Reklama

Tvrdík k trestu Kúdely: Jako klub rozhodnutí respektujeme. Právníci se však budou odvolávat

Disciplinární komise UEFA shledala Ondřeje Kúdelu vinným z rasistické urážky směrem ke Glenu Kamarovi a udělila mu trest na 10 zápasů. Ačkoli to mezi fanoušky, právníky i samotným hráčem vyvolalo velkou vlnu nevole, Slavia zvolila odlišný přístup. “Jako klub rozhodnutí respektujeme,” uvedl boss Slavie Jaroslav Tvrdík.

zdroj: SK Slavia Praha

Ve středu 14. dubna přišlo Slavii rozhodnutí k záležitosti mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou.

“Členové disciplinárního orgánu UEFA při svém dnešním zasedání dospěli k závěru, že Ondřej Kúdela se dopustil rasistického chování. UEFA již rozhodnutí, které je zatím bez odůvodnění, zaslala klubu, který o něm informoval hráče,” uvedla Slavia ve svém oficiálním prohlášení.

K celé věci se vyjádřil i předseda představensta sešívaných Jaroslav Tvrdík: “Ondrovi byl za jeho čin uložen trest suspendování na 10 zápasů UEFA a toto rozhodnutí jako klub respektujeme.”

Následně ještě dodal: “Kúdela v žádném případě neměl přistoupit k hráči soupeře. Lituji toho a omlouvám se Glenu Kamarovi za situaci, která zjevně způsobila utrpení jemu a jeho spoluhráčům i všem spojeným s Rangers a Slavií. Podnikám pozitivní kroky, abych zabránil tomu, aby se taková situace v našem klubu již nikdy neopakovala.”

Jak Slavia na začátku celého incidentu uvedla, rozhodnutí UEFY bude respektovat, ovšem právníci zastupující Ondřeje Kúdelu se pravděpodobně odvolají.

“Rozhodnutí nám bylo zasláno bez odůvodnění, po dohodě s klientem tedy požádáme o jeho sdělení a poté s klientem zvážíme podání odvolání,” píše se v prohlášení právnické firmy Urban&Hejduk.

Zdroj: SK Slavia Praha, Urban&Hejduk

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Slávie, potažmo pan Tvrdík narazili na tvrdou vodu. Inu disciplinární komise UEFA není DK v Česku.
  Žádná malá karanténička, či snížení trestu po vyloučení a pod.
  Zřejmě krvavé čínské penízky mají v Evropě menší hodnotu než u nás…😒

 2. Dost mě zajímají ty důkazy. Pokud vyšetřovatel opravdu napsal, že vina nejde prokázat, tak to moc nechápu. A jestli je za důkaz považováno to, že to říkal Kamara a případně ten druhej vedle něj (u kterého se zdá, že to vůbec nemohl slyšet), tak je to masakr. To nemá se spravedlností nic společného.

  Takže opravdu se těším na to odůvodnění. Třeba na něj fakt něco mají, jen se to zatím nedostalo na veřejnost.

  Nicméně jedna věc je jistá. Tresty pro Roofeho a klubu Rangers jsou nanejvýš směšné. Trest pro Kamaru bych akceptoval, pokud by byl Kúdela skutečně usvědčen na základě důkazů, nikoliv dojmů. Jenže zatím to tak nevpadá….

 3. Nechápu, proč se ten blb Tvrdík omlouvá tomu finskému černochovi, proti kterému jsou opice o hodně inteligentnější zvířata. Tak jak je to napsané rovnou přižnává, že obvinění je pravdivé. Takže lže buď Kúdela nebo Tvrdík. Jestli si myslí, že, když bude blbům z UEFA lézt do análního otvoru, tak že to pomůže se snížením trestu při odvolání, tak je ještě větší blbec než vypadá. UEFA nikdy nepřizná chybu, a to, že ti řeznický hovada (jedno jestli bílej nebo černej) z Rangers dostali směšné tresty za zranění ohrožující na životě a prokázané napadení je naprostá zhovadilost, která se v budoucnu UEFA vymstí. Teď by ještě rudí žluťásci z Číny mohli prohlásit, že rasismus je i proti nim (v Číně přece taky žijou opice) a tak odcházejí ze Slávie a Tvrdík si může hledat nějaký nový kšeft, kde bude podnikat kroky, aby se situace neopakovala.

 4. Naprostý souhlas s Miroslavem.Pan Tvrdík buď ví o tom,že se Kudela prokazatelně vyjádřil rasisticky a UEFA má adekvátní důkazy tedy nahrávku odposlech nebo přiznání Kudely.Jinak nechápu jeho výroky doposud,kdy se vehementně stavěl na stranu hráče a tím co udělal namydlil schody nejen Kudelovi ,ale celé Slávii.
  Nakonec se ještě dovíme,že Kudela v tom forhauzu nedostal přes hubu,jak nám pan Tvrdík tvrdil.Omlouvat se za rasismus vynálezcům rasismu je opravdu možné jen u malého českého národa.Stát se to Rusům nebo Němcům,tak se o tom ani nejedná.Jen s nás si pasáci ovcí s ostrovů udělají rasisty a na to je jediná odpověď zeptat se,jak jste hráli?

 5. Tvrdík stáhnul ocas stejně jako po zářezu v Kyjevě… Když se nedokáže postavit za svoje hráče, tak ať vypadne..

 6. Pane Tvrdík ztratil jste koule ,kdyby jste se po zápase omluvil za urážku ne rasistickou ale urážku kterou potvrdil Kůdela tak bych to bral ale teď jste se zachoval jako naprostej srab protože jste potopil Ondru,Slávii a ukázal jste se jako nohsled těch rasistobijců u UEFA. Hanba Vám

 7. Radši bych chodil na Slavii na třetí ligu než mít ve vedení Tvrdíka! Podrazil nejen Kúdelu, ale celý klub. Tou svoji omluvou naplival do tváře všem fanouškům. To že ještě do Slavie pozve nějakou výchovnou agenturu, aby propagovala ty šílené levicové myšlenky je u mě absolutní dno. Fanoušci se musí spojit a říct téhle šílenosti jasné NE!

  • Ještě k Tvrdíkovu vyjádření. Vzal tam (záměrně?) jako hotovou věc, že UEFA má neprůstřelné důkazy. No, a pokud se Kúdela odvolá, pokud dokonce by vše řešil soud, pak musí UEFA tyto nezpochybnitelné důkazy nejspíš předložit. A tady si myslím, že zase takové nemá. A to by pak vzešel v potaz možný druhý Tvrdíkův plán. My jsme s vámi souhlasili a omluvili se s vědomím, že jste vše vyhlásili na základě důkazů. (Jak říkával již před staletími Modrý abbé Josef Dobrovský – Domněnky? Nikoliv, já chci důkazy místo domněnek), ale vy jste je nepředložili? Pak by soud měl nestranně rozhodnout dle nařízené soudní zásady – In dubio pro reo. Nevím samozřejmě, co Tvrdík zamýšlí a zda to takto vůbec zamýšlí. Ale bylo by to logické právě vzhledem k tomu, že se velmi pokorně a vstřícně omluvil. Ale jinak do výše trestů, 10, 4 a 3 zápasy, mluvit UEFĚ nemůžeme. Ona je ta, kdo v tomto případě určuje počasí. Bohužel. A Slavii chytře hned vzala právo na odvolání. Náš klub potrestán nebyl. Rangers ano za nedostatky v pořadatelské službě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?