Spojte se s námi


Bojové sporty

UFC 269: Oliveira vs. Poirier – Preview a tipy na sázení

A je to tu! UFC 269 se koná již tento víkend a v titulové bitvě se o pás šampiona lehké váhy utkají Charles Oliveira a Dustin Poirier. Favoritem zápasu bude poměrně netradičně vyzyvatel, nikoliv obhájce titulu. Jak zápas dopadne?

Publikováno

dne

A je to tu! UFC 269 se koná již tento víkend a v titulové bitvě se o pás šampiona lehké váhy utkají Charles Oliveira a Dustin Poirier. Favoritem zápasu bude poměrně netradičně vyzyvatel, nikoliv obhájce titulu. Jak zápas dopadne?

Šampion Charles Oliveira před sebou má extrémně náročný úkol. O pás jej totiž bude chtít připravit obávaný Dustin Poirier. Brazilec si sice věří, experti a sázkaři to ale mají z drtivé většiny naopak.

Důvodů je několik. Oliveira vyniká v grapplingu a brazilském jiu-jitsu, v poslední době zlepšil i svůj postoj, nicméně na Poiriera by mu to stačit nemělo. Proč?

Američan má vynikající postoj, v jiu-jitsu drží černý pás, je takticky extrémně vyspělý a k tomu je velice odolný, jeho výdrž je téměř bez limitů.

Poirier za sebou navíc má těžší zápasy, málem dokázal gilotinou porazit i Khabiba Nurmagomedova a byl snad první, komu se neporaženého Orla podařilo dostat do úzkých. Za posledních pět let je právě Khabib jediný, s kým prohrál.

Klikněte ZDE pro online registraci bez návštěvy pobočky a získejte bonus 150 Kč zdarma u Tipsportu!

Zápas rozhodne moment, kdy se Oliveira pokusí vzít Poiriera poprvé na zem. Pokud se mu to nepodaří, prakticky zmizí jeho šance na vítězství. Ani na zemi se nedá čekat, že by mohl svého soupeře nějak zásadně překvapit.

Poirier bude v zápase tvrdší, prakticky je to perfektní komplexní bojovník bez nějaké výrazné slabiny. To Oliveira již byl 7x v kariéře ukončen, nikdy navíc nebyl ve čtvrtém a pátém kole, kde Poirier naopak své soupeře několikrát převyšoval.

Nelze se divit, že je Američan favoritem. V noci ze soboty na neděli se stane šampionem a lze očekávat, že svůj pás jen tak někomu neodevzdá.

Tip na sázení | Poirier vyhraje v kurzu 1,59 u Tipsportu

Reklama

Bojové sporty

Vémola o možném konci kariéry: Vůbec nevím, co bych dělal. Je to jedna z nejhorších zpráv, co bych v životě mohl dostat

Karlos Vémola se nadále zotavuje za zranění, poslední zápas měl v březnu a hrozí mu dokonce i konec kariéry. Co by dělal, pokud by se již nemohl věnovat milovanému sportu? O tom představitel českého MMA ani nechce přemýšlet.

Publikováno

dne

Karlos Vémola se nadále zotavuje za zranění, poslední zápas měl v březnu a hrozí mu dokonce i konec kariéry. Co by dělal, pokud by se již nemohl věnovat milovanému sportu? O tom představitel českého MMA ani nechce přemýšlet.

Karlos Vémola měl od porážky s Attilou Véghem čtyři zápasy, ve kterých nikdy neměl problém s vítězstvím. Ten poslední byl s Milanem Ďatelinkou, a to v březnu minulého roku.

Následně zamířil na plánovanou operaci, poté se ale zranil, načež pravděpodobně zanedbal rehabilitace a poté se mu zranění výrazně zhoršilo.

nejenže tak zmeškal turnaj na Štvanici, ale i prosincový Oktagon 30, který měl být vrcholem roku, vzhledem k omluvenkám ale jaksi shrnul koronavirový rok.

Vzhledem k vážnosti zranění je na stole i varianta, že Vémolu zápasit již neuvidíme. Český zápasník si ale tuto variantu absolutně nepřipouští.

„Asi se o tom úplně nechci bavit, protože je to věc, kterou si absolutně nepřipouštím. Bude to znít až moc extrémně… Možná si kdekdo řekne: ‚Pane bože, to je debil.‘ Ale představa, že se ráno vzbudím a nemůžu trénovat nebo jít do klece, to je, jako bych se vás zeptal: Dokážete si představit, že ráno budete na vozíku?

Pro mě je to úplně to samý. Třicet let trénuju, třicet let dělám to samý. Kdyby mi někdo ze dne na den řekl, že nesmím, tak si to zatím nedokážu představit. Je to jedna z nejhorších zpráv, co bych mohl v životě dostat. Vůbec nevím, co bych dělal a jakým směrem bych se upřel dál. Takže představit si to nedokážu,“ řekl v podcastu Fight Cast One.

Zdroj: Fight Cast One

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Ciryl Gane se stal profesionálním zápasníkem před 3 lety, teď jej čeká boj o titul těžké váhy UFC. Jaký je jeho příběh?

Publikováno

dne

Ciryl Gane prochází svou MMA kariérou neuvěřitelně rychle. Na kontě má 10 profesionálních zápasů, tomuto sportu se věnuje teprve krátce, přesto se na blížícím se UFC 270 porve o titul v těžké váze s Francisem Ngannouem. Jaký je jeho příběh?

Titulový vyzyvatel ve 31 letech? Nic výjimečného, chtělo by se říct. Nicméně Ciryl Gane výjimečný je. Jeho příběh je velice inspirativní a je skvělým důkazem, že nikdy není pozdě na to, abychom se začali něčemu věnovat naplno.

Většina špičkových bojovníků začíná s bojovými sporty před dosažením 20 let, sportovně nadaný Francouz to má ale jinak. Na amatérské úrovni hrával basketbal a fotbal, to bylo tak nějak vše.

K bojovým sportům přičichl Gane až ve svých 24 letech, když jej kamarád přivedl na trénink thajského boxu. Než byl objeven jeho ohromný talent, prodával nábytek. Firma, kde pracoval, však krachovala a on bojové sporty byly skvělou příležitostí, jak si vydělat.

Během tří let si nyní již titulový vyzyvatel UFC připsal v thajském boxu 13 vítězství a ani jednou neprohrál.

Takového talentu by však byla jen v thajském boxu škoda. MMA je navíc nyní výdělečnější. Francouz se mu tedy začal věnovat. První profesionální zápas si odbyl v kanadské organizaci TKO v roce 2018, kdy měl již 28 let.

Hned v prvním zápase bojoval o titul těžké váhy, samozřejmě jej vyhrál a hned dvakrát obhájil. Skóre 3-0 si nemohlo nevšimnout UFC, Gane všechny tři zápasy ukončil předčasně.

Do UFC se tedy dostal v roce 2019, během půl roku absolvoval tři zápasy, všechny vyhrál. Na čtvrtý souboj čekal rok, i ten dokázal vyhrál. Rok 2021 pak už byl čistě jeho.

V únoru porazil na body Jairzinha Rozenstruika, následně si porazil s Alexanderem Volkovem. Kolem jeho osoby se strhla velká mediální pozornost, navíc začal dělat problémy šampion Francis Ngannou a šéf Dana White mu chtěl ukázat, že není nenahraditelný.

I proto dostal Gane příležitost v srpnu zabojovat o prozatímní titul s Derrickem Lewisem. Toho však s přehledem porazil, vyhrál ve třetím kole na TKO.

O regulérní titul se porve s Ngannouem již 23. ledna. Za zmínku stojí, že oba dříve působili v jednom gymu, pravidelně spolu trénovali. Zápas tak bude velice pikantní. Oba navíc mají zajímavé životní příběhy. Je se zkrátka na co těšit.

Stane se Gane novým šampionem?

Zdroj: UFC Generation, UFC, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Jak vidí Kozma zápas Piráta s Kinclem? Kincl ho přejede a ukončí před limitem, říká

David Kozma v listopadu obhájil titul ve velterové váze a nyní si užívá zaslouženého odpočinku. Hned první turnaj Oktagonu v tomto roce nabídne zápas Samuela Krištofiče s Patrikem Kinclem. Jak Růžový panter predikuje tento souboj?

Publikováno

dne

David Kozma v listopadu obhájil titul ve velterové váze a nyní si užívá zaslouženého odpočinku. Hned první turnaj Oktagonu v tomto roce nabídne zápas Samuela Krištofiče s Patrikem Kinclem. Jak Růžový panter predikuje tento souboj?

Střední váha je v Oktagonu dozajista tou nejzajímavější. Kdo by se před rokem alespoň lehce nepousmál, když by mu někdo řekl, že bude o titul ve střední váze bojovat Samuel Krištofič proti Patriku Kinclovi?

Přesto je to pravdou, Karlos Vémola se zranil, Pirát jako náhradník vyhrál prozatimní titul a kvůli tomu, že Vémola i nadále není zdravý, utká se Krištofič s Patrikem Kinclem.

Ten ještě na podzim bojoval o titul pod hlavičkou polské KSW, na Roberta Soldiče ale ve velterové váze nestačil a po konci smlouvy přijal velkorysou nabídku Oktagonu.

K zápasu dojde na konci února, turnaj Oktagon 32 by se měl konat v O2 Areně a nebude na něm chybět ani promotér Ondřej Novotný, který na pár dní opustí reality show Survivor.

Jak zápas vidí David Kozma, který v listopadu opět obhájil titul ve velterové váze po vynikajícím výkonu?

“S Pirátem jsem od našeho zápasu nespároval. S Kinclem spáruju. Myslím si, že Kincl Piráta přejede. Hodí ho na zem a tam na ně bude tancovat a nenechá ho vstát. Bude ho tam mlátit a ukončí ho před limitem,” řekl ve vysílání na svém YouTube kanále.

Zdroj: David Kozma YouTube

Pokračovat ve čtení

Oblíbené