Tvrdík chválí výstup rozhodčího. Po “brněnském poli” chce po LFA zvýšení kvality hracích ploch

V utkání FORTUNA:LIGY mezi domácí Zbrojovkou Brno a Slavií Praha došlo k několika sporným situacím. Na rozdíl od minulosti se k nim ale hlavní sudí Pavel Orel postavil čelem a přiznal svojí chybu při nevyloučení Wágnera. Jaroslav Tvrdík tento čin pochválil, zároveň však apeloval na LFA, aby zajistila zvýšenou kvalitu hracích ploch.

zdroj: SK Slavia Praha

V 18. minutě uháněl Hladík sám na brankáře Wágnera, míč si píchl kolem něj a mladý brankář ho sestřelil. Za svůj faul ale viděl pouze žlutou kartu, ačkoli měl Orel tasit rovnou červenou. Svoje rozhodnutí změnil až po konzultaci u videa.

Dále se řešila možná penalta Brna v prvním poločase a možná penalta Slavie v tom druhém. Orel po zápase přišel před kameru, uznal svojí chybu u první situace a vysvětlil následující dva sporné momenty. Tak by to mělo být.

Tento čin pochválil na svém Twitteru i boss Slavie Jaroslav Tvrdík. “Jestliže usilujeme o zlepšení image fotbalu, mělo by se včerejší vystoupení hlavního rozhodčího v TV po zápase v podobných případech stát standardem. Respekt,” uvedl Tvrdík.

Dále si ale všiml i jiného faktu. Brněnské hřiště připomínalo spíše louku či pole, kam si malé děti chodí hrát. Skutečně neodpovídalo parametrům nejvyšší fotbalové ligy. Toho si slávisté všimli už před zápasem a apelovali na sudího, zda je plocha pro hráče obou týmů bezpečná.

Hrozilo totiž nepříjemné zvrtnutí kotníku či jiná zranění. Míč hráčům skákal při zpracování až na břicho, utažených přihrávek po zemi bychom napočítali na prstech jedné ruky.

“LFA by měla také hledat cestu, jak výrazně zvýšit kvalitu hracích ploch. Včetně podpůrných, ale také sankčních mechanismů,” nabízí řešení Jaroslav Tvrdík.

Zatím to totiž vypadá, že jediným způsobem, jak zastavit Slavii, je přivítat jí na otřesném trávníku. Jediné tři ztráty sešívaných totiž na jaře přišly proti Příbrami, kde hřiště zavalil sníh, na teplickém “oraništi” a na brněnském “poli”.

Zdroj: Livesport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. má pravdu, na kvalitní trávníky by se měl hlavně zaměřit každý klub a je jedno jestli hrají o titul nebo o udržení …..

 2. Co sudímu zbývalo, když důkazy hovořily jasně? 🙂 🙂 🙂
  Pro oba stejný pažit. Nicméně, Číňan má peněz dost, může se na zkvalitnění podílet.

  • Pro oba sice stejny pazit, ale vyrazne zvyhodnujici tymy, kteri chteji hrat jen kopanou. za takovou kvalitu hrist by mely padat velke pokuty

   • Pepe, ty nejsi moc chytrý, viď. Drtivá část “produkce” Číny je historicky ukradená, nově licenčně vyráběná jen proto, že jsou to výrobky s minimální přídavnou hodnotou za nízkou prodejní cenu danou z drtivé části otrockou prací lidí, zejména ze zaostalého venkova a nezřídka i dětskou prací. O ekologii a vlivu na životní prostředí ve světě se nebudu vyjadřovat, protože to nepochopíš. Promiň.

    • Věci(souvislosti) bývají složitější viz kniha MODERNÍ ČÍNA od JONATHANA MIRSKY (Un.of Cambridge). Doporučuji. Hodnota je přidaná.

  • No, a zaprděnej sparťane, co se schováváš za slávistu, ty už budeš brzy na Strahově. Ten váš uhlobaron už tam pro letenskou sebranku má místo.

   • Já jsem Slávista už hodně dlouho a ne koště jako ty,až teď když se daří!A Tvrdík je z.mrd.

    • Tvrdík udělal pro SKS hodně… A s názorem na trávníky má pravdu… Řadu EVROP. klubů vlastní majitelé z Asie (Katar, SAE, Čína, Thajsko, atd.), řešit vlastníka v globaliz. světě sice můžeme, ale k ničemu to nevede… Řešit v 21.stol. ideologii/ nebo stát. příslušnost, k čemu? Nad ideologií stojí peníze- a velké kluby potřebují velké peníze…

  • Tvrdík tady nemá co kecat. Respekt pro rozhodčího píše a Kudelu raději nechají doma rasisti. Banda cinskejch komousu to je. Postavte Kudelu ať znova dostane

   • ty jsi ale b.l.b, už jsi zkusil hrát fotbal nebo jinou běhavou hru s rozbitým nosem? Když ne, tak přijeď. Zařídím aby sis to mohl s tím pochroumaným nosem zkusit….

 3. Trávníky v hlavně v severních Čechách a na Bohemce to je čiré šílenství!Pokud nezajisti regulernost hracích ploch,nemůžou dostat licenci!Samotnou kapitolou jsou pak Pardubice,které měly postavit stadion během roku,jinak nemají v lize co dělat!V případě postupu Hradce to bude stejné,žádnou licenci neudělovat!!!

 4. Typickej blbej činskej Tvrdík! Maličký náznak rozumného uvažování obratem znehodnotí slintem o hracích plochách. Až se nebudou hrát uprostřed zimy soutěžní utkání s minimem času a možností na odložená utkání, až nebudou mezi účastníky soutěže mužstva z měst v horském prostředí (LB,JN) a vyloučí se možnost “přírodní katastrofy” (20cm během 3 hodin je pro fotbal hraný venku katastrofou), tak ať se opatrně vyjadřuje, protože i on v současnosti se snaží ovlivňovat fotbalové prostředí z pozice šéfa zprofanovaného klubu. Ať prosadí mnohem větší platby za televizní přenosy ve fotbale od nebožtíkovy O2. Že to už nedomluvili když spolu lezli Číňanům do prd…, hyždí. Možná pak by mohl Jarda postavit v Příbrami fotbalový chrám se zatahující střechou a možná by tam pak mohla Slavia i vyhrát!

 5. Ono je asi pro tupé hlavy složité sledovat pěkný fotbalový zápas na hezkém trávníku.
  Lepší je pro ne nakopavana na oranisti. Když někdo vyjádří naprosto logicky názor, tupé hlavy za tím hledají slabost. Hold tupé hlavy.

  • Tobě to moc nepálí, nebo tvá inteligence (dá-li se to tak vůbec nazvat), nechápe merito věci. V diskuzi přeci nejde o to kdo chce,resp. nechce hrát na kvalitních terénech, ale je-li to vůbec v dané (a nejbližší) době vůbec možné. Okolnosti jsem uvedl výše, ale tvůj názor dokazuje, že jsi prostě blb. A zda-li zrovna červenobílý není podstatné.

   • možné to je, aby to hřiště bylo v pořádku. Proč ho má Slávie, Sparta, Plzeň, celkem i Budějovice, Olomouc a u ostatních to nejde? Asi jim to vyhovuje, stírá to výhodu lepšího “techničtějšího” mužstva……

 6. Ja te urážet nebudu ale člověk s průměrným intelektem se zeptá, proč to u nás někde jde a někde ne? A co třeba v zemepisne podobně polozenem Německu? Tam hrají také na oranisti?
  Ale duta hlava fandy jakéhokoliv klubu je proste duta hlava.

  • Dutou hlavu máš hlavně ty, ta argumentace Německem je velmi dětinská. Možná nevíš, že v jižněji položeném Německu převažuje přímořské podnebí a u nás spíše vnitrozemské a dále ti to řeknu, aby si to pochopil i ty. Porovnej např. německé dálnice s našimi a tak je to se vším. Dál už s tebou nebudu ztrácet čas.

 7. Aha, tak už chápu. Německo je náš jižní soused a kvalita trávníku souvisí s dalnicemi. A to more maji i u Mnichova? Moc děkuji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?