Reklama

Tvrďák Reyes, podcenění kopů na hlavu či suchý vzduch ve Vegas. Co zaznělo po návratu Jiřího Procházky do Prahy?

Jiří Procházka se po úspěšné misi ve Vegas vrátil do České republiky. V pondělní podvečer tak absolvoval tiskovou konferenci v Praze. Co během ní zaznělo?

Zdroj: Se souhlasem Jiřího Procházky

Jiří Procházka skvělým výkonem šokoval svět bojových sportů. Jeho zápas komentovaly i některé z hvězd UFC, například Dustin Poirier, Kamaru Usman či Daniel Cormier. Toho si rodák z Moravy velmi váží, chce se totiž mezi tyto velikány zařadit a rád by si tento cíl splnil.

Dominicka Reyese dokázal Procházka ukončit parádním loktem z otočky. Nedošlo mu však, že byl tento úder devastační. „Viděl jsem ten jeho pohyb dolů a vypadalo to, že mi půjde po nohách, takže jsem tam chtěl poslat ještě koleno. Ale nebylo už potřeba. Pak jsem mu šel poděkovat za zápas a on se svým týmem chtěli čas pro sebe, tak jsem tam neoxidoval,“ přiznal “Denisa”.

Zápas však neměl Procházka pod kontrolou tak, jak si přál. Zejména gilotina, kterou se snažil Reyes moravskému zápasníkovi nasadit, mohla zápas ovlivnit. Naštěstí se mu to nepodařilo: „Už jak jsme padali na zem, tak jsem cítil, že ji začíná utahovat. Stačí pár mírných pohybů a dostane se, kam má. Začal jsem se tomu hned vyvarovávat.“

“Denisa” navíc prý podcenil Reyesovy kopy na hlavu. „Myslím, že jsem tam byl na chvilku vyplej, jakože mi bliklo, spadl jsem na něj a znova mi to naskočilo, že jsem začal pracovat, ale fakt jsem byl dost otřesený. Nebral jsem vážně, že mě může takhle kopnout z leže,“ přiznal Procházka.

Reyes však Procházku překvapil zejména svým krytem z ústupu: „I když jsem občas viděl, že se pořádně nedívá, uměl v krytu s těma rukama pracovat. Říkal jsem si, jak to tam sakra prostřelit, když je nahulený a zbývá kousíček k tomu ho posadit úplně. A taky mě překvapil svými kontry z toho nahulení. I naslepo posílal nebezpečné údery.“

Dle trenérů vše klapalo tak, jak mělo. “Denisa” byl připraven klidně i na pět kol. Naštěstí to ale nebylo nutné. „Reyes je ale tvrďák, nedal nám to zadarmo. V každé fázi zápasu byl nebezpečný,“ shodli se trenéři.

Na začátku druhého kola se pak chvíli čekalo na nějakou akci. „Bylo to tak, že jsem v Dominickových očích shlédl, že si chce dát trošičku pauzičku a nebyl jsem proti. Říkal jsem si, že se chci taky nadechnout a tak pojďme chvíli kroužit,“ prozradil vtipně Procházka. Prý tak chytil sílu na celé kolo.

Las Vegas je pak proslulé suchým vzduchem. Dle Procházky se to v zápase neprojevilo. Postěžovali si na to však i trenéři: „Fakt jsme šli večer spát, ráno jsme se probudili a měli jsme popraskané rty jak v nějaké sušárně. Hůř se tam dýchalo. Říkali, ať si na vzduch ve Vegas zvykneme a my si říkali, že jasně, těch vzduchů jsme už zažili… Ale fakt ta únava z tréninku a vzduchu byla znatelná.“

Aktuálně se řeší, co se bude dít dále. Dle některých zdrojů má být Procházka dalším titulovým vyzyvatelem, dle jiných se má ještě utkat s Aleksandarem Rakičem. Co preferuje moravský bijec? „Počkat do zápasu Teixeiry s Blachowiczem. Příprava na případného vítěze duelu musí být fakt důkladná a je to titulový zápas, to se nesmí podcenit.“

Jako vítěze vidí Blachowicze. Zejména kvůli zápasovému IQ. Teixeira prý může leda překvapit něčím nezvyklým.

Z počátku mu pak přišla jeho účast v bitvě o titul dost narychlo. Postupně to ale začal vnímat jinak. Na titulový zápas by se dle svých slov dokázal v pohodě připravit.

S ohledem do budoucna však chce Procházka nyní alespoň na měsíc najet na svůj program, následně chce pracovat na chybách, kterých se dopustil v zápase a bude čekat, jak se vyvine jeho zápasový program.

Rád by prý zapracoval na své práci na zemi, kterou chce využívat i v zápasech svou vůlí. I s Reyesem si dle svých slov mohl Procházka vyhrát o něco více.

Zdroj: TK Jiřího Procházky

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené