Udrží Drážďany druhou ligu? Proti sestupu bojují právními kroky

Drážďany se ani s Ondřejem Petrákem či Josefem Hušbauerem nedokázaly udržet v druhé nejvyšší německé soutěži a po umístění se na poslední příčce padají do třetí ligy. Není to však definitivní. Dynamo bojuje proti sestupu právními kroky a ve hře je zajímavá možnost, která by jej v soutěži udržela.

Zdroj: dynamo-dresden.de

Jak je již známo, Drážďany se umístily na poslední příčce v tabulce 2. Bundesligy a měl by je tedy logicky čekat sestup o soutěž níže. Klub se však brání sestupu právními kroky a stále ještě existuje šance, že by se skutečně mohl udržet.

Jaké jsou jejich argumenty, proč by sestup nebyl vůči Dynamu fér? Zejména skutečnost, že se v týmu vyskytl covid-19, díky němuž byli hráči v povinné karanténě a dohrávka soutěže se pro ně odehrála ve zběsilém tempu, čímž byli znevýhodněni.

Celek s vyhlášenými fanoušky odehrál 9 zápasů během 28 dní, což je zápas prakticky téměř každý třetí den. Takto nabitý program neměl nikdo. V těchto duelech inkasovaly 17 branek, přičemž 6 jich padlo po 75. minutě, na což by mohla mít vliv únava.

Dynamo již veřejně oznámilo, že vede jednání se svazem a ve hře by mohlo být rozšíření soutěže z 18 na 20 týmů. Nesestoupil by nikdo, naopak nováčci by normálně do soutěže postoupili.

Musí se však dořešit ještě mnoho otázek. Kvůli rozšíření soutěže by týmy měly menší zisky z televizních práv a o to zřejmě nikdo nestojí. Nabízí se tedy možnost, že by Dynamo bylo za sestup finančně odškodněno.

Drážďany však mají již najatého právníka, který zpracovává žalobu. Jak to celé dopadne, na to si budeme ještě nějaký pátek muset počkat.

Zdroje: Dynamo Drážďany, Kicker

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Česká republika je v kvalifikaci na MS 2022 ve třetím koši. Kdo ji mine a kdo jí hrozí?

V pátek dopoledne byly zveřejněny koše, dle nichž se budou rozlosovávat kvalifikační skupiny na světový šampionát, který bude v roce 2022 hostit Katar. Nechybí v nich ani reprezentace České republiky, která se nachází ve třetím koši.

Fenomén Trpišovský. Z vody dokáže udělat víno, nerozhodují jména na zádech, ale úspěšný systém

Jindřich Trpišovský prošel ve vrcholovém fotbale třemi kluby, které měly v podstatě stejný záměr. Z neznámých a neokoukaných fotbalistů vybrousil diamanty, které pak posílal dál do světa. Ze Žižkova do první ligy, z Liberce do lepších klubů a ze Slavie je posílá do nejlepších světových lig.

Potopil jsem nás svými chybami, tvrdí Nguyen. Hoftych výkon svých svěřenců pochválil

Hoffenheim pod Ještědem potvrdil roli favorita a porazil Liberec na jeho půdě 2:0. Na první branku se však čekalo až do 77. minuty a zápas rozhodně nebyl tak jednoznačný. Jak jej hodnotí gólman Filip Nguyen a kouč Pavel Hoftych?