Spojte se s námi

Fortuna liga

Tvrdík o konci Lingra: Byli jsme s ním dohodnuti na prodloužení smlouvy! Jenže přišel Feyenoord, který se neodmítá

Ondřej Lingr si splnil svůj cíl a přestoupil do zahraničí. Nově nastupuje za nizozemský Feyenoord, ve kterém se setká s Dávidem Hanckem či Leo Sauerem. Jak odchod probíhal a proč nakonec neprodloužil se Slavií?

Publikováno

dne

Ondřej Lingr si splnil svůj cíl a přestoupil do zahraničí. Nově nastupuje za nizozemský Feyenoord, ve kterém se setká s Dávidem Hanckem či Leo Sauerem. Jak odchod probíhal a proč nakonec neprodloužil se Slavií?

Okolo Ondřeje Lingra bylo v posledních měsících poměrně rušno. Český reprezentant nebyl zcela spokojený se svou pozicí v kádru a přál si odejít do zahraničí.

Vzhledem k tomu, že mu v létě příštího roku končí smlouva a hráč nechtěl prodloužit, byla Slavia k jeho přestupu svolná. Ještě v zimě nebyly nabídky adekvátní, v létě se ale jedna našla.

Získejte zdarma až 500Kč zdarma za regitraci

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ozval se totiž Feyenoord a Lingr neváhal. Nyní je vše domluveno a český ofenzivní záložník má za sebou premiéru v dresu týmu, který doma hraje taktéž v červenobílé variantě.

Jaroslav Tvrdík nyní popsal, jak jednání probíhalo. Dle jeho slov nebylo vůbec snadné a už se pomalu očekávalo, že bude ve Slavii do konce podzimu.

„Vyjednávání s ním nebylo jednoduché. Nejdřív vypověděl smlouvu s agentem. Dohoda byla taková, že musíme počkat, až s ním všechno ukončí.

Tvrdil, že se bude zastupovat sám, že si vyjedná lepší podmínky. Potom dospěl k závěru, že potřebuje nového agenta. Celé léto jsme čekali, jestli přijde na Ondru adekvátní nabídka. Nakonec naše očekávání bylo, že pro podzim už v kádru zůstane,“ řekl Tvrdík pro Sport.cz.

Dokonce se jednalo i o prodloužení smlouvy, ke kterému kvůli lákavé nabídce nakonec nedošlo. Slavia proto začala shánět náhradu, ale čas byl jejím nepřítelem.

„Ironií je, že na začátku týdne, v němž přestoupil, jsme s ním byli dohodnuti, že podepíše nový kontrakt ve Slavii. Jenže přišel Feyenoord, který se neodmítá. Klub splnil představy naše i hráče. Ondrův odchod byl nad plán. Pokoušeli jsme se ho nahradit, proto jsme rozjeli jednání s Vasilem Kušejem,“ dodal.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Oblíbené