Reklama

Tvrdík: Je dost možné, že Sima odejde. Přijdou na něj nabídky na 20 milionů eur. Příslib odejít mají další dva hráči

Jaroslav Tvrdík, boss Slavie Praha, se v podcastu Angličan rozpovídal o finanční situaci sešívaných i o možných letních přestupech. Prozradil tak, na koho přišly nabídky v zimě a kdo by mohl Eden opustit v létě.

Zdroj: SK Slavia Praha

Abdallah Sima je kometou letošní sezóny, za áčko Slavie začal nastupovat až během podzimu. Je druhým nejlepším střelcem ligy, 4 branky si připsal i v Evropské lize.

Ne nadarmo se tak píše o zájmu velkoklubů. V minulosti proběhlo několik spekulací, že Simu sledují skauti Manchesteru United, Arsenalu, Juventusu či PSG.

Jaroslav Tvrdík uvádí, že v zimě přišla nabídka na Nicolaeho Stancia na 5 milionů eur. Dále evidoval nabídku na Ondřeje Koláře a za Simu byl zájemce ochotný zaplatit až 10 milionů euro. Vedení se ale rozhodlo hráče udržet, což jim kádr vrátil dvěma postupy v Evropské lize.

“My tak podvědomě prostě počítáme s tím, že je asi jeden z těch, kteří budou moci odejít, protože nabídku deset milionů eur jsme si mohli dovolit odmítnout, ale už jsem měl u toho trošku svrbění v zádech, protože jsem si říkal, hráč se zraní, něco se stane,” uvedl Jaroslav Tvrdík k desetimiliónové nabídce na červenobílý klenot.

Zároveň však zdůrazňuje, že to rozhodně nebyla poslední nabídka.

“Ale informace třeba právě ohledně Simy probleskují a já si myslím, že tentokrát prostě ta nabídka přijde. Určitě víc než dvojnásobná oproti té zimní. Simu bude velmi těžké držet, protože on už to má také trochu v hlavě, jakkoliv se může zdát, že je netrpělivý. Takže nějak tak, zdá se, že se připravujeme v naší strategii na to, že se může stát, že tento hráč odejde,” připravuje se na Simův odchod boss Slavie.

Je veřejným tajemstvím, že pan Tvrdík má s hráči sešívaných skvělý vztah a uzavírá s nimi spravedlivé dohody. Poté, co odvedou klubu určité služby, dostanou příslib, že v případě kvalitní nabídky budou mít povolení odejít.

A v tuto chvíli tento slib dostali Peter Olayinka a Ondřej Kolář. Současně by ale Slavia chtěla pustit maximálně dva až tři hráče ze základní sestavy a bojí se velkého náporu o její hráče. Sportovní ředitel Jiří Bílek už ale údajně pracuje na posilách, které by současné lídry mohli nahradit.

Zdroj: Podcast Angličan

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Jojo to se to lehce shání posily do fungujícího týmu hrající poslední roky parádní zápasy s top týmy Evropy na víc když má pan Bílek spolu se skauty mají oko na kvalitní posily a v kase na ně 100 mil.kč …….. v připadě prodeje 1 z hráču – Sima Stanciu Olaynka Kolář. Jaký to opět obrovský rozdíl s druhým pražským S ☹

  • Já myslím, že SPARTA měla a má velni dobrý finanční základ a … ? Pořád se ještě plácá… ta cesta zpět nahoru nebude pro ně jednoduchá… Mám pocit ( nejsem uvnitř klubu ), že SLÁVIA má velmi dobrý skauting, komunikován s trenérem, kluci, kteří přicházejí to mají v hlavě srovnáno, ví, co se od nich očekává a jsou ochotni se tomu podřídit ve prospěch celku. Trenér Trpišovský ví jak s hráči pracovat a jaký fotbal s danými typy hrát, aby byla SLÁVIE úspěšná….

 2. O Spartu se nebojím pracuje tam ,tolik skvělých manažerů,že není potřeba se ničeho obávat.Jistě přivedou do nové sezony za 50-60 mil.některou hvězdu z Jablonce k tomu za 20-30 mil.z Opavy nějakýho veletalenta ,stáhnou s hostovaček ve Vlašimi a Bohemce dva tři odchovance a jde se na titul.Na víc je v Béčku perspektivní Vácha no a když se uzdraví Kozák, Dočkal se místo plivání víc soustředí na hru ,tak je titul jasnej.Pod Vrbou potáhnou Evropou,jak Plzeň za blahé paměti s metrákovým Horvátem.

  • No ale ta podstata je stejná proč je ten rozdíl tak obrovský a Sparta ve všem o parník horší – špatný majitel který se obklopil ještě většími antifotbalovými hlupáky než je on sám – katastrofalní sportovní manažer a katastrofalní skauting = velmi špatný výběr hráču a špatně poskládaný tým jak po fotbalové stránce tak po charakterové !

   • Tak se na Spartě angažuj Ty vševěde všechno víš všechno znáš přitom si nevidíš ani na špičku nosu co jsi v životě dokázal že tak pomlouváš.

   • Špatný majitel ? Valí do SPARTY peníze jako málokdo v ČR…. Řekl bych ale, že úspěšný člověk v jednom odvětví businessu dozná pocitu, že rozumí všemu, i fotbalu a zasahuje nekompetentně do dění. Koncepce – ? Taky výběr lidí dosud.. Radí se mi dobře, ale třeba takhle častá změna trenérů svědčí o jejich špatném výběru už na začátku… Trpělivost – krizové řízení jen málokdy ve fotbale předstihne alespoň střednědobou prací. Pak může být výsledkem prasopes… Snad Ti mladíci – Hložek, Karabec & spol. to mají v hlavě srovnáno a jsou duší a srdcem sparťany… Pak by mohli uspět a s nimi jednou i SPARTA, i v Evropě. A pokud budou opravdu dobří, odejdou do zahraničí. To už je úděl všech českých klubů….

 3. Další věc bez konceptu trenérské pozice a volnost rozhodování kolikátý trenér za poslední roky

 4. Myslím, že AC Sparta má obdobně velký rozpočet jako Slávia.Ostatně pan Křetínský není žádný hlupák a penězi oplývá víc než dost. Problém bude v managementu, neznamená,že fenomenální fotbalista jako byl pan Rosický, rozumí řízení fotbalového klubu. Pan Tvrdík mi je extrémně nepříjemný,ale dokáže dát prostor vhodným lidem.

 5. slavia zažívá úžasnou sezonu, za posledních pár let přinesla milovníkům té krásné hry spoustu radosti. jeden rest však stále zůstává i když drobné náznaky zlepšení se ukazují…
  AKADEMIE- když je finanční situace tak výborná jak jsme ujišťováni ,mohly by se zahájit aktivity
  k vytvoření systému, který by pravidelně připravoval hráče pro A-tým. hráči s kvalitou jako
  provod, zima, lingr by mohli přicházet z akademie…

  • U akademie Slavie je jeden velký problém – najít vhodný prostor pro mnoho hřišť a budov. Má to být i se školami.

 6. Nechtěl za něj náhodou miliardu a půl?? 😀😀😀 Koukám, že už ho dávají do výprodeje, aby uvolnil místo na lavičce… Měl jen pár dobrých zápasů, ale neprosadí se.. nebude ani lepší než Bony… Není špatný, ale takovou cenu vážně nemá.

 7. Tohle fakt nechápu,Simovi se povedlo pár zápasů v době kdy ho nikdo neznal,nyní když už ho mají soupeři přečteného jde jeho výkonnost a hlavně produktivita rapidně dolů.V podstatě ještě nic nedokázal a proto bych se hrozně divil,že nějaký top klub by za něj byl ochoten vyplatit takovouhle horentní sumu.Bude rád když bude moct nastupopvat za Slávii a teprve jestli opravdu předvede že je nadstandardní fotbalista i dlouhodobě,tak potom ho možná někdo koupí,ale silně o tom pochybuji,oni v těch top klubech mají takovýchhle afričanů plno.

 8. Velmi výstižně to napsal pan Robert67,ještě bych dodal,že hraje zákeřně!Jinak s ním budou problémy jako s Kangou!Muslimové v Senegalu začínají počítat svůj věk od 10 let.Nebyl by to první případ.

 9. S některými s Vás malá česká závist přímo cloumá.Sima předvedl spoustu vynikajících výkonů na Evropské scéně o naší lize nemluvě.Zahraniční manažeři ho samozřejmě sledovali a pokud o něj projevují zájem,tak jsou asi o jeho kvalitách přesvědčeni.Když někdo nabízí,tak horentní sumy ,tak asi ví co dělá.To nejsou šíbři,jako ve Spartě ,kteří vyhodili za majitele Křetínského cca miliardu z okna a jejich největším úspěchem je Trávník s Hanouskem.

  • Co maji ty vaši skauti za uspěšné nákupy, Tecl… Takáč…Zelený….Jugas…Matoušek….stačí.

 10. Před měsícem měl Tvrdík zájemce na 40 mil. ted 20 mil. za další měsíc to bude 5 mil….ona ta euforie ze Simi už vyprchala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené