Spojte se s námi

Fotbal

Úžasné na pohled aneb fontána emocí na Emirates Stadium! Skvělý obrat takto dokonal v sedmé minutě nastavení Reiss Nelson

Arsenal věděl, že potřebuje naplno bodovat, aby si udržel náskok na čele tabulky. Stíhající Manchester City totiž v dříve hraném utkání doma porazil Newcastle 2:0. Gunners hostili Bournemouth a karty tak byly rozdány velice příznivě.

Publikováno

dne

Arsenal věděl, že potřebuje naplno bodovat, aby si udržel náskok na čele tabulky. Stíhající Manchester City totiž v dříve hraném utkání doma porazil Newcastle 2:0. Gunners hostili Bournemouth a karty tak byly rozdány velice příznivě.

Co se stane, když v pozici prvního týmu tabulky přivítáte na domácí půdě celek z úplně opačného konce? No, v častých případech se jedná o velice ošemetné utkání. A právě duel Arsenalu s Bournemouthem toho je důkazem.

Bournemouth, jakožto tou dobou na předposlední, teď už dokonce poslední tým Premier League, byl logicky obrovský outsider toho střetnutí.

Jak už ale ve fotbale bývá zvykem, a v Premier League obzvlášť, tak papírové předpoklady se dlouhou dobu zdály jako zcela mimo a zbytečné. Od úvodního výkopu uběhlo pouhých 11 vteřin, když Philip Billing otevřel střelecký účet zápasu.

A to byla první studená sprcha pro domácí a obrovská vzpruha pro hosty. Z první šance ihned vedení a vidina naděje na skutečně dobrý výsledek a nějaký ten bod. A právě bodový příspěvek začal být ještě reálnější ve chvíli, kdy po změně stran v 57. minutě zvýšil na 2:0 Marcos Senesi.

Svěřenci trenéra Mikela Artety se však pochopitelně nevzdali. V zápase byli jasně aktivnější, rovnou 30krát vystřelili a míč měli v držení v 81 % času. Aktivita vedla k úspěchu poprvé v 62. minutě kdy snížil Thomas Partey.

Další velký milník zápasu nastal v 69. minutě, kdy na hřiště přišel Reiss Nelson. Stačila mu pouhá minuta na to, aby vyslal gólovou přihrávku, kterou zužitkoval Ben White a bylo tak srovnáno.

Hra se tak dostala až do nastaveného času. Hlavní rozhodčí přitom nastavil šest minut, ale vzhledem ke zdržování v průběhu nastavení se mohl rozehrávat roh domácích ještě koncem 97. minuty.

Výhodu rohového kopu domácí pouze „odvrátili“ za hranici pokutového území, kde si však našel míč Nelson a parádní trefou rozhodl o třech bodech pro svůj tým. Střídající hráč tak uvrhl celý stadion do absolutní euforie.

Na sociálních sítích se samozřejmě vyrojily debaty o tom, jestli už neměl být odpískán konec. V poslední době je ale pravda, že se rozhodčí snaží nastavovat více minut, aby bylo více odehraného času. A pokud se během nastavení střídá, či jinak zdržuje, není problém ho ještě protáhnout.

Vzpomeňme si na MS v Kataru, kde tohle bylo vskutku velkým tématem. Nutno podotknout, obecně vzato je větší porce nastavených minut leckdy spíše fér, než naopak.

Pochopitelně však i to má své odpůrce. Tak jako tak, tahle trefa byla opravdu obrovsky důležitá v boji o titul. Arsenal tak zůstává na čele Premier League s náskokem pěti bodů.

Zdroje: Premier League, Twitter

Reklama

Oblíbené