Reklama

Účastník All-Star Game Anthony Duclair stále nemá smlouvu. Kde Kanaďan zakotví?

Týmy v NHL můžou už měsíc podepisovat volné hráče. Největší hráčské štiky, které plavaly v rybníku s hráči bez smlouvy, byli vyloveny, ale stále tu zbývají někteří dobří hráči, kteří si dobrou smlouvu za své výkony zaslouží. Jedním z nich je i rodák z kanadského města Laval – Anthony Duclair.

2020 All-Star Diary: Anthony Duclair
Zdroj: NHL.com

Duclaira si vybral na draftu 2013 ve třetím kole tým New York Rangers. Z New Yorku se po jedné odehrané sezoně přesunul v rámci výměny do Arizony Coyotes, kde strávil dvě úplné sezóny, ale i jednu částečnou, když byl v lednu 2018 vyměněn do Chicaga.

V sestavě Blackhawks také nevydržel dlouho, protože byl na další ročník vytradován do Columbusu. Za Columbus Blue Jackets hrál pouze do února, jelikož byl opět vyměněn tentokrát do Ottawy, kde hrál do konce letošní základní části.

Vypršela mu smlouva a musí si hledat nové angažmá, které ještě nenalezl. Nabízí se tu ale týmy, které by měly o služby pětadvacetiletého hráče zájem.

Jeden z nejrychlejších hráčů ligy by mohl zakotvit v Detroitu. Red Wings potřebují góly jako sůl a hráč Antonyho kvalit by se jim do druhé formace rozhodně hodil.

V offseason zatím podepsali spíše hráče na doplnění týmu, nebo na hranu hlavního týmu s farmářským týmem (Bobby Ryan, Troy Strecher), takže hráč, který by mohl vyhrát bodování týmu, nebo vést druhou formaci, by se v Detroitu rozhodně neztratil.

Poražený tým z letošního finále by si mohl s hráčem plácnout hned ze dvou důvodů. Dallas Stars hrají silový hokej, který není založen na drcení soupeře o několik tref, nýbrž na těsných výsledcích. Týmu chybí klasický střelec, jediný hráč, který v loňské sezóně v základní části vstřelil více než 20 gólů byl Rus Guryanov.

Hokej dallaských hvězd by zrychlil o jeden level, ale na druhou stranu není levé křídlo zrovna precizní v obraně, tam by musel na svých dovednostech zapracovat. Druhým možným důvodem podepsání snipera má být ten fakt, že současné hvězdy Stars stárnou a nebudou hrát na pořád.

Duclair by hrál s Joeam Pavelskim a Denisem Guryanovem, kde by nahradil Matthiase Janmarka, který odešel do Chicaga. San Jose Sharks zažili velmi nepovedenou sezónu. Organizace se v posledních letech snažil svou sestavu plnou starších a zkušených hráčů přebudovat na mladý tým.

Důkazem toho je nepodepsání nové smlouvy s kapitánem týmu Joem Pavelskim, nebo také odchody Marleaua s Thortonem. Hráč na levou stranu ofenzivy by tedy nového konceptu Sharks skvěle zapadl. Klub hrající západní divizi v současnosti disponuje velmi kvalitním kádrem.

Jedničkou v bráně Martin Jones, v obraně Karlsson s Burnsem a v útoku Hertl, Meier nebo Kane. Po loňské bídné sezóně si budou určitě chtít spravit chuť a to třeba i sladidlem v podobě výhry Stanley Cupu. Duclair by nastupoval v druhé formaci s Kanem a Couturem, s kterými by tvořil druhou vlnu produktivity týmu.

Hlavním problém žraloků v možnosti podepsaní Anthonyho Duclaira je platový strop, který je jen kousek od celkového naplnění, Duclair by tedy musel alespoň na jeden rok ustoupit z platových nároku, jestli by chtěl za tým ze San Jose nastupovat.

Zdroje: puckprose.com, eliteprospects.com

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené