Reklama

Turnaj roku! OKTAGON 17 slibuje spoustu zábavy, představí se Kozma, Vémola či objevy Čepo s Růžičkou

Už 17. října se dočkáme dost možná nejlepšího turnaje, jaký se bude v roce 2020 na území České republiky konat! OKTAGON 17 totiž nabídne zápasy několika hvězdných jmen a představí se i objevy z turnajů OKTAGON UNDERGROUND.

Zdroj: oktagonmma.cz

Že je v České republice vyhlášen nouzový stav a je zákaz konání sportovních akcí? Ondřej Novotný i tak dělá vše pro to, aby se turnaj OKTAGON 17 konal.

Chce zákaz sportovních akcí obejít tím, že se jedná o mezinárodní akci, pro které jsou výjimky. A kdyby to nevyšlo? Řeší možné přesunutí turnaje na Slovensko či do Rakouska. Zkrátka nehodlá rušit další turnaj!

Pro fanoušky bojových sportů to je však jedině dobře. Na turnaji se totiž objeví několik velkých jmen a k vidění bude nejeden velesledovaný zápas!

Kde OKTAGON 17 sledovat?

Jak už to tak bývá, turnaj bude možno sledovat na televizní stanici O2 Sport, kde ale bude pouze hlavní karta.

Chcete-li vidět kompletní program, tak vám ho nabídne Tipsport TV, kde se můžete dívat na livestream každého fightu.

Program zápasů

Na turnaji se představí šampion David Kozma, kterého čeká odveta s Máté Kerteszem, hvězdný Karlos Vémola či objevy OKTAGONU UNDERGROUND Tadeáš Růžička a Vlasto Čepo. Zajímavé zápasy můžeme čekat také na prelims kartě. Jak vypadá celý program?

PRELIMS (začátek v 18:00)

Pavel Salčák (CZE) vs. Petr Bartoněk (CZE)
Michal Konrád (CZE) vs. Marek Kvasnica (SVK)
Daniel Dittrich (CZE) vs. Alexander Cverna (SVK)
Tomáš Linh Le Sy (CZE) vs. Abdelmoume Mssaate (FRA)
Viktor Pavlíček (CZE) vs. Melvin Mané (CZE)

HLAVNÍ KARTA (začátek ve 20:00)

Andrej Kalašník (CZE) vs. Ole Jorgen Mandt Johnsen (NOR)
František Fodor (SVK) vs. Matěj Kuzník (CZE)
Jakub Dyk (CZE) vs. Tadeáš Růžička (CZE)
Vlasto Čepo (SVK) vs. Arif Emre Koyuncu (GER)
Karlos Vémola (CZE) vs. Thomas Robertsen (NOR)
David Kozma (CZE) vs. Máté Kertesz (HUN)

Zdroj: hc-olomouc.cz

Kurzy a tipy na sázení

Prelims

Pavel Salčák vs. Petr Bartoněk

Velezkušený Salčák nastoupí proti nováčkovi v roli poměrně jasného favorita. Bartoněk se zatím předvedl pouze na turnajích UNDERGROUND, kde však zazářil.

Jeho doménou je zem, což by Salčákovi nemuselo svědčit. Přesto by 36letý Salčák měl potvrdit své zkušenosti a dojít si pro vítězství. Kurz 1.40 tomu napovídá.

Michal Konrád vs. Marek Kvasnica

Konrád za sebou má už tři prohry v řadě, přesto je v zápase s Kvasnicou favoritem. Přeci jen jej porazil šampion Legierski, poté jej ukončil Bahník.

V zápase s Jakubem Tichotou pak byl tím, kdo tlačil, jenomže si poté nedal pozor na submisi a bylo po všem. O výhru jej připravila vlastní nepozornost. Teď to bude chtít napravit, o motivaci má postaráno. Kurz 1.35 mluví za vše.

Daniel Dittrich vs. Alexander Cverna

V souboji dvou těžkých vah je favoritem Daniel Dittrich. V jeho prospěch hraje zejména nižší věk (29 let vs. 44 let). V posledních dvou zápasech sice prohrál, jeho soupeři však byli šampion Michal Martínek a zřejmě aktuálně jednička těžké váhy Peter Buday. Dittrich je pak hned za Peštou trojkou své váhy. Na jeho výhru je vypsán kurz 1.35.

Tomáš Linh Le Sy vs. Abdelmoume Mssaate

Čtyřka pérové váhy čekala poměrně dlouho na jméno svého soupeře. Tím je nakonec neznámý Francouz Abdelmoume Mssaate. Le Sy však dokázal v posledním MMA zápase porazit nebezpečného Tripšanského, čímž potvrdil svou kvalitu.

V rámci UNDERGROUNDu pak sice dostal výprask od Růžičky, ukázal však srdce a nesmírnou odolnost. Bude zajímavé, jak si povede s Msaatem. Je však favoritem s kurzem 1.40. Je pravděpodobné, že zápas nebudou muset rozhodovat bodoví rozhodčí.

Viktor Pavlíček vs. Melvin Mané

Pavlíček má profesionální bilanci 4-0-0, přesto není favoritem. Tím je totiž Malvin Mané, který za sebou ještě nemá jediný MMA zápas.

Nicméně je amatérským mistrem republiky v thajském boxu a navíc v UNDERGROUNDu dokázal nečekaně porazit legendárního Tomáše Hrona, který za sebou má přes 100 zápasů, během nichž zápasil se světovou špičkou.

23letý talent tedy dostane první velkou příležitost se ukázat v MMA zápase a na jeho výhru je vypsán kurz 1.45. Určitě využije své pohyblivosti a pomůže si případnými takedowny.

Hlavní karta

Andrej Kalašník vs. Ole Jorgen Mandt Johnsen

První zápas hlavní karty obstarají Kalašník s Johnsenem. První jmenovaný má bilanci 3-2-0, v Oktagonu je pak stoprocentní, když vyhrál oba své duely v organizaci.

Johnsen má bilanci 2-0-0, je tedy ještě neporažený. To se však bude Kalašník snažit změnit a zkusí naplnit roli favorita s kurzem 1.50.

František Fodor vs. Matěj Kuzník

Fodor sice drží sérii 2 výher v řadě, čeká jej však těžká zkouška. Kuzník se vrací pod křídla Oktagonu po dvou letech a je poprávu favoritem.

Má za sebou totiž zápasy s kvalitnějšími soupeři, s nimiž navíc dokázal i držet krok. Má rovněž lepší bilanci než Fodor a jakkoliv Fodor může dlouho vzdorovat, Kuzník by si měl dokráčet pro výhru. Kurz? Slušných 1.40.

Jakub Dyk vs. Tadeáš Růžička

Zajímavá odveta! Tito dva se již utkali v rámci UNDERGROUNDu a vítězem se stal Růžička, který ostatně celou sérií turnajů prošel poměrně nekompromisně.

Vybudoval si slušné jméno a s tím i šanci se prosadit v MMA. Čeká jej tedy premiéra s MMA pravidly a třebaže s nimi má větší praxi Dyk, jasným favoritem je právě Růžička. Kurz 1.15 mluví za vše. Velmi pravděpodobně skončí zápas před limitem.

Vlasto Čepo vs. Arif Emre Koyuncu

Na poslední chvíli se našel soupeř pro další objev UNDERGROUNDu Vlasta Čepa. Ten má na kontě čtyři MMA zápasy a ani jeden neprohrál. Koyuncu má stejný počet zápasů, nicméně vyhrál “pouze” tři. Je velmi pravděpodobné, že zápas skončí před limitem a že jej ukončí Čepo. Koneckonců v UNDERGROUNDu jasně ukázal, že taktické a dlouhé bitvy nejsou nic pro něj. Pro ránu nejde daleko a pouličních bitek se nebojí. Kurz na jeho výhru? 1.05, což jasně dokazuje, kdo je v tomhle zápase favorit.

Karlos Vémola vs. Thomas Robertsen

Vémola se po roce, po tvrdé porážce s Véghem, vrací do klece! Čeká jej soupeř, který je veteránem organizace Cage Warriors, z níž vzešel například hvězdný Conor McGregor. Už to jest důvodem, proč Robertsena nelze shazovat.

Vémola je samozřejmě velkým favoritem, je však otázkou, v jaké je formě a zdali se Robertsen dokázal na jeho takedowny připravit. “Terminátor” však chce doručit odvetu s Attilou a proto musí nejdříve doručit výhru nad Robertsenem v kurzu 1.12.

David Kozma vs. Máté Kertesz

Titulová bitva a odveta, jak se patří! Kozmu čeká nelehká obhajoba. Před dvěma lety sice Maďara porazil, jenže Kertesz od té doby udělal velký progres.

Navíc již v uplynulém zápase dokázal Kozmovi ubránit neuvěřitelné množství takedownů a nedá se čekat, že by byl v tomto ohledu horší. Kozma je sice favoritem (kurz 1.40), tahle bitva ale takto jednoznačná nebude a rozhodně se může zrodit překvapení! Na Kertesze je vypsán kurz 2.73.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené