Reklama

UEFA začala vyšetřovat rasismus dětí na Spartě v zápase s Rangers

UEFA zahájila na podnět Rangers vyšetřování zápasu se Spartou, kde měly děti rasisticky urážet hráče tmavé pleti, zejména pak Glena Kamaru. Klub toto nařčení odmítá, britská média hovoří o opaku.

Kvůli rasistickým pokřikům desítek fanoušků Sparty v utkání s Monakem měla Sparta proti Rangers zavřený stadion. Na ten ale mohly díky UEFA děti.

A bez problémů se to neobešlo. Teda alespoň dle Rangers, kteří tvrdí, že děti rasisticky urážely hráče tmavé pleti, nejvíce pak Glena Kamaru.

Proti tomu se ohradila samotná Sparta, která tvrdí, že děti na Kamaru pískaly a důvodem není barva pleti, ale zkrátka to, že jej nemají rády.

Nyní se tak čeká, zda Sparta dostane nějaký trest. UEFA se kvůli obvinění musí tímto problémem zabývat, s největší pravděpodobností by z toho ale pro český tým neměl být problém.

Nutno však dodat, že Ondřej Kúdela dostal za neprokázaný rasismus desetizápasový trest. Nelze se tak divit tomu, že se fanoušci Sparty obávají.

V Evropské lize se totiž těší na domácí zápasy s Lyonem a Brondby. První je na programu již 21.10. a doufejme, že jej bude moci vidět vyprodaný stadion.

Zdroj: UEFA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Sparta měla podat podnět na UEFA na vyšetření urážek a obviňování dětí ze strany tupých skotských ovcomrdů. Neměla by se jen obhajovat, ale i agresivně útočit na jakoukoliv urážku a obvinění.

 2. My všichni už by jsme tomu jejich nesmyslnému nátlaku měli říct dost.Třeba vyjít do ulic a říct jim, at nás už konečně nechají žít, nenaváží se do nás, našich dětí, a to ještě zcela prokazatelně neoprávněně.
  Nevím co s tím my jinak můžeme dělat.Je to celé nechutný, a bojím se že tenhle ten jejich boj s rasismem nejen Skotů, může přerůst ve velkoui nevraživost tak, že se lidi jiné barvy pleti budou na potkání mlátit v ulicích.Stačí když tam ted skoti zabijí nějakého spartana, jak ukázali, že jsou toho schopni a ten tlak se zase celosvětově vyhrotí.K tomu bude stačit i když se tam jen navzájem přizabijí.
  Jak tenhle fanatickým histerický boj plný emocí bez pragmatismu a zdravého rozumu dopadne, nechci snad radši ani vědět.
  Hlavně at přijedou ze Skotsaka všichni zdraví a hlavně na živu.

 3. Neni žádný duvod trestat Spartu !! Naopak ti kteří mají být potrestáni jsou Skotové hrubě urážející naše děti – Prahu a Českou republiku !! Proto se mě líbí názory i fanoušku ostatních klubu jak v Čr tak Polsku – Srbsku- dokonce i Německu podpořit Spartu v zápase v Glasgow a ukázat jednotu v boji proti tomu honu na čarodějnice a nesmyslnému “teroru” vuči týmum ze střední Evropy ze strany Uefy a že se fanoušci nenechají zastrašit před cestou do Skotska a naopak tam dorazí třeba až 3 tisicová horda hrdých Evropanu co se neskloní ani před Skoty ani před černochy ani před mafii z Uefy !!

 4. podle jejich rozhodování podporují útoky na hřišti a agresivitu. Měli by vyšetřovat všechny z UEFA

 5. podle jejich rozhodování z minulosti podporují útoky na hřišti a agresivitu. Měli by vyšetřovat všechny z UEFA

 6. Kdyby hráli bez diváků jak se mělo tak by byl klid. Tohle je další záminka plivat na Českou Republiku. Když má někdo zavřenej staďák tak má bejt zavřenej. Ať je to kdokoli a kdekoli.

 7. To jako ze 6,7 lety deti buci na cerny hrace to se s nima potahne dal cely zivot a bylo mezi nima dost dospelich !! Za to muzou SKOTOVE?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené