Trpišovský vysvětluje, proč Slavia podlehla Arsenalu

Pražská Slavia nezvládla odvetné utkání s Arsenalem a po porážce 0:4 se s Evropskou ligou loučí. Utkání zhodnotil pro klubový web trenér Jindřich Trpišovský, který uznal kvality soupeře, nicméně poukázal na náročný program týmu.

Zdroj: FC Zbrojovka Brno

Slavia v dubnu odehrála již čtvrté utkání, její hráči navíc absolvovali reprezentační srazy svých reprezentací, a tak se na nich již ukazuje značná únava z náročného programu.

„Já o únavě nerad mluvím, jsme tu od toho, abychom ji překonávali. Po repre pauze je to ale na nás vidět, Sima přijel zraněný z nároďáku, Ondra Kúdela také. Někteří hráči by potřebovali ze všeho na týden vyskočit, dva dny volna,” řekl pro klubový web trenér Trpišovský.

„Kdyby si někdo třeba u Proviho a Honzy Bořila sečetl odehrané minuty, je to fakt hodně. Pak přijde takový zápas s Arsenalem, a protože máme data z vest, vidíme, že i když tam nechají všechno, tak se ani náhodou nedotknou toho, co zvládli na Leicesteru a Rangers. Ať už v rychlosti nebo naběhané vzdálenosti, v obojím jsme tak o 15 až 20 procent níž,” vysvětlil.

Právě únava byla na hráčích pražské Slavie výrazně vidět. Sešívaní nedokázali navázat na hru Arsenalu a už po půl hodině hry prohrávali o tři branky.

Mohlo to být dokonce o čtyři, úvodní gól nicméně odvolalo video. Kouč Trpišovský může litovat porážky, Slavia se ale i tak dostala do čtvrtfinále, kterého si musí český celek cenit.

„Konečný výsledek nás mrzí. Mohli jsme to samozřejmě o půli zavřít a stát na vápně a nedostat gól, lidi tady ale fandili skvěle, další byli u televize. Chtěli jsme pro ně dát alespoň jeden gól. Proto jsme hráli tak otevřeně,“ řekl Trpišovský důvod, proč nakonec Slavia obdržela čtvrtou branku.

Pro český fotbal jde o velký úspěch, Slavia navíc nahrála důležité body do koeficientu, které se budou v příštích sezonách hodit.

Navíc pomohla i sama sobě a klubovému koeficientu, díky kterému pravděpodobně bude moci být v předkolech Ligy mistrů nasazená.

Zdroj: SK Slavia Praha

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • Myslím, že bylo jasně vidět na hřišti, že každý hráč Arsenalu o 100 % přehrával každého hráče Slávie. Slávia to zkoušela na 0 : 0, ale tak se hrát nedá. Netřeba zoufat, neboť Slávie se dostala mnohem dál, než se ukazuje kvalita českého fotbalu.

  • Vysvětlení slávistické prohry v Praze je zcela respektované a uznané.Byla to podmínka za rasistické
   projevy hráče Slávie v Glasgou.Zřejmě hráči z východoevropských zemích si nemohou myslet,jak řekl jeden vyysoký fukcionář,že ve Velké Británii budou rovnocennými občany a sportovci.

  • Leccos dokazuje počet střel do prostoru mezi třemi tyčemi Arsenalu. Plná nula. To je tedy otevřenost, ze které až zrak přechází.

 1. Jsou v pracovním procesu tak by měli pracovat každý den mimo soboty a neděle jak je v této zemi zvykem. Spousta lidí je také unavená a přesto do práce v mnoha případech daleko těžší a ne tolika placené chodí. Zdař bůh.

  • Já s vámi nesouhlasím. Téměř žádný člověk nemá zaměstnání v kterém by soutěžil s lidmi kteří mají cenu jako střední továrna, nebo velký supermarket.Každý hráč Arsenálu má větší plat než je rozpočet průměrného ligového klubu je vybrán z těch nejlepších z celého světa.

   • Dovolím si dotaz – hrají peníze nebo hráči? I sebevíce placená hvězda je jen člověk na hřišti a plat jim fotbalový um nezaručí. Tenhle argument je totálně mimo.

    • Nějak zapomínáte, že to co se odehrálo v minulých týdnech, byla řízená likvidace Slávie od UEFA a britských medií a mužstev. Všechna čest Leicestru, protože ten dokázal přijmout porážku a jak mužstvo tak i trenér se zachovali férově, To, co pak následovalo v Glasgowě, to byl vrchol humpoláctví a toho, jak se nemůže zachovat klub, který hraje v evropských pohárech. Nejenom, že Skotové hráli od začátku, jako by byli smyslů zbaveni a celá jejich hra se skládala pouze z faulů-velmi často neodpískaných a špatně vyhodnocených a když pak Slávie dala 2 branky, tak nastalo pravé peklo- zabijácky faul vysokou nohou proti hlavě brankáře, pak následovaly kopance dvou skotských hráčů do ležícího Kuchty. A protože byli tak vykolejení z prohry, tak si vymysleli bajku o rasistické urážce vůči jejich hráči Kamarovi a zkorumpovaní funkcionáři UEFA vynesli nakonec naprosto nesmyslný verdikt.

