Ukázka toho, jakou tréninkovou intenzitu vyžaduje jeden z nejlepších trenérů světa

Marcelo Bielsa, současný trenér Leeds United, je jeden z největších fotbalových odborníků na světě. Klaní se před ním i vynikající manažeři jako je například Pep Guardiola. Jaké má argentinský stratég metody koučinku a jakou vyžaduje intenzitu po svých svěřencích?

Zdroj: leedsunited.com

Zápasy sleduje v naprostém klidu, když sedí nehybně v dřepu a pozoruje vývoj na hřišti. “El Loco” česky “šílenec”, jak se Bielsovi přezdívá, si svojí druhou stránku trenérské osobnosti schovává na tréninkové jednotky, kde z hráčů dokáže vyždímat absolutní maximum.

Bielsa vyžaduje, aby všechny tréninkové jednotky byly nahrávány a následně je analyzuje. Následné analýze tak nepodrobuje pouze zápasy, ale též tréninky.

Argentinec se navíc rozhodně nebojí na hráče zvýšit hlas, ve videu, které bylo pořízeno ještě během jeho angažmá v Athleticu Bilbao, vyžaduje neustálé běhání, tlak a intenzitu.

Na tréninku je jednoduché vypouštět, když se nehraje o body a na výsledek netlačí vedení, ani fanoušci. Ale vypouštění pod Bielsou opravdu není možné.

Jeden z oblíbených drilů, které “El Loco” používá, se v překladu nazývá “vražedný míč”. Ve hře není žádný rozhodčí, míč se pohybuje v obrovské intenzitě a hráči jsou neustále vybízení k maximálnímu presinku, je to chaotické a náročné.

Vždy děláme 4-5 minutové intervaly, které opakujeme 4x až 5x. Okolo hřiště je realizační tým, který má k dispozici míče. Jakmile míč opustí hrací plochu, do hřiště je vhozen okamžitě nový míč,” řekl Liam Cooper, kapitán Leedsu.

Zápasy jsou pro hráče potom snadnější než samotný trénink a ne jen kvůli “vražednému míči”, ale též díky bedlivé taktické přípravě, jdou hráči do zápasu vždy s tím, že o soupeři ví snad úplně vše, co je jen možné zjistit.

Hráči Leedsu tak musejí prožívat po prohrách 1-4 s Leicesterem a 4-1 s Crystal Palace velmi perné dny. Nápravu pro svého manažera mohou udělat za dva týdny na domácí půdě proti Arsenalu.

Zdroj: YouTube

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.

Divočina v Anglii: Rekordní počet přihrávek před gólem, emoce budící VAR i osahávání genitálií soupeře

Domácí Liverpool v zápase s Leicesterem zaznamenal rekordní počet přihrávek před gólem. Zápas zároveň nabídl sporný VAR moment, který ochudil Lišky o penaltu.