Reklama

Tvrdík brání Holeše a sparťana Panáka. Žádá trest za brutální zákroky na jejich adresu

Dva brutální zákroky, ani jedna červená karta. Šesté kolo Fortuna ligy se neslo ve znamení chybně neudělených červených, což se nelíbí Jaroslavu Tvrdíkovi. Co napsal na svém Twitteru?

Šesté kolo Fortuna ligy nabídlo několik kontroverzních situací. Nejvíce se řešila dvě rozhodnutí sudích neudělit červenou kartu v zápasech dvou největších českých celků, Slavie s Karvinou a Sparty s Českými Budějovicemi.

Hráči Slavie odjeli z Karviné nejen o dva body chudší, ale taktéž pořádně pokopaní. Slezané se nebáli přitvrdit, zranili Aihama Ousoua, kvůli nekvalitnímu trávníku musel hřiště předčasně opustit i Ondřej Kúdela.

Jeden zákrok se však všem vymykal. V 78. minutě Daniel Stropek zbytečně zasáhl stojnou nohu Tomáše Holeše, z čehož mohlo plynout několikaměsíční zranění. Pavel Julínek přesto udělil pouze žlutou kartu.

Podobná situace byla k vidění na Letné. Českobudějovický Michal Škoda loktem zasáhl čelo Filipa Panáka, na místě zásahu se okamžitě objevila obrovská boule, Pavel Franěk ale i tentokrát tasil jen žlutou.

Oba rozhodčí dostali za svá chybná rozhodnutí dvouzápasovou stopku, veřejnost by však ráda viděla i trest pro samotné hráče. S tím souhlasí i šéf představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

„Na dnešním zasedání Grémia LFA jsme požádali o vysvětlení postupu disciplinární komise u faulu na Tomáše Holeše a Filipa Panáka v 6. kole. Surová hra, za kterou mela byt dle KR udělena červená karta, nemá podle našeho přesvědčení zůstat bez potrestání,” napsal na Twitteru.

Zdroj: Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zákeřná hra není dostatečně trestána.Je to dáno tím,že někteří hráči nestíhají a pomáhají si zákeřnostmi.Nemají výkonnost na ligu a jenom potvrzují,že počet týmů v první lize je třeba snížit minimálně o čtyři týmy.Možná,že by stačilo i deset týmů a předělat rozpis soutěže.

    • Snížení počtu mužstev lize nevyřeší tvrdou a jasně odlišitelnou surovou hru. Tento způsob hry je součástí taktiky ,toho kterého jsou to vědomé zákroky! Každý fotbalista ví kdy co a jak ,nejde o to ,stíhá nestíhá je to hlava! Malínský na Spartě vždycky je na hraně. Škoda v každém utkání,Poznar a další . Dokonce v komentovaní na O2 ,někteří komentují no už mu nic nezbývalo ,tak přerušil ?! Hoši by měli rozlišovat ,stane se ,ale nesmí být pravidlem a když ,tvrdě potrestat nechci americký,fotbal ani MMA ve fotbale!

  2. Tak luftjarda si chtěl postěžovat na hrubý zákrok na Holeše (tentokrát oprávněně, plačka) a proto aby jako plačka nevypadal, použil i brutálfaul na Panáka (rovněž oprávněně…)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené