UEFA odložila červnové zápasy reprezentací a zastavila řešení FFP

Ve čtvrtek měl evropský fotbalový orgán UEFA na programu videokonferenci s členy pětapadesáti členských federací, po které zveřejnil komuniké, v němž oznámil nová omezení zápasů pod jeho správou a dotkl se finanční fair-play.

Embed from Getty Images

Všechny zápasy národních týmů – ať už mužských či ženských – které byly naplánovány na červen tohoto roku jsou odloženy na neurčito. Totéž platí pro baráž o EURO a kvalifikaci na Mistrovství Evropy žen, které mají proběhnout příští rok. Odklad se dotkne i všech dalších zápasů pod hlavičkou UEFA, včetně přátelských mezi kluby.

Evropské šampionáty kategorií U17 a U19 jsou ve svém původním termínu (květen, resp. červenec) zrušeny a budou odloženy na neurčito, jelikož zároveň jde o kvalifikační duely ve vyšších kategoriích – U19, respektive U20. Kluby pak mají rovněž odloženy veškeré termíny, hlavně ty, které se týkají registrací hráčů. UEFA stanoví nová data.

Výkonná komise zdůrazňuje esenci licencí a finanční fair-play, ale uznává, že současné výjimečné podmínky volají po speciální akci k chodu klubů i federací a ty tak budou mít delší čas na zkompletování klubových licencí a to až do doby, kdy bude stanoven nový proces pro přijetí klubů do soutěží UEFA.

Vzhledem k narůstajícím obavám se stejná komise rozhodla suspendovat body týkající se přípravy a zhodnocení finančního zdraví klubů v budoucnosti. To se nicméně vztahuje pouze na ty celky, které v sezoně 2020/2021 měly nastoupit do soutěží pod záštitou UEFA. Více se v informační zprávě nepíše.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ján Greguš: Přestup do Minnesoty? Nevěděl jsem do čeho jdu, ale s odstupem času hodnotím své rozhodnutí velmi pozitivně

Devětadvacetiletý záložník Ján Greguš zaujal svými výkony v dresech Baníku Ostrava a Jablonce, odkud přestoupil do dánského klubu FC Kodaň. Rodák z Nitry se rozhodl v loňském roce opustit Evropu a zamířil do zámořské MLS, kde nastupuje za Minnesotu United.

Berbrova cesta k moci – díl 2. Vykonávači zla a nejvyšší krytí

Nechal si říkat Náčelník, Taťka, klaněli se mu lidé mnohem vzdělanější, chytřejší, kteří ve fotbale dosáhli na vysoké mety a proslavili ho po celém světě. Čím si Roman Berbr, osoba nepříliš vyspělého intelektu, hulvátského chování bez sociálních vazeb.

Obhájce titulu odstartuje nový ročník Ligy mistrů s nepříjemným Atlétikem Madrid: Preview a tipy na sázení

Bayern Mnichov po dlouhých měsících konečně prohrál! Ve druhém ligovém kole je zaskočil Hoffenheim, od té doby už ale zase mnichovský celek drtí jednoho soupeře za druhým. To Atlétiku Madrid se určitě nedaří podle představ, v aktuální sezoně jsou však stále neporažení!