Ubrání se profesionální sportovci koronaviru snáze než obyčejný sportující člověk?

Bylo prokázáno, že lidé, kteří pravidelně sportují, mají obecně lepší imunitní systém a to i včetně stresového systému, který rozhodně v současné době hraje svoji roli. Až na Francisca Garciu mají jinak všichni známí “sportovci” podle posledních zpráv lehký průběh virové choroby COVID-19.

Francisco Garcia se stal první fotbalovou obětí nového koronaviru v Evropě, ovšem mladý trenér v klubu Atlético Portada Alta patřil k rizikovým skupinám obyvatelstva, protože měl leukémii. V pátek ho museli akutně hospitalizovat a lékaři po testech zjistili, že trpí agresívní formou rakoviny krve a také koronavirem, který ho napadl v čase, kdy byl nejvíce zranitelný. Zemřel v neděli ve španělské Malaze.

Koronavirem se už nakazil i trenér Mikel Arteta. Jeho žena Lorena však potvrdila lehký průběh nemoci u španělského kouče Arsenalu, který by podle ní šel do práce a krom lehčí teploty a bolestí hlavy je naprosto v pořádku.

A z aktivních sportovců můžeme zmínit například Daniele Ruganiho z Juventusu či Calluma Hudsona-Odoie z Chelsea a několik dalších. Všichni ale mají podle dostupných informací lehký průběh nového viru COVID-19.

Sportovci však samozřejmě nejsou nesmrtelní a jejich obranyschopnost selhává zejména v období, kdy jsou velmi přetížení a to kvůli stresu či náročné sérii tréninků.

Poté jsou i oni velmi náchylní k nachlazení, a to o to více, když se sezona blíží ke svému konci a někteří hráči mají za sebou již několik desítek utkání bez větší regenerace. K tomu ještě musíme přidat dlouhé cestování a vše se rázem mění.

I profesionální sportovci tak mohou kvůli velkému přetížení nemoci podlehnout. Ovšem vzhledem k tomu, že se v poslední době tolik dbá na správnou životosprávu a regeneraci, která samozřejmě předchází i zraněním, tak jsou tito aktivní sportovci velmi dobře chráněni.

I zde však určitě platí zlatá střední cesta. Zkrátka nic se nemá přehánět.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.