Reklama

UEFA si sama podkopla nohy. Arnautoviče potrestala stopkou jen na jeden zápas, v kontextu s případem Kúdely je to k smíchu

I když mu hrozil stejný trest jako u Ondřeje Kúdely a navíc bylo zřejmé, že Arnautovič soupeře skutečně urazil, dostal stopku jen na jeden zápas. Čeští fanoušci jen kroutí hlavou, v kontextu s případem Kúdely je tento trest spíše k smíchu.

Zdroj: Steindy, CC BY-SA 3.0

Celý incident se odehrál v závěru utkání mezi Rakouskem a Makedonií, kdy Marko Arnautovič pečetil výhru Rakouska 3:1 brankou v 89. minutě.

Vše by proběhlo v naprostém pořádku, kdyby Arnautovič při oslavě gólu nedal svým emocím volný průběh. Během ní totiž dle svazu Severní Makedonie rasisticky urazil Ezgjana Alioskiho. Rakouský útočník se za své chování záhy omluvil, použití rasistických urážek ale popřel.

Že vám to silně připomíná případ Ondřeje Kúdely? To určitě může, tyto incidenty mají mnoho společného. V čem se však diametrálně liší jsou výše trestů. Zatímco Ondřej Kúdela dostal stopku na 10 zápasů, Arnautovič si na Euru nezahraje pouze jedno utkání.

UEFA si tímto rozhodnutím sama sobě podkopla nohy. U Kúdely stále platí, že jde o neprokázaný rasismus. Samozřejmě i u Arnautoviče se rasismus neprokázal, nicméně v obou případech nalezneme drobné rozdíly, které hovoří spíše ve prospěch Kúdely.

Zatímco Kúdela pošeptal Kamarovi cosi do ucha a o obsahu sdělení asi ví jen oba aktéři, Arnautovič křičel na Alioskiho z plných plic. Rozhodně zde bude více svědků, Arnautovič oproti Kúdelovi navíc neměl zakrytá ústa, takže by mělo jít snáze rozklíčovat slova, která použil. I za pomocí ruchových mikrofonů kolem hřiště.

Na druhou stranu se oba případy liší také reakcí samotných hráčů. Zatímco Kamara ihned po pošeptání běžel za rozhodčím a celý případ v dalších momentech jen přiživoval, Alioski urážku Arnautoviče v průběhu utkání přešel a vše si s rakouským útočníkem vyříkal po skončení duelu. Vše skončilo omluvou, kterou Alioski přijal. A mezi oběma hráči bylo vše vyřešeno.

Podnět na Uefu pak nevzešel od samotného hráče, nýbrž spíše od svazu Severní Makedonie. V tom by ale UEFA neměla dělat žádné rozdíly. I přesto Kúdela dostal hrozivý trest na deset zápasů, Arnautovič jen jeden.

Není divu, že tento verdikt vzali čeští fanoušci velmi nelibě. Z pohledu UEFA se jedná o velmi nešťastné rozhodnutí.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Ještě jednou si upřesníme za koho hraje Marko Arnautovič. Ano je to Rakousko. To je ten hlavní rozdíl mezi ním a Kúdelou.
  UEFA si nedovolí k Rakousku ani zlomek toho co k Česku. Tak to prostě je , jsme jim leda pro smích a popřípadě jim můžem zaplatit nějakou tu kačku na jejich potřeby. Na nic jinýho a respekt nemáme ,jsme pro ně osťáci.

  • Souhlas.Jsme jen odpadním košem Evropy a zdrojem levné pracovní síly.Periferní gubernií Bruselu.A podle toho je s námi také jednáno.Nedej Bože,abychom toto Euro vyhráli.Finanční ztráty všech zainteresovaných by byly obrovské! Pochopme,že mafiánská organizace UEFA toto prostě nepřipustí.

   • no joo no, měli jsme po revoluci koupit celý německý průmysl, naše JEDNOTA měla expandovat na západní trhy a budovat hyper, super markety, naše automobilky měly kupovat ty německé a dnes by UEFA cvičila s Rakušáky, s Němci :):)

 2. Je možné, že by sama UEFA byla rasistická organizace, když posuzuje výši trestu jen podle barvy kůže a ne podle důkazů?

 3. Nemá smysl brečet, že UEFA poškodila český fotbal a nejvíce Kúdelu. To musel vidět každý jen trochu objektivní člověk. Doufám tedy, že Kúdelovy právníci výše uvedené rozhodnutí UEFA patřičně využijí při projednávání odvolání. Nedokáži si vůbec představit, že by za dané situace se nerozhodlo ve prospěch našeho hráče. Kúdela by se pak měl zhojit na těch bastardech, co ho poškodili…

 4. Jednoznačně rasistické rozhodnutí!!! My, coby východoevropané, stejně jako balkánci, jsme pro zm.dy ze západu jen podřadná rasa, a proto se k nám takhle chovají.

 5. Po tomhle věřím, že Arbitrážní soud sportu v Laussane si této jednoznačné disproporce v rozsudcích UEFA všimne; nicméně je už nyní jisté, že by měl Kúdela také požadovat odškodnění, pokud mu bude v jeho odvolání vyhověno…!

  • My pořád věříme ve vítězství logiky. Jenže svět na západ od nás téměř denně ukazuje, že logika tam nemá místo.

 6. Někdo si je rovný a někdo rovnější . Kdyby Kúdela byl např Němec a hrál za Bayern , neřešilo by se nic . Východoevropana je třeba postavit do latě …

 7. U Kúdely to bylo úpně něco jiného,Arnautovič se k tomu otevřeně přiznal zatím co Kúdela i s celou Slávií začali přes právníky lhát,hledat kličky jak se vyhnout trestu

  • Vildo, Vildo…Popros maminku, aby byla tak laskavá a dala ti někde v ústraní pár pohlavků. Bez vytáček to hezky přijmi a přiznej, že jsi moula.

   • Tys asi dostal do palice jinak bys nebyl tak blbej.Takže ty a všichni ostatní jste slyšeli,že Kůdela nic neřekl a Arnatutovič řekl rasistickou urážku,navíc bělochovi?Jděte všichni do hajzlu.

  • Já si sice myslím, že to o té opici to řekl. Ale co je na opici rasistického? A ten výrok byl jen reakcí na sprosté chování Rangers a lajdáctví rozhodčího. Kdyby ty gaunery hned potrestal, k ničemu nemuselo dojít. Už vás vidím, jak vám někdo rozmlátí xicht a vy mu snad ještě poděkujete.

  • Chudáci,jako jsi ty,jsou zralí na sebevraždu.A že jich takových je! V Evropě a bohužel i u nás.

 8. Zdravím, tohle je trošku jinej případ. Ten jakoby rasisticky uražený, popřel že by nějaké urážky zaslechl, nebylo slyšet co říká. Je to o inteligenci. Pak si to vysvětlili v soukromý a je po aféře.Mohl říct, že to zaslechl, ale neudělal to, je to borec.

   • Ten finský černý dement s ohrnutým dolním pyskem už taky dostal žlutku, protože hraje jako prase, ostatně jako všichni jeho kámoši z Glasgow Rangers (kopačkou do hlavy brankáře, okopávání ležícího soupeře apod.).

 9. Stopka na 10 zápasů je nejnižší trest za projev rasismu. Arnautovič podle toho tedy nebyl potrestán za projev rasismu, ale za něco jiného. (Třeba nesportovní chování?)

  • Albánci jsou, bohužel, indoevropská rasa, ale jinak jsou to muslimští hnusáci první třídy a odpad Evropy (drogisté, autokradi, prodejci lidských orgánů a pasáci ku.ev). Srbové si s nimi v Kosovu zažili své.

  • Zajímalo by mě, proč dávají při nástupu mančaftů debilní reklamy. To aby asi nebylo vidět, že už nikdo trapně nekleká na podporu BLM a negerského krimoše Floyda. Také by bylo vidět, že hodně hráčů ukazuje na nášivku Respect na rukávu, ale vztyčeným prostředníčkem, že ??!

 10. POdle mého názoru je jasné, že etická komise UEFA se chová neeticky, křivé svědectví použila jako líčový důkaz, je to xenofobní a rasistická organizace.

 11. Nevím, kteří čeští fanoušci jsou pobouřeni, ale jediné, co vidím na té situaci pobuřujícího, je to, že ten hráč vůbec nějaký trest dostal.

 12. A co jste čekali Arnautovič na tom záběru řve na Makedonce,jako správná nadřazená germánská rasa lehce se to dá prohlédnout a ten slovník rovněž.Ovšem on hraje za Oestereich a Makedonci jsou s bývalé Jugošky čili Balkánci druhořadý národ.Představte si to obráceně,že by řval Makedonec urážlivě v přímém přenosu na Rakušáka ,tak už jeli Makedonci domů.Pikantní na tom je ,že Arnautovič zapomněl na svůj Jugošský původ o to větší primitiv o to větší trest.Kudelův Advokát ať to použije na odvolačce promítne jim řvaní nadřazené rasy.

   • Máma s ním hodně pracuje na rehabilitacích a stále věří tomu, že jednou dá klučina dohromady víc než dvě slova bez interpunkce. Doktor ale její optimismus brzdí. Buďme tedy na Poleňáka hodní…

 13. Je to tak. V Němcích, stejně jako v kolonizátorech Angličanech, zůstává zakořeněná rasová nadřazenost. K nám všem ostatním se chovají jako k méněcennému dobytku.

 14. Já jsem u toho nebyl a neslyšel jsem co mu Kůdela řekl,narozdíl od vás všech,kteří jste to slyšeli.Já jen viděl jak si dal Kůdela ruku před pusu a něco mu řekl a Kamara okamžitě reagoval takže proč asi.Tak běžte svědčit když jste u toho byli a slyšeli to a pořád tady nebrečte.

 15. Jak se to stalo v pripadu Kudely – je lepsi dat nekomu pres drzku a kopnout ho do hlavy, za to je mensi trest, nez za udajne slovicko o opicce. Kamara je Fin jak poleno, ten se v tech bilych zavejich snehu ve Finsku neztrati :D. Uknouranej mamanek. Doufam, ze si na nej nekdo pocka. Kdyby bylo mistrovstvi sveta v debilite, tak Kamara je takove debil, ze by ani nebyl prvni :D.

 16. Poučení pro příště ! Než mu něco šeptat do ucha dat mu raději na licata ale pořádně bude to menší stopka

  • Jinými slovy, jedná se o politické rozhodnutí. Kúdela je totiž z plně jiné země a nejednalo se o ME, jako v tomto případě.

 17. Kdyz nevite jako stat komu vlezt nekam tak se nedivte temto reakcim zapadu.Ti s nami opovrhuji dnes vic nez za komunitu!A co nase ambasady ve svete ti se snazi jen nahrabat pro sebe a na reprezentovani sve vlasti kaslou.A ceske holcicky jasaji i s rodinou kdyz uzenou nekde nejakeho cizince…!Cesti kluci jim nestuji zarec…dalo by se pokracovat.Cesi jsou smesni dnes jako narod a o slusnosti ani nemluve.Alkohol a hloupe pindy i s politiky.Hlavne temi co by brzy cheli rozkradat Cesko.Kdy se probuh probudite?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené