V Česku je svoboda slova, ale fotbalistům nasazujeme náhubky. Potrestají Limberského?

Zveřejněno

dne

Když byl potrestán Milan Baroš na podzim za své vulgarismy během zápasu, dalo se to pochopit. Potrestání teplického rappera Tomáše Kučery je možná také opodstatněné, i když výše pokuty nejspíš neodpovídá provedenému skutku. Dalším hříšníkem se tentokrát může stát David Limberský.

Zdroj: fcviktoria.cz

Plzeňský obránce patří k našim nejlepším ligovým fotbalistům, přestože jeho chování postu profesionálního hráče leckdy neodpovídá. Ať už se jedná o filmování penalt na hřišti nebo automobilové nehody pod vlivem alkoholu v jeho volném čase, má jako každý občan právo na svůj názor. O čem fotbal vlastně je? Také o zábavě, nadšení a adrenalinu. Když se po utkání Jablonce se Slavií vyjádřil k neuznání gólu domácích, jistě jeho vyjádření ovlivnila dávka emocí. A to je správné, emoce přece k fotbalu patří.

Svůj twitterový příspěvek týkající se šéfa Slavie nakonec smazal a ihned se Jaroslavu Tvrdíkovi omluvil. Ten omluvu přijal a tím měla být kauza ukončena. Ale nebyla. Jistá zasloužilá fanynka Slavie se mailem obrátila na etickou komisi, aby si na Limberského vyjádření posvítila, která se nato začala údajným prohřeškem zabývat. Hlavní dotčený, Jaroslav Tvrdík, už podle svého twitterového příspěvku o žádnou další omluvu nestojí. Řada teď tedy je na etické komisi, jestli míní viktoriána exemplárně potrestat, či případ smete pod stůl.

Věrná slávistka si neuvědomuje, jakou situaci svým přístupem může způsobit. Pokud komise Limberského potrestá, mezi hráče zavládne strach a po skončení utkání budeme slýchávat neutrální hodnocení typu „vyhráli jsme, protože jsme byli lepší“ nebo „prohráli jsme, protože jsme byli horší“. Kritiku schytala také od mnoha příznivců sešívaných, vždyť cenzura ve fotbale je minimálně ve vztahu ke komentářům výkonů rozhodčích i tak citelná. Dosazený předseda Martin Malík, ostatně jako vždy, mlčí. Názor nejvyšší fotbalové autority k problému výroků hráčů by přitom měl být slyšet. Snad tedy nebudou v českém fotbalu zasloužilé fanynky rozhodovat o tom, co kdo může, či nemůže po utkání říct.

Reklama
7 komentářů

7 Comments

 1. Pavel

  11.1.2019 na 13:02

  Poznámka k Vaší závěrečné otázce. Pochybuji, že by byl fotbal výjimkou? Nevšiml jste si, že tu má prodavačka z květinářství větší slovo než prezident republiky?

 2. udolak

  11.1.2019 na 14:08

  Limberský je sice hodně tupej a jednoduchej, ale aby ho stíhali na základě napráskání nějaký zamindrákovaný seshitky?? Nesmysl…

 3. chřestýš

  11.1.2019 na 14:47

  jsou hráči inteligentní a hráči s inteligencí houpacího koně, kam patří Limberský si musí každý udělat názor svůj. Nicméně není snad tak zarážející kdo koho naprášil zda funkcionář, hráč nebo prodavačka ze samoobsluhy, co však stojí za pozornost je nerovný přístup orgánů FAČR a jeho příslušných komisí a samotných některých členů VV i( předsedy FAČR z jehož mlčení až mrazí) k porušování fotbalových i etických norem, včetně nerovného postupu při řešení. Už moje babička říkávala, že ryba smrdí od hlavy.

 4. udolak

  11.1.2019 na 16:39

  Jen dvě otázky. Když Limberský v roce 2012 nafilmoval penaltu a pak řekl do televize že Sparta získala 10 titulů jen díky sudím, 1. stěžoval si na to někdo ze Sparty nebo jejích fans? 2. dostal za to nějaký trest? Na otázku 1 si odpovím sám, NE, u otázky 2 ale nevím, víte to někdo?

 5. topas

  12.1.2019 na 19:43

  Je to k smíchu tímto se vúbec zabývat,ještě se divím jak se lidi vyjadřují k p.Limberskému,každýnemusí být genius, zato fotbal umí a ta fanynka je nějaká trapná pražačka nebo nedej bože číňanka.

 6. Evropan

  13.1.2019 na 9:08

  Praha je nejen hlavní město tunelářů, ale i udavačů.

  • udolak

   14.1.2019 na 9:09

   Omez to na část zvanou Vršovice a lze souhlasit. Tam se to STBáky a bonzáky hemžilo odjakživa…

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama