V Barceloně rezignoval viceprezident Jordi Mestre a má jej následovat generální manažer Pep Segura

Drobné zemětřesení v nejvyšších sférách zažívá FC Barcelona, kterou ve středu na vlastní žádost opustila pravá ruka prezidenta Josepa Maria Bartomeu spravující oblast sportu, Jordi Mestre. Jeho kroky má nyní zopakovat i Josep Segura, který v klubu působí na manažerském postu.

Embed from Getty Images

Spojení FC Barcelona a Jordi Mestre je po této středě minulostí. První viceprezident podal nevratnou rezignaci a management katalánského celku jí přijalo. Mestre byl součástí ředitelské rady od roku 2010, kdy jej tehdejší prezident Sandro Rosell jmenoval manažerem se zaměřením na A-tým, B-tým a ženské družstvo. Od ledna roku 2014 povýšil na viceprezidentskou pozici, jež udržel i po posledních volbách z 18. července roku 2015.

Barcelona na svém oficiálním portálu zveřejnila poděkování Rosellovi a stávajícímu bossovi Josepu Mariovi Bartomeuovi za šanci a důvěru, kterou do něj vložili a za možnost hájit zájmy posledního mistra Španělska. Ten by se pak mohl rozloučit s další osobou ze svého řízení a to manažerem Josepem Segurou a to kvůli neshodám s vedením. Prezidentovi už měl podat svou rezignaci a ten jí přijal, ovšem rozhodnutí zatím neoznámil.

Embed from Getty Images

Bartomeu se má totiž sejít s Éricem Abidalem a Ramonem Planasem, kteří se Segurou spolupracují. Mezi možnými kandidáty se objevují jména jako Jordi Cruyff (syn barcelonské legendy Johana, dnes trenér v čínské lize) a Marc Overmars (exbarcelonský hráč, současný sportovní ředitel v Ajaxu). Je vhodné dodat, že Mestre, jenž stejně plánoval v roce 2021, kdy vyprší volební období, klub opustit, Seguru vždy velmi podporoval. Jeho účast na prezentaci Frenkieho de Jonga je tedy nyní věcí minulosti.

Nyní se očekává, zda tento tah nezpůsobí vnitřní krizi ve vedení FC Barcelony. Na schůzce, na níž toto rozhodnutí padlo poprvé, byli přítomni i další ředitelé a to Javier Bordas, Xavier Vilajoana a Silvio Elías. Odchod Segury, který v roce 2017 převzal pozici generálního manažera Barcelony k postup řídícího sekretáře pro profesionální sekci, jež převzal od ikon klubu Josého Mariho Bakera a Guillerma Amora, zatím nebyl oficiálně oznámen. Vše je podle deníku Sport zatím otevřené.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.