Tvrdý pád! Chomutovští Piráti budou hrát pouze krajskou ligu

A je jasno! O chomutovském hokeji bylo konečně rozhodnuto a nyní je oficiálně potvrzeno, že se Piráti v příští sezoně nezúčastní Chance ligy. Pro nový ročník podali přihlášku pouze do krajské ligy Ústeckého kraje.

Zdroj: piratichomutov.cz

O budoucnosti Pirátů se mluvilo často a bylo to jako na vážkách. Nejdřív se zdálo, že se vůbec do příští sezony Chance ligy nepřihlásí a klub přiznal, že hrozí zrušení mužského hokeje v Chomutově a zaměření se pouze na mládež.

Dokonce se mluvilo o možné výměně licencí se Znojmem. Moravané by tak hráli Chance ligu, zatímco Severočeši by se přesunuli do třetí nejvyšší soutěže. Ta by byla ekonomicky méně nákladná a pomohla by v udržení dospělého hokeje ve městě.

Jenže náhle bylo oznámeno, že Piráti se Chance ligy zúčastní a dokonce se mluvilo o tom, že by klub měl mít nového mecenáše. Teď už je však nadobro jasno. Chomutov podal přihlášku pouze do krajské ligy Ústeckého kraje a informoval na tom na svých webových stránkách.

Hlavním důvodem jsou samozřejmě finance. Klub je v insolvenci a má dluh ve výši 37,5 milionů korun. Téměř třetinu tvoří závazky vůči hráčům, jichž je zhruba šedesát. Skupina investorů v čele s Martinem Altrichterem se snažila najít řešení, jenže stačil nesouhlas jediného hráče s ním, aby klub nemohl pokračovat v první lize. A tak se stalo.

„Šéf hráčské asociace Libor Zbořil i samotní hráči se snažili najít shodu s menšinou kolem agenta Tomáše Krejčího, která s návrhem nesouhlasila, ovšem to se nepodařilo, takže seniorský hokej bude v Chomutově na krajské úrovni,“ nechal se slyšet Michael Badinka coby předseda výkonného výboru zapsaného spolku.

V příštím týdnu se chceme sejít s našimi fanoušky, abychom jim vše vysvětlili a nastínili jim náš další postup,“ zakončil vyjádření pro webové stránky Pirátů Chomutov.

Zdroj: Piráti Chomutov

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Mohutné posilování Slavie nekončí! Do Edenu míří záložník z Karviné

Do pražských Vršovic, konkrétně do sešívané části, míří další útočně laděný hráč. Je jím 21letý Ondřej Lingr, který přichází do Slavie z...

Real čeká dilema před důležitým utkáním se Citizens. Jak tuto situaci Zidane vyřeší?

Královský klub se po restartu ligy vrátil v exkluzivní formě a z devíti zápasů všechny vyhrál, až poslední zápas remizoval a to...

Alexis Sánchez přestoupí do Interu natrvalo, potvrdil Ole Gunnar Solskjaer

Ole Gunnar Solskjaer potvrdil na čtvrteční tiskové konferenci dlouho očekávanou věc - Alexis Sánchez zůstane v Interu natrvalo. Chilský útočník se dostal...