UEFA oznámila název třetí klubové soutěže a doporučila klubům nehrát zápasy v zemích, kde ženy mají zákaz vstupu na stadion

Úterý přineslo ze strany UEFA mnoho novinek. Ať už oznámení stadionů, na nichž se do roku 2023 budou hrát finálová klání Ligy mistrů či změnu formátu Ligy národů. Mimo to jsme se však konečně dozvěděli, jak se bude jmenovat třetí klubová soutěž pod hlavičkou UEFA nebo kdy se budou hrát její zápasy. Zároveň padla nějaká usnesení a doporučení, přičemž některá z nich jsou zajímavá.

Zdroj: uefa.com

Třetí evropská soutěž má své jméno!

Již v prosinci minulého roku bylo oficiálně potvrzeno, že se dočkáme třetí klubové soutěže pod hlavičkou UEFA. Stejně tak bylo tehdy oznámeno, že se o novou trofej bude hrát od roku 2021. Turnaje se bude moci účastnit 32 týmů, přičemž se budou účastníci losovat do osmi skupin po čtyřech týmech.

Vítězové skupin budou automaticky postupovat do osmifinále, zatímco celky z druhých a třetích míst si zahrají play-off o postup do něj. Vítěz celé soutěže si zajistí automatickou účast v následujícím ročníku Evropské ligy. Hracím dnem bude stejně jako u Evropské ligy čtvrtek.

Nová soutěž nabídne tedy dalších 141 pohárových klání, na něž se můžeme těšit. Zajímavostí pak jest, že se soutěže nově budou moci účastnit týmy ze 34 států namísto stávajících 26.

A jakže nový turnaj pod záštitou UEFA nazývat? Oficiálně byl v úterý oznámen název Evropská konferenční liga.

Embed from Getty Images

Videa se dočkáme i v Evropské lize

UEFA také potvrdila, že se v této sezoně dočkáme videorozhodčích také při utkáních Evropské ligy, kde prozatím nejsou, zatímco v prestižnější Lize mistrů ano. Musíme si nicméně počkat až na vyřazovací fázi. Základní skupiny se odehrají bez asistence systému VAR.

Video bylo nově schváleno i pro finálový zápas ženské Ligy mistrů v tomto ročníku a stejně tak se VAR bude používat i na dámském mistrovství Evropy v roce 2021.

Doporučení evropským fotbalovým asociacím i klubům

Není to nikterak dávno, kdy se řešila nepříjemná situace v Íránu, kde se zapálila nevinná žena kvůli tomu, že by měla být zavřena za nepovolený vstup na fotbalové utkání. FIFA sice událost nějak extrémně neřeší a nevydala žádná doporučení, UEFA ale koná jinak.

Evropská fotbalová unie totiž doporučila všem evropským fotbalovým asociacím a všem evropským klubům, aby nehrály utkání na půdě států, v nichž mají ženy zakázaný vstup na fotbalová utkání.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Real čeká dilema před důležitým utkáním se Citizens. Jak tuto situaci Zidane vyřeší?

Královský klub se po restartu ligy vrátil v exkluzivní formě a z devíti zápasů všechny vyhrál, až poslední zápas remizoval a to...

Alexis Sánchez přestoupí do Interu natrvalo, potvrdil Ole Gunnar Solskjaer

Ole Gunnar Solskjaer potvrdil na čtvrteční tiskové konferenci dlouho očekávanou věc - Alexis Sánchez zůstane v Interu natrvalo. Chilský útočník se dostal...

Patrik Hrošovský: Na zkoušce ve Spartě jsem neuspěl. I přes zájem Trpišovského jsem si vybral Plzeň

Slovenský reprezentant Patrik Hrošovský se stal během svého působení v Plzni lídrem, který pomohl klubu k mistrovským titulům a účastem v evropských pohárech. Osmadvacetiletý záložník...