Reklama

US Open: Epický souboj teenagerů ovládl zkušenější!

Jannik Sinner zdolal svého vrstevníka Zacharyho Svajdu 3:1 na sety. Pro mnohé možná delší souboj přinesl kvalitní podívanou. Spoustu emocí, bojovnosti a napětí s nakonec očekávaným výsledkem. Stačilo však málo a všechno bylo jinak.

Pro mnohé předem rozhodnutý souboj mladých pušek přinesl zajímavou bitvu nervů především souboj dospělosti. Jannik Sinner vs Zachary Svajda. Souboj mladých pušek měl dle předpokladů dopadnout jednoznačně.

První set nasvědčoval, že vše půjde dle očekávaného scénáře a vše bude rychle hotovo. Mladý Itl Sinner diktoval tempo hry a vcelku klidně si došel pro první set v poměru 6:3.

Druhý set však hned ze startu naznačil, že bychom mohli být svědky delší než třísetové podívané. Mladý Američan Svajda, figurující až v sedmé stovce žebříčku, se dostal do rychlého vedení 3:0 a zápas nabíral na obrátkách. Oba mladíci drželi vcelku snadno své podání až do stavu 5:2 pro domácího outsidera.

Stav 5:2, 40:30, a setball pro Svajdu vypadal jednoznačně. Ale jak už to tak v tenise bývá, hlava tento stav dále nepustila a přišly chyby. Ztráta podání a světe div se, stav 5:5! Po chvíli, ne delší než lusknutí prstu, 6:6 tiebreak. Tam už jednoznačně dominoval zkušenější Ital Sinner. Historie se totiž neptá, že rozhodly hlavně laciné, nevynucené chyby domácího hráče. 2:0 Sinner!

Za tohoto stavu, těžko nalézt fanouška, který by věřil v jakýkoli zvrat. Svajda se však nevzdal, přestože rychle ztratil získaný servis soupeře, bojoval dál a nakonec urval set v nejtěsnější možné podobě 8:6 v tiebreaku, Svajda 1:2 Sinner na sety.

Celý čtvrtý set testoval psychiku obou mladých tenistů. Po rychlém breaku Sinnera na 1:2, kdy opět vše vypadalo jednoznačně a rychlém srovnání na 2:2 jsme se dostali ke stavu 4:4 30:30, kdy o dva měsíce mladší Američan vyprodukoval velmi rychle po sobě zbytečnou chybu a následně dvojchybu a tím v rozhodl zápas na soupeřovu stranu.

I přes bojovnou snahu v posledním gamu zápasu, již nešlo krátký výpadek zvrátit a síla a převaha zkušeností na straně mladého Itala se projevila naplno. Nezaváhal, poslední game v zápasu krásnými údery rozhodl zápas a slaví nelehké vítězství!

Závěrem potřeba říci , že oba hráči nechali na kurtu své maximum a rozhodovaly opravdu detaily a psychická připravenost. Bude zajímavé sledovat jak si mladá puška Sinner povede v dalším kole znovuzrozenému, dnes již veteránu Monfilsovi…

Zdroj: US Open, Eurosport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené