Reklama

UEFA reaguje na vznik Superligy. Jak bude vypadat nový formát Ligy mistrů?

V pozdních nedělních hodinách se fotbalová veřejnost dozvěděla o vzniku Superligy. Účast doposud potvrdilo dvanáct předních evropských týmů. Krátce nato ale přišla s reformou i Liga mistrů.

losovani liga mistru zdroj sevillafc
Zdroj: Sevilla FC

V současné době se do Ligy mistrů kvalifikuje 32 mužstev z různých koutů Evropy. Ty jsou následně rozděleny do osmi skupin po čtyřech a hraje se sytém doma – venku. První dva týmy skupiny si pak zajistí účast v jarní vyřazovací části.

Od sezony 2024/25 nás ale čeká reforma. V “milionářské soutěži” se totiž kromě stávajících 32 týmů objeví další čtyři mužstva a dojde ke zrušení základních skupin.

Místo toho každý klub odehraje deset zápasů. Nejlepších osm týmů celé tabulky se probojuje do osmifinále. Celky na 9. až 24. místě se v play-off hraném na dva zápasy utkají o zbylé osmifinálové místenky.

„Tento vyvinutý formát bude i nadále udržovat naživu sen jakéhokoli evropského týmu o účasti v Lize mistrů UEFA díky výsledkům získaným na hřišti a umožní dlouhodobou životaschopnost, prosperitu a růst všem v evropském fotbale,“ prozradil prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Pokud půjde vše podle plánu a dojde k založení evropské Superligy, popularita Ligy mistrů se nepochybně sníží. Nechme se však překvapit, jak se celá situace vyvine.

Zdroj: UEFA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Super liga je a12 týmu které jsou vyvolení tak všem hráčům bych zakázal účast na všech šampionátech organizovanou FIFOU a UEFOU. Všem hráčům kteří budou hrát fotbal za tým Superligy tak by měly dveře zavřené.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?