Spojte se s námi


Extraliga

Ty, co o nařízeních rozhodují, vůbec nezajímá, kdo to odnese, tvrdí kapitán Pardubic Jakub Nakládal

Pardubice nezačaly novou extraligovou sezonu dle představ. A že by jim pomohla nařízená karanténa? To se také říci nedá. A nyní, když se chtěly postupně začít zvedat, se minimálně na dva týdny přerušil veškerý sport. To pochopitelně nenechalo klidným kapitána Dynama Jakuba Nakládala.

Publikováno

dne

Pardubice nezačaly novou extraligovou sezonu dle představ. A že by jim pomohla nařízená karanténa? To se také říci nedá. A nyní, když se chtěly postupně začít zvedat, se minimálně na dva týdny přerušil veškerý sport. To pochopitelně nenechalo klidným kapitána Dynama Jakuba Nakládala.

Zdroj: hcdynamo.cz

Pardubický celek musel absolvovat povinnou desetidenní karanténu. Absolvoval ji tedy i kapitán mužstva Jakub Nakládal. „Bylo těžké vrátit se po deseti dnech na led, když jsme nemohli nic dělat,“ popsal své pocity z návratu na led.

Nelze se tedy divit, že není nadšený z nových nařízení vlády. Dynamo odehrálo svůj poslední zápas 27. září a nyní, když se mělo na led vrátit, aby odvrátilo nepodařený start do sezony, přišla stopka sportu.

„Co na to můžu říct? Absolutně nerozumím, proč se nebude hrát! Když nám zakázali diváky, takže už nevím, kdo by se na stadionu mohl nakazit a jak by se to dále mohlo šířit. Nehledě na to, že téměř celá extraliga už byla promořená, takže z tohoto hlediska je to pro mě nepochopitelné!“ pokračoval kapitán Dynama.

Jedná se již o druhou stopku pro sport v tomto roce. Zejména hokejové kluby to nesou velice těžce a situace je pro ně likvidační. Ze všeho se budou zřejmě ještě dlouho vzpamatovávat.

„Není to otázka na mě, já s tím nic neudělám, tyhle kroky ale nechápu. Bohužel ti, kteří o tom rozhodují, tak je absolutně nezajímá, kdo ta nařízení nakonec odnese. Nejde jen o hokej, ale také o ostatní sporty,“ zakončil rozhovor pro klubový web Pardubic Jakub Nakládal.

Zdroj: hcdynamo.cz

Reklama

Extraliga

Třinec, Hradec nebo někdo jiný? Kdo je v polovině sezony největší adept na titul? A kdo sestoupí?

Tipsport Extraliga má za sebou zhruba polovinu základní části. Dosavadní průběh nám už mohl leccos naznačit. Nedokážeme sice už teď na základě třiceti odehraných kol určit jarního šampiona, ale první vodítka k cestě za Masarykovým pohárem se nám už částečně odkryla.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Tipsport Extraliga má za sebou zhruba polovinu základní části. Dosavadní průběh nám už mohl leccos naznačit. Nedokážeme sice už teď na základě třiceti odehraných kol určit jarního šampiona, ale první vodítka k cestě za Masarykovým pohárem se nám už částečně odkryla.

Letošní extraliga je zcela výjimečná. Loni totiž z koronavirových důvodu přibyl mezi elitu patnáctý tým, tudíž je letošní ročník extrémně rizikový. Poslední tým padá do Chance ligy rovnou, předposlední bude hájit svou extraligovou účast v baráži.

Na spodku tabulky se však situace rýsuje poměrně jednoznačně. Jen zázrak by mohl dopomoct Zlínu, aby utekl hrobníkovi z lopaty a vybojoval alespoň kýženou baráž, jakožto poslední možnou záchranou brzdu před fatálním krachem.

Do té zatím střemhlav míří kladenští Rytíři, v čele s Jaromírem Jágrem. Tak jako není vyloučeno, že ještě svedou s Berany tuhý boj o předposlední flek, stejně tak nejde s jistotou říct, že se ještě nepokusí zabojovat o předkolo, kde zamíří pátý až dvanáctý tým tabulky po základní části.

OCELÁŘI A MOUNTFIELD ZATÍM SUVERÉNNÍ

Stejně jako dole, taky na čele tabulky se nám začínají dělat první mezery. Po třiceti odehraných kolech vévodí nejvyšší české soutěži Třinec, který se tak zcela vážně hlásí o zlatý hattrick. Výtečná defenzivní hra, propracovaný styl a vražedné přesilovky. To vše podpořeno vynikajícím Markem Mazancem, dává dohromady dokonale vražednou zbraň.

Podobně nebezpečně působí taky Mountfield Hradec Králové. Před sezonou nebylo zcela jasné, jak do celé mozaiky zapadne řada cizinců. Ale Mountfieldu se tenhle risk povedl.

Přestože je asi daleko jistější vsadit na ověřená extraligová esa, Hradec se nebál v tomto ohledu experimentovat, když v kombinaci s vyprahlým českým hráčským trhem rozhodli sítě v cizině. V sestavě tak nejdeme jména jako Henri Kiviaho, Greame McCormack nebo Ahti Oksanen. Všichni jsou to rozdíloví hráči, prakticky nikde manažeři Mountfieldu nešlápli vedle.

Vypadá to tak, že to bude Třinec a Hradec, kteří svedou boj o pohár pro vítěze základní části, stejně tak půjdou do vyřazovacích bojů jako největší favoriti. Zatímco Třinec má v cestě za titulem už bohaté zkušenosti, Mountfield čeká zcela nová výzva. Udrží-li současnou formu až do Play-off, mohl by konečně dosáhnout vysněného finále.

SPARTA NEBO NĚKDO DALŠÍ?

U dvou dlouholetě excelentních týmu jsme zaznamenali výrazný pokles. Největším překvapením jsou rozhodně Bílí Tygři z Liberce. Tak utrápený tým jsme pod Ještědem dlouho neviděli. 

Nepodařilo se jim nahradit odchozí borce, teď se nemohou ani dostat stále do tempa. To i přesto, že soupiska rozhodně nepatří na úroveň například Karlových Varů, kteří si hrají nadále svůj šedý podprůměr.

Daleko více se čekalo určitě od Sparty. Krize v polovině října je ale natolik rozhodila, že se zřejmě budou z toho ještě nějaký čas dávat dohromady. Přestože mají v kádru ohromnou sílu, zůstávají daleko za očekáváním.

Nabízí se otázka, jestli není klub z hlavního města až příliš předimenzovaný hvězdami, což nemusí vždycky dělat vyloženě dobrotu. Na druhou stranu je pravda, že Play-off by je minout nemělo, tam už pak začíná vše od nuly. Při síle jejich kádru se dá stále očekávat, že se s nějakým předkolem jen tak nesmíří.

Vekou stabilitu a vyrovnanost ukazuje opět Škoda Plzeň. Bylo otázkou, jak se vypořádají bez svého dlouholetého tahouna Milana Gulaše. Zdá se však, že vlastní na svém stadionu bezednou studnu talentovaných hráčů, kterými dokážou rok co rok doplnit kádr.

S nejvyššími ambicemi řádí v letošní extralize i pardubické Dynamo. Prozatím se nachází na třetím místě tabulky, v mnoha zápasech však už pardubičtí ukázali, že jsou schopni bojovat úplně se všemi. Důkazem je tomu nedávné vysoké vítězství 6:3 nad lídrem tabulky.

Naopak Mladá Boleslav svůj lesk z minulé sezony trochu ztratila. Stále se prezentuje propracovaným herním stylem, ten však občas letos naráží na připravenější soupeře. Největší problém mají Bruslaři v produktivitě. Už šestkrát nedokázali vstřelit ani jednu branku.

Pak jsou tady týmy, které se tradičně drží někde kolem svých pozic. Ať už je to Litvínov, Kometa nebo Olomouc, nikdo z nich zatím výrazněji nevykročil ze stínu posledních let. Možná tak maximálně České Budějovice a Vítkovice. Na jedničku z pololetního vysvědčení to však zdaleka není.

Zdroj: Tipsport Extraliga  

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Sestava měsíce a rekapitulace první půle základní části. Dynamo spouští loterii

Tipspor Extraliga se nám pomalu dostává do své druhé poloviny základní části. Ještě než se dnes vhodí úvodní buly 31. kola, můžeme si zrekapitulovat dosavadní průběh, stejně jak představit sestavu a tým měsíce. A kdyby vám byla Extraliga malá, bude dnes Sparta bojovat ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Publikováno

dne

Tipspor Extraliga se nám pomalu dostává do své druhé poloviny základní části. Ještě než se dnes vhodí úvodní buly 31. kola, můžeme si zrekapitulovat dosavadní průběh, stejně jak představit sestavu a tým měsíce. A kdyby vám byla Extraliga malá, bude dnes Sparta bojovat ve čtvrtfinále Ligy mistrů. 

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

Spravedlivější uvolňování vstupenek 

Věrní fanoušci Dynama Pardubic si v posledních dnech stěžovali na nespravedlivý systém uvolňování omezeného počtu vstupenek na extraligová utkání. Kvůli vládním opatřením totiž muže od minulého týdne na hokej jen tisícovka diváků.

Klub upřednostnil nejaktivnější fanoušky v sektoru na stání, čímž se ale nedostalo na řadu sedících diváků, kteří nejen že chodili v minulých letech pravidelně, ale ještě v rámci kompenzačního programu přenechali v loňské sezoně klubu prakticky celou nebo větší finanční částku.

Nyní spouští Dynamo tzv. loterii. Na zápas se dostanou partneři klubu a držitelé permanentních vstupenek, kteří budou vylosováni a přijde jim prostřednictvím SMS či e-mailu potvrzení, že mohou přijít na stadion.

Kodýtek pyká

Třiadvacetiletý útočník Plzně Petr Kodýtek si příští dva zápasy nezahraje. Předseda Disciplinární komise Viktor Ujčík mu vyměřil stopku za zákrok na protihráče Lukáše Douderu, za který mu byl v utkání proti Litvínovu uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za vražení na mantinel.

Sestava měsíce

Oficiální web českého hokeje vyhlašuje pravidelně sestavu měsíce. Do listopadového All-Star se dostali tentokrát i dva zástupci Vítkovic, včetně maskovaného muže Aleše Stezky. Sestava měsíce vypadá následovně:

Brankář
Aleš Stezka (Vítkovice Ridera)

Obránci
Petr Čerešňák (HC Škoda Plzeň)
Michal Pultnar (HC Energie KV)

Útočníci
Dominik Lakatoš (Vítkovice Ridera)
Jan Káňa (HC Olomouc)
Filip Chlapík (HC Sparta Praha)

Tým měsíce

Stejně tak vyhlašuje hokej.cz také tým měsíce. Za listopad ukázal na Mountfield HK, který na začátku měsíce porazil i vedoucí Třinec. Pozvolna se jim daří stahovat ztrátu na čelo tabulky. Nerozhodila je ani osmigólová nadílka v domácím utkání se Spartou.

Rekapitulace

Jelikož se základní část Tipsport Extraligy pomalu překlápí do své druhé poloviny, je čas taky na nějakou tu rekapitulaci. Před sezonou jsem na Facebooku RN Hockey zveřejnil tabulku, kterou jsem vytvořil na základě předpokladů jednotlivých týmů, jejíž jednotlivé analýzy se objevily právě zde na Ruiku.

Včera jsem se věnoval pomoci jednotlivých příspěvků každému extraligového týmu zvlášť, jak moc zatím plní svá očekávání či nikoliv. Pokud vás to bude zajímat, tak klidně zaskočte.

Tři týmy v akci

Dnešní extraligový program je poněkud skromnější. Česká nejvyšší soutěž nabídne pouze jedno utkání, a to předehrávku 31. kola mezi Pardubicemi a Plzní. Pokud chcete utkání sledovat, od 18:00 ho nabídne živě ČT Sport.

Pokud byste však raději zvolili Ligu mistrů, i tam má česká extraliga svého zástupce. Ve stejný čas, tedy od 18:00, hraje pražská Sparta první čtvrtfinálový duel proti švédskému celku Rögle. Z TV českých stanic jej vysílá kanál Sport 2. 

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Hadamczik se obul do kouče nároďáku a zastává se Růžičky: Ten totiž něco dokázal, ne jako Pešán

Alois Hadamczik a Vladimír Růžička. Dva reprezentační trenéři, kteří svedli proti sobě mnoho válek v české nejvyšší soutěži. Oba je spojuje letitá zkušenost u národního týmu. Zatímco Růžička přivezl z mistrovství světa poslední zlato (Německo 2010), Hadamczik zase celkově poslední cenný kov (Finsko a Švédsko 2012). V posledních letech převzal na střídačce české hokejové reprezentace otěže Filip Pešán.

Publikováno

dne

Alois Hadamczik a Vladimír Růžička. Dva reprezentační trenéři, kteří svedli proti sobě mnoho válek v české nejvyšší soutěži. Oba je spojuje letitá zkušenost u národního týmu. Zatímco Růžička přivezl z mistrovství světa poslední zlato (Německo 2010), Hadamczik zase celkově poslední cenný kov (Finsko a Švédsko 2012). V posledních letech převzal na střídačce české hokejové reprezentace otěže Filip Pešán.

Tento trenérský trojúhelník se nikdy ani částečně ve společné spolupráci nepotkal. Ani na mezinárodní úrovni, ani na extraligovém poli. Růžička se s Hadamczikem na postu šéfa střídačky národního týmu postupně střídal v letech 2005 – 2015.

V tomto období získal český hokej celkem pět medailí, z toho dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové. Pak se žezla ujali postupně Vladimír Vůjtek, Josef Jandač a Miloš Říha, teď vládne pevnou rukou na střídačce české repre druhou sezonu Filip Pešán.

Ten se k reprezentaci propracoval především přes Liberec, se kterým získal v sezoně 2015/2016 mistrovský titul.

ROZDÍLNÉ SYMPATIE

Alois Hadamczik na svou další šanci v tuto chvíli čeká. Svůj volný čas tráví mimo jiné taky psaním blogu pro Deník Sport. A právě tam se teď do současného trenéra národního týmu obul. 

Zatímco Růžička je v jeho očích osobnost, se kterou by si i po ne vždy kamarádských letech sednul ke stolu, na Pešána má značně odlišný názor: „Když si jen vzpomenu na kecy trenéra Pešána po posledních dvacítkách nebo i během šampionátu…,” napsal směrem k dnešnímu kouči naroďáku.

V dalších řádcích byl už konkrétnější: „Musíte umět respektovat hráče a jejich schopnosti. Nezdá se mi, že tohle Pešán chápe. Jestliže míní všechny hráče honit po hřišti ve jménu moderního hokeje, pak nemá nejmenší zdání o tom, co je to důvtip a taktika ušitá na míru pro dané utkání.”

Vladimír Růžička prý narozdíl od Pešána věděl, jak vyzrát svou chytrostí i nad papírově silnějšími soupeři. Jako příklad pak uvedl zlatý šampionát v roce 2010.

Jinými slovy, pokud některý hokejista potřebuje zjistit, co dělá špatně, měl by se dostat do reprezentace a tam si nechat poradit od Pešána,” nešetřil člověka, který v současné době pracuje na svazu také jako šéftrenér Českého hokeje.

Pešán podle něj umí jen označit kdo a co všechno dělá špatně: „Kluby špatně trénují, kluby nedodržují pokyny svazu, rodiče špatně vychovávají své děti…,” doplnil bývalý reprezentační trenér Hadamczik.

Zdroj: iSport 

Pokračovat ve čtení

Oblíbené