Reklama

V Anglii uvažují o zákazu hlavičkování ve fotbalových zápasech

Na Britských ostrovech chystají unikátní projekt. V reakci na vědecké poznatky ohledně škodlivosti hlavičkování se chystá první zápas bez hlaviček.

Vědecké studie prokázaly, že hlavičkování škodí lidskému organismu. U fotbalistů hrozí mnohonásobně vyšší riziko vzniku demence než u běžné populace.

V Anglii už byl i zaveden limit pro počet hlaviček na jeden trénink. Významnou roli v tom sehrála organizace Head for change.

Tato organizace podporuje bývalé sportovce, kteří trpí neurodegenerativními onemocněními. Zasazuje se také za vyšší ochranu hlavy a mozku ve sportu.

Slavní fotbalisté anglické historie jako Nobby Stiles, Jackie Charlton či Bobby Charlton bojovali nebo bojují s demencí, Parkinsonovou nebo Alzheimerovou nemocí.

26. září bude sehrán první oficiální zápas bez jakýchkoli hlaviček. V prvním poločase se bude smět hlavičkovat jen ve vápnech, ve druhém dějství vůbec. Jakýkoli prohřešek proti tomuto pravidlu bude brán jako faul.

Fotbalová veřejnost v Anglii si od tohoto pravidla slibuje nejen nižší riziko vzniku onemocnění mozku, ale i atraktivnější hru. Nedělní zápas bude jen první vlaštovkou, ale třeba se dočká následování.

Zdroj: Seznam Zprávy, Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jo a kopání do míče zase ničí klouby a svaly. Zakázat !!!!!! Engličani jsou stejně blbí a nevzdělaní jako emeričani. Je to jedna rasa. Proto si domu natahali inženýry a doktory z Afriky, aby jim zvedli inteligenci. Dobro došli.

  2. Většina těch- kt trpí např. ALZHEIMEREM- rozhodně nehrála fotbal, nehlavičkovala… A co takový BOX- zakázat? Západ vymýšlí nesmysly…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené