Reklama

Unikátní fotbalový projekt jménem Vyškov. Je moravský celek na cestě do druhé ligy?

Fotbalový celek aktuálně hrající naši třetí nejvyšší soutěž nemá zrovna početnou řádku úspěchů na fotbalové mapě České republiky. Přesto je však díky svému unikátnímu projektu něčím odlišný od ostatních klubů. O co se jedná? A pomůže mu to na cestě do druhé ligy?

Zdroj: slavia.cz

Aktuálně třetí celek Moravskoslezské fotbalové ligy se rozhodl na rozdíl od jiných fotbalových klubů jít trošku odlišnou cestou. Na své soupisce má 10 cizinců, což z něj dělá právem dělá lehce netradiční moravský tým.

Za vším je Kamerunec Kingsley Pungong, majitel společnosti Rainbow Sports Global, který na jihu Moravy zaregistruje mladé africké hráče a obratem je posílá do zahraničních klubů.

Do České republiky se tento právník dostal prostřednictvím jednoho zahraničního agenta, který je zároveň příbuzným Martina Chalupeckého, současného jednatele MFK. Původně hodlal expandovat do Portugalska, nakonec ale pro svůj projekt zvolil Vyškov.

Bývalá opora Zbrojovky Brno a současný trenér Vyškova Jan Trousil dodává, že některé z nových akvizic ani nestačí poznat.

Touto cestou se v kádru Vyškova objevil například i Kamerunec Yannick Ndzoumou, který se objevil také v kádru maďarského Diósgyöru. Nyní se řeší jeho zkouška v Brně, Prostějově a u několika celků na Slovensku. Pokud by na zkoušce neuspěl, Jan Trousil ho s radostí zahrne do svých týmových plánů, kterými je boj o postup do druhé ligy.

Další hráči pak z jižní Moravy zkouší angažmá v Číně, Rakousku nebo americké MLS. Mezi největší úspěchy tohoto projektu patří však jednoznačně Mohamed Tijani, který aktuálně hostuje z pražské Slavie v Liberci. „Přišel jako bek, ale tam se mi nelíbil. Řekl jsem mu, že buď půjde na stopera, nebo odjede domů,“ vzpomíná s odstupem času trenér Jan Trousil.

 „Jako amatérský klub dost bojujeme s vízy. Někteří jsou zajímaví, jako byl Tijani. Ale nepovedlo se nám je sem fyzicky dostat,“ popsal komplikace spojené s projektem Chalupecký.

Klub nyní vkládá naděje do spolupráce s některým prvoligovým klubem. Nabízí se Brno, Slovácko nebo Sigma Olomouc. „Pokud se situace kolem koronakrize uklidní, v zimě by měli dorazit další hráči. Ukážou se ve Vyškově a za půl roku nebo za rok půjdou výš,“ uvedl Martin Chalupecký.

Použité zdroje: Deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené