Tvrdý pád! Chomutovští Piráti budou hrát pouze krajskou ligu

A je jasno! O chomutovském hokeji bylo konečně rozhodnuto a nyní je oficiálně potvrzeno, že se Piráti v příští sezoně nezúčastní Chance ligy. Pro nový ročník podali přihlášku pouze do krajské ligy Ústeckého kraje.

Zdroj: piratichomutov.cz

O budoucnosti Pirátů se mluvilo často a bylo to jako na vážkách. Nejdřív se zdálo, že se vůbec do příští sezony Chance ligy nepřihlásí a klub přiznal, že hrozí zrušení mužského hokeje v Chomutově a zaměření se pouze na mládež.

Dokonce se mluvilo o možné výměně licencí se Znojmem. Moravané by tak hráli Chance ligu, zatímco Severočeši by se přesunuli do třetí nejvyšší soutěže. Ta by byla ekonomicky méně nákladná a pomohla by v udržení dospělého hokeje ve městě.

Jenže náhle bylo oznámeno, že Piráti se Chance ligy zúčastní a dokonce se mluvilo o tom, že by klub měl mít nového mecenáše. Teď už je však nadobro jasno. Chomutov podal přihlášku pouze do krajské ligy Ústeckého kraje a informoval na tom na svých webových stránkách.

Hlavním důvodem jsou samozřejmě finance. Klub je v insolvenci a má dluh ve výši 37,5 milionů korun. Téměř třetinu tvoří závazky vůči hráčům, jichž je zhruba šedesát. Skupina investorů v čele s Martinem Altrichterem se snažila najít řešení, jenže stačil nesouhlas jediného hráče s ním, aby klub nemohl pokračovat v první lize. A tak se stalo.

„Šéf hráčské asociace Libor Zbořil i samotní hráči se snažili najít shodu s menšinou kolem agenta Tomáše Krejčího, která s návrhem nesouhlasila, ovšem to se nepodařilo, takže seniorský hokej bude v Chomutově na krajské úrovni,“ nechal se slyšet Michael Badinka coby předseda výkonného výboru zapsaného spolku.

V příštím týdnu se chceme sejít s našimi fanoušky, abychom jim vše vysvětlili a nastínili jim náš další postup,“ zakončil vyjádření pro webové stránky Pirátů Chomutov.

Zdroj: Piráti Chomutov

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...