Uzavření Extraligy? Někdo chce klid a teplo, má jasno Milan Gulaš. Umí si představit i stávku hráčů

Hokejisté působící v Extralize mají jasno! Drtivá většina z nich si nepřeje uzavření ligy a zrušení přímých sestupů či postupů a dali to jasně najevo na tiskové konferenci. Mezi hlavní hvězdy, které potenciální změnu již od začátku kritizovaly, patřil i lídr extraligové produktivity Milan Gulaš. Ofenzivní klenot Plzně se rozpovídal o nesmyslnosti tohoto případného kroku a zrovna něžný vůči jeho zastáncům nebyl.

Zdroj: facebook.com/hcplzen1929

V týdnu se hráči Tipsport Extraligy vyjádřili jasně. V konaném referendu se drtivá většina z nich vyjádřila jednoznačně proti uzavření soutěže a tedy i proti zrušení přímých postupů či sestupů. Mezi hlavní postavy stojící v čele nespokojených hokejistů patří Milan Gulaš, který má o celé věci jasno a také patřil mezi první, kdo se ozval. Štěstí jest, že jeho postoj v této situaci je neměnný.

„Informace vylétla rychle ven a plno z nás mělo potřebu se k tomu nějak vyjádřit, já jsem se ozval jako jeden z prvních. Co mám zprávy, bylo to velké téma ve všech kabinách. Udělalo se referendum mezi hráči, které jasně ukázalo, jak se k tomu hráči stavějí,“ nechal se slyšet Gulaš a dodal: „266 je proti uzavření ligy, což je obrovská masa kluků. Jsem hrozně rád, že je můžeme zastupovat a mluvit za ně. Je super, že jim to není lhostejné a že si všichni uvědomujeme, jaké dopady to může mít na ligu. Myslím, že by jí to hodně uškodilo.“

Již prvotní spekulace jej naštvaly. „Přece jenom ligu hrajete už nějaký čas, vyvíjíte se v ní. My starší hráči to asi vnímáme podobně, proto jsme se taky sešli. Určitě z toho nejsme nadšení. Mohli jsme udělat jenom tenhle krok, vystoupit, udělat referendum, což se nám v krátké době podařilo, a má to pozitivní ohlas. Jsem hrozně rád, že i bývalí hráči, legendy vystupují ven a říkají své názory. To je hrozně důležité a může to mít vliv na budoucí rozhodnutí,“ má jasno hvězda Škody Plzeň.

Protesty byly především kvůli změnám během rozehrané sezony, nicméně Gulaš s tímto krokem prý nebude souhlasit nikdy: „Ani za rok, za pět, ani dvacet let. Musíme si uvědomit, že my nezvedáme prapor nejen za sebe, ale i kluky, kteří přijdou po nás. To je hrozně důležité a jsem rád, že si to všichni kluci v týmech uvědomují. Kdyby se to uzavřelo, neházelo by to dobrý pohled už jen z hlediska motivace malých kluků.“

Negativ ale vidí více. „Další věcí je odliv fanoušků. To mi nikdo nevymluví žádnými čísly, že by nenastal. A byla by to velká škoda. Musíme si vážit toho, že lidi chodí, počty se zvyšují a je to jedině dobře. Tímto krokem bychom si uškodili. Myslím, že by ubyli i sponzoři,“ předvídal.

Proč by dle jeho názoru někdo měl chtít Extraligu vůbec uzavřít? „Když to řeknu na plnou hubu, tak podle mě chtějí klid a teplo. Jsem hrozně rád, že vystoupil takový tradiční klub jako Sparta a jako jeden z prvních se ozval. Nebo Liberec. To jsou obrovské kluby, které k tomu mají co říct a není jim to lhostejné. Nelíbí se jim to, i když by majitelé mohli mít v případě uzavřené extraligy klid. Ale nechtějí ho, což je super. Já si toho vážím, ti lidi mají můj obrovský obdiv a respekt.“

Že by k uzavření soutěže si nedokáže nejproduktivnější hráč Extraligy ani představit. „Většina lidí mě zná, jsem hodně založený na náboji v zápase, mám rád, když neustále o něco jde. Vy si dovedete představit? Koukat se na to, jak ve třicátém kole hrají dvanáctý s třináctým a na play off ztrácejí třicet bodů? Doufám, že zvítězí rozum a nic takového se nestane. Extraligu mám moc rád, proto v ní hraju. Samozřejmě bych mohl hrát někde jinde, ale mám rád její historii a hraje se mi v ní velice dobře.“

Zdroj: facebook.com/Milan-Gulaš-77-162858397177194

„Hodně by mě mrzelo, kdyby k tomu reálně mělo dojít. Opravdu věřím, že to nenastane. Ta soutěž má svou historii a zaslouží si, abychom ji chránili. I když to nemusí mít žádný vliv, tak jako hráči uděláme všechno, co je v našich silách, abychom tomu zabránili. Drtivá většina hráčů je proti a ví, že to může být problém,“ pokračoval.

V případě uzavření ligy by nejspíše došlo ke snižování platů a lze tak mluvit o tom, že hlavní motivací k tomuto kroku jsou finance. „Finance jsou 100% hnacím motorem. Ale nejenom to. Liga by přišla o starší, zkušené hráče a ztrácela by kvalitu. Samozřejmě budou argumenty, že nastoupí mladí hráči a tak dále. My se ale neustále jen za něco schováváme a uměle si vytváříme nějaké prostředí. Takhle to vážně nefunguje. Něco uměle vytvářet není dobře, všichni to cítíme stejně a teď jde o to, jak se rozhodnou nahoře.“

Milan Gulaš si dokonce dokáže představit, že by hráči začali stávkovat. Nicméně má pochybnosti o tom, zda-li je to realizovatelné: „Myslím si, že spíš ne. Každý má různý plat a nějaké měsíční poplatky a teď si představte, že vám nebude chodit čtyři pět měsíců výplata. Hlavou, tělem a duší by do toho všichni na sto procent šli, ale není to možné kvůli financím.“

Na závěr vyzdvihl jednotnost hokejistů. „Jsem za to hrozně rád. Kluci to cítí asi stejně, že to je problém. Opravdu jsem z toho byl překvapený. Během čtrnácti dní se stmelila v podstatě celá extraliga. Vyšlo z toho takové číslo. Toho si obrovsky cením. Je to důležité. Mám hrozně rád, když všichni drží za jeden provaz. Je to vidět i na ledě. Odvoláte faul, což se začíná pořád častěji objevovat, začínají se vracet takové věci, což je jedině dobře. Takhle může liga růst,“ zakončil Gulaš rozhovor v pozitivním duchu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.