Ukázní se Guélor Kanga, aby dokázal, že je lepší než rumunský přeběhlík Nicolae Stanciu?

Ještě minulou sezónu tvořila dvojice Kanga-Stanciu v pražské Spartě záložní řadu, kterou jí záviděla celá Fortuna liga. V lednu se jejich cesty rozešly a rumunský záložník odešel za vidinou velkých peněz do Saúdské Arábie. Ovšem po půl roce, kdy se ofenzivní středopolař vrací zpět do Čech v dresu konkurenční Slavie, je opět všechno jinak.

Zdroj: sparta.cz

Teď se před gabonským záložníkem v letenských službách objevuje velká možnost, jak získat další motivaci ke zlepšení. Svému bývalému spoluhráči by měl ukázat, že on je lepším záložníkem než rumunský reprezentant.

Největším problémem nejčastěji trestaného hráče celé soutěže zůstává ovšem jen a jen kázeň. Pokud se sám nezklidní a bude dále jen sběratelem žlutých a sem tam i červených karet, svému týmu příliš nepomůže, od Stancia v Edenu se v tomto ohledu má co učit.

Kanga má provokování v krvi, ale i s povahou se dá jistě pracovat. Už i nový trenér Sparty Václav Jílek o něm řekl, že je to problémový hráč, a když bude pokračovat v tomto trendu i další sezónu, tak s ním nový trenér nebude mít slitování.

Končí časy, kdy minulý trenér Sparty Zdeněk Ščasný nad africkým bouřlivákem držel ochrannou ruku. Teprve až se Kanga ukázní a dostane se do základní sestavy letenského klubu, tak má ideální šanci svému někdejšímu klubovému spoluhráči dokázat, že i on je výborným záložníkem.

Kromě toho, že je Kanga výborným tvůrcem celé hry, také umí skvěle zahrávat standardní situace a střílet góly. Výhodou pro něj může být i to, že kapitán rumunské reprezentace přichází do Slavie těsně před začátkem sezóny a chvíli mu bude trvat, než se se svými novými spoluhráči sehraje.

Možnost k motivaci, která se nečekaně otevírá před sparťanským záložníkem, je obrovská a teprve nová sezóna ukáže, jak se v této situaci zachová. Jen je potřeba se více věnovat samotné hře než mluvení a provokování.

Ani Nicolae Stanciu není v záviděníhodné situaci. Přichází za nemalé peníze, sám bude pravděpodobně nejlépe placeným hráčem týmu a musí předvádět výborné výkony, které budou Slavii přinášet od začátku soutěže body v tabulce či vysněný postup do Ligy mistrů. Pomyslný souboj bývalých letenských spoluhráčů, kteří teď stojí na opačné straně barikády, tak bude jistě zajímavým zpestřením celého průběhu české nejvyšší soutěže.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Fakt by se měl Kaku učit od krysy který bouchly nervy na podzim v Plzni a nechala se vylejt?? Navíc Kanga dostává kolikrát karty za věci za který je jiný hráči nedostanou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.