Spojte se s námi


Různé

TRX a jeho využití při tréninku fotbalistů

Publikováno

dne

TRX je poměrně známá cvičební pomůcka, se kterou se můžete setkat v celé řadě fitness center, popřípadě při návštěvě některého ze svých známých, který rád cvičí. Na TRX se dá kompletně procvičovat celé tělo a je vhodný pro řadu sportovců. Své si v něm najdou také fotbalisté, kterým pomůže s fyzickou i technickou průpravou.

TRX a jeho využití při tréninku fotbalistů!

Co je to TRX?

TRX je systém, který byl vyvinut speciálními armádními jednotkami pro cvičení vojáků ve velmi stísněných prostorách. Díky němu může například i posádka ponorky pravidelně a poměrně efektivně procvičovat kompletně celé tělo a tím se udržovat v tolik potřebné kondici, rozvíjet svou pohyblivost a také předcházet některým zraněním, které mohou být způsobeny netrénováním těla.

Celý TRX systém se skládá z popruhů, kdy jeden jejich konec upevníte v podstatě kdekoliv, kde je to možné a druhé dva konce fungují jako madla, popřípadě jako postroj do kterého navléknete své nohy. Systém použití je velice jednoduchý a velmi rychle na něj přijdete.

V podstatě jen zkracujete či natahujete jednotlivé popruhy v závislosti na vaší výšce, intenzitě s jakou chcete cvičit a také na cviku, jaký chcete zrovna procvičovat.

Vhodná volba i pro fotbalisty

Právě TRX vám umožní provádět skvělý funkční trénink, i pokud je vaším cílovým sportem fotbal. Během cvičení na TRX zapojujete do tréninku kompletně celé tělo a to pouze za využití vlastní váhy. A jak sami uznáte za vhodné, právě správné nakládání s vlastním tělem a jeho váhou je nejen ve fotbale klíčovým prvkem pro správný pohyb hráče.

Cvičení na TRX mohou fotbalisté zahrnout do své zimní i letní přípravy, a to jako doplněk ke klasickému tréninku. Zároveň se jedná o velmi zajímavé zpestření těchto ne příliš oblíbených částí sezóny.

Znamená to tedy vložit trénink na TRX alespoň jednu hodinu týdně do přípravy, kterou oživíme o nové prvky, ale poměrně jednoduchou formou můžeme dosáhnout rozvoje kondice, síly, vytrvalosti a také flexibility. Díky tomu je tělo připraveno na hlavní sezónu, kterou bude schopno přečkat bez jakýchkoliv zdravotních komplikací.

Tři roviny pohybu

Během tréninku na TRX můžete rozvinout tři základní roviny pohybu, se kterými se během hry na hřišti setkáváte.

Prvním je tzv. předozadní rovina pohybu, která spočívá v pohybu dolních či horních končetin vpřed, vzad, nahoru a dolů bez zapojení pohybu páteře. Jedná se tedy o procvičování izolovaných cviků. S těmi se nejčastěji setkáváme v posilovnách, ve které jsou izolované cviky cvičeny na 90 % posilovacích strojů.

Druhým způsobem pohybu je tzv. čelní či frontální. Jeho procvičování nám umožní jen málokterý posilovací stroj, TRX však může. Pohyby jsou charakteristické pro čelní rovinu, kdy se páteř pohybuje do stran, popřípadě se uklání trup v bok.

Posledním pohybem je rotační, tedy transversální pohyb, který je velmi často opomíjen, přitom v každodenním životě velmi často využíván. V praxi se jedná o pohyb, při kterém horní či dolní polovina trupu vykonává rotační pohyb mimo svou osu.

Rozvinutí všech tří rovin pohybu je pro hráče velmi důležité, protože mu pomáhá k co nejefektivnějšímu výkonu pohybu, za využití více svalů v těle. Cílem funkčního tréninku na TRX u fotbalistů je podněcovat způsobilost hráčů k rychlému a koordinovanému vyvíjení svalové síly v jednotlivých specifických fotbalových činnostech, tedy v běžecké lokomoci, soubojích, výskocích, při střelbě či vhazování.

TRX tak skutečně dokáže připravit fotbalového hráče na téměř vše, s čím se při hře, ale také při tréninku a v běžném životě může setkat. Pokud tedy hledáte způsob, jak dosáhnout progresu, TRX vám jej může nabídnout. Navíc vám pomůže vyvarovat se zraněním, které jsou noční můrou každého hráče.

Další informace ohledně TRX systému!

Reklama

Fotbal

Leicester vs. Tottenham: Preview a tipy na sázení

V rámci dohrávky 17. kola anglické Premier League proti sobě nastoupí Leicester City a Tottenham Hotspur. Oba týmy odehráli pouze 18 zápasů, zatímco jejich soupeři mají už přes dvacet odehraných utkání.

Publikováno

dne

V rámci dohrávky 17. kola anglické Premier League proti sobě nastoupí Leicester City a Tottenham Hotspur. Oba týmy odehráli pouze 18 zápasů, zatímco jejich soupeři mají už přes dvacet odehraných utkání.

Leicester i Tottenham se během letošního ročníku Premier League museli vypořádat s častými onecněními na koronavirus, které zapříčinily, že se jejich zápasy musely přesouvat.

Domácí Leicester se v současné době nachází na 10. místě v lize se ziskem 25 bodů. Z posledních pěti ligových zápasů 2 vyhráli, jeden remizovali a dvakrát prohrál. Skóre činí 12:9. Podařilo se jim například porazit Liverpool 1:0, ale proti Manchesteru City zase prohráli 3:6.

Tottenham se nachází na šesté ligové pozici, případná výhra by jej posunula na místo páté. Za posledních pět zápasů se potýkají s lepší formou než Leicester, dokázali třikrát vyhrát a dvakrát remizovali. Vstřelil 10 branek a obdrželi pouze 3.

Žádný z hráčů Tottenhamu neodjel na AFCON, zatímco Leicesteru odcestovali celkem čtyři reprezentanti. K tomu má několik hráčů na marodce, jsou jimi například Vardy, Evans a Pereira.

Leicester do zápasu tedy nastoupí bez několika klíčových hráčů. Ztráty opor svého soupeře by Tottenham měl využít. Oba týmy by si přáli vylepšit své postavení v lize, ale domácí tým to bude mít velmi složité.

Tip na sázení | Výsledek zápasu: Tottenham v kurzu 2,36 u Tipsportu

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Burnley vs. Watford: Preview a tipy na sázení

V úterý se v Premier League odehraje důležitý záchranářský souboj. Burnley přivítá Watford, přičemž oba celky dělí jen tři body. Co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

V úterý se v Premier League odehraje důležitý záchranářský souboj. Burnley přivítá Watford, přičemž oba celky dělí jen tři body. Co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Burnley se po dvaadvacátém kole, v němž bodoval Norwich, Watford i Newcastle, propadlo na poslední místo tabulky. Má ale tři zápasy k dobru a na sedmnácté místo ztrácí jen tři body.

Watford bral o víkendu bod proti Newcastlu za remízu 1:1. Dobrý výkon podaly zimní posily a Claudio Ranieri v úterý bude mít z čeho vybírat. Na druhou stranu Hornets jsou bez ligové výhry již sedm utkání.

Domácí před pár dny opustila opora, Chris Wood odešel za třicet milionů liber do Newcastlu. Clarets tak budou ještě více stát na Maxwelu Cornetovi, letní posila má na kontě již šest ligových branek.

Watford nepustil na AFCON Nigerijce Emmanuela Dennise, autora osmi ligových gólů a pěti asistencí. Po zranění se do formy dostává Joao Pedro, zatím dal dvacetiletý útočník dvě branky a jednou asistoval.

Burnley se již tradičně opírá o pevnou obranu a doplácí na slabou produktivitu. Přestože je poslední, dostalo nejméně gólů z týmů v druhé polovině tabulky (27).

Hornets dostali v Premier League o deset branek více a v posledních osmi utkáních skrz všechny soutěže inkasovali jednadvacet gólů.

S ohledem na odchod opory Wooda si myslím, že Watford neprohraje. Doporučuji na něj vsadit v sázce bez remízy. To znamená, že v případě remízy kurz klesne na 1,00.

Tip na sázení l Výsledek zápasu bez remízy – Watford v kurzu 2,42 u Tipsportu

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Brighton vs. Chelsea: Preview a tipy na sázení

Anglická Premier League nabídne zajímavý souboj, ve kterém se utká londýnská Chelsea proti Brightonu, který v letošní sezóně předvádí dobré výkony a zaslouženě se drží v lepší polovině ligové tabulky.

Publikováno

dne

Anglická Premier League nabídne zajímavý souboj, ve kterém se utká londýnská Chelsea proti Brightonu, který v letošní sezóně předvádí dobré výkony a zaslouženě se drží v lepší polovině ligové tabulky.

Chelsea se v současné chvíli nachází na třetím místě v lize. Na druhý Liverpool ztrácí dva body, ale ten má zápas k dobru, a na první Manchester City ztrácí propastných 13 bodů. Náskok nad čtvrtým West Hamem má šest bodů, ale brzy se na ni může dotáhnout Arsenal a Tottenham.

Náskok Manchesteru City se zvýšil kvůli špatné ligové formě u Chelsea. Ta z posledních pěti zápasů vyhrála jediný, třikrát remizovala a jednou prohrála právě proti Citizens. Jedna z remíz se urodila i proti současnému soupeři z Brightonu.

V posledních zápasech se londýnskému celku příliš nedařilo, protože měl velkou marodku. K několika zraněním se mezi hráči šířil i koronavirus a mužstvo bylo značně oslabeno. Proti Brightonu však nenastoupí pouze Christensen, Chalobah, Chilwell a James.

Brighton z posledních pěti zápasů dokázal dvakrát naplno bodovat, dvakrát remizoval a jednou odešel z utkání jako poražený. Skóre z těchto pěti zápasů činí 7:5.

Brighton se po dvaceti odehraných zápasech nachází na devátém místě Premier League. Má velmi zajímavé skóre, kdy se počet vstřelených i obdržených branek rovná 21. Na Chelsea tento tým ztrácí 15 bodů.

Poslední vzájemné utkání těchto celků se odehrálo nedávno a skončilo remízou 1:1. Duel se odehrál 29. prosince loňského roku. Branky vstřelil Lukaku a Welbeck, který srovnával až v nastaveném čase.

Chelsea nemá v plánu podruhé za sebou ztratit body s týmem jako Brighton, který sice předvádí skvělé výkony, ale Chelsea je zkrátka silnější týmem a musí to dokázat. Titul má nejspíše ztracený, ale o Ligu Mistrů musí nadále bojovat, protože její třetí místo může být v ohrožení na konci soutěže.

Chelsea má v plánu vrátit se do dobré formy a chce zapomenout na nepovedená ligová utkání z poslední doby. Brighton nedostává příliš gólů, nyní se pokusí také statečně bránit, ale Chelsea si pro vítězství dojde.

Tip na sázení | Výsledek a počet gólů: Chelsea a méně než 4,5 v kurzu 1,94 u Tipsportu

Pokračovat ve čtení

Oblíbené