    • To teda není. Arsenal stahuje hráče za co? Za peníze. Dobrý hráč hodně peněz. Slávie, když je někdo vyjíměčně dobrý tak ho prodá. Takže takovéhle utkání, je utkání mistrů a talentů. Měli bychom být rádi, že zbytek nerozprodala

 2. Chudáčci, byli “unavení” … bez poháru pracují 90 minut týdně (někteří ani to ne) za prachy, o kterých se 90 % lidí v této zemi ani nezdá … pořád FA i kluby fňukaly, jak se chtějí rovnat Anglii a když to přijde, jsou úplně v prdeli … Sešívanou bídu nemusím, hlavně po tom, co předvedl ten kkt Trpišovský na Slovácku.

  • Vás vidím jako totálního nesportovce, který nikdy žádný sport nedělal. Možná tak vzpírání někde v hospodě IV.cenové skupiny! Ubohej příspěvek!

  • Když ve sportu už nemůžeš, může to být i tím, že máš málo natrénováno,fotbal je o tom umět si přihrát kdykoliv a kdekoliv, dát góly, běhat a hlavně chtít vyhrát, neviděl jsem ani jedno,pak stačí soupeři tréninkově hrát a výsledek je jednoznačný

 3. Trpišovský by měl jít se svým manšaftem na nějaké psychické proškolení. Sleduji některé hráče, když dávají rozhovor po skončení zápasu. Je to bída. Někteří nejsou schopni jedné souvislé věty. Proč Kúdela šel něco pindat tomu Kamarovi? Kdyby hráči měli alespoň minimální inteligenci, tak tohle nedělají. Je to trest za to, že jim chybí základní vzdělání. 🙁

  • Většina fotbalistů to má skoro všechno v nohách a ne v hlavě. Inu Pán Bůh je spravedlivý: když někde přidá (v tomto případě talent), tak jinde ubere (inteligenci). Sice jsou světlé výjimky, ale ti potvrzují pravidlo, že většina z nich nejsou žádní myslitelé.

 4. TRPIŠOVSKÝ VYSVĚTLUJE, PROČ SLAVIA PODLEHLA ARSENALU:
  Protože dostali 4 kusy a žádný nedali.
  Jinak si hoši poplačte, vraťte se zpátky na zem a odpočiňte si…
  Arsenal byl lepší – tak to chodí i ve fotbale.

 5. No fajn, je třeba si na ně plivnout a znectít je….únava je něco jiného když makáte 8 hodin někde v kanclu nebo v dílně, ale tam je to rutina, kdežto tady jedete na hraně fyzických možností, a únava na konci sezony dohání i mnohem větší mančafty než Slavia. Blábolíte fakt nesmysly, pochybuju že někdo z vás sportoval aspon na výkonnostní úrovni, protože byste nemohli žvanit takové kraviny. Hráči Arsenalu takovou porci jako slavisti za sebou neměli, protože v národáku z nich není nikdo…a samozřejmě jsou to velcí borci, marná sláva, a bylo vidět že slavisti za sebou tahají nohy

  • Existují zaměstnání, kdy se nadřete víc za den než fotbalista se všemi zápasy i tréninky za týden. Nedělejte si iluze, že nejsou. Váš příměr ke kanclu nebo dílně se navíc dá devalvovat, že člověk tam musí být každý pracovní den bez pardonu, kdežto z kádru Slavie bylo těch, co by absolvovali plný program, určitě méně než těch, co ho odehráli zčásti. Jinými slovy každému co jeho jest – od fotbalistů se za jejich platy očekává, že budou fyzicky připraveni na takovou variantu, s níž museli počítat. Vymlouvat se na náročný program je poněkud alibistické. Ostatně není ve světě zvykem hrát systémem neděle-středa-nedělě včetně pohárů domácích i zahraničních???

 6. Už mě tyhle alibistické kecy unavují !
  Arsenal má možná našlapaný program víc jak Slavie a stěžují si? Nestěžují !
  A těm našim uplakánkům nadělili čtyři kusy ! A práven !

 7. Únava?Zase výmluva,proste jste na ne neměli a to ze jste u nich hráli 1:1 nebylo tím ze jste hráli dobrý fotbal ale tím ze Arsenal hrál dost spatne!!!!!

 8. Myslím, že tohle je Trpišovského velký problém. On si neumí upřímně přiznat porážku, nedokáže se přenést přes to, že jeho tým neuspěl, a vytěsňuje skutečnost, že by se taky mohl najít někdo, kdo jeho tým totálně a nemilosrdně zválcuje. Stačí se podívat na jeho reakce, když jeho tým, třeba i v české lize, prohrává nebo když se Slávii nedaří. Soustavně pobíhá kolem lajny jako smyslů zbavený, neustále se hádá se čtvrtým rozhodčím, je podrážděný a celkově se chová, jako kdyby nebyl schopný pochopit, že ne vždycky musí být jeho tým na koni. Je přece normální přiznat chyby, ale Trpíšovskému tahle schopnost chybí.

 9. Jinak jsem moc nepobral, proč Trpíšovský zmiňuje jako příklad únavy Bořila. Kouč Slávie bulí, jak je jeho pravý bek unavený, že odehrál spoustu zápasů, nicméně nabízí se otázka, proč ho neustále staví. Proti zoufalým Českým Budějovicím, Opavě nebo trápícím se Teplicím, mohl Bořila klidně pošetřit. Nebo by se snad Slávie bez toho agresivního dřeváka proti slabším soupeřům neobešla?

  • Naprostý souhlas, proč ho teda do každého zápasu staví? Na druhou stranu krom uvedených dvou ostatní nehráli předtím každý zápas, takže to zas až taková pravda není. Možná se ale projevilo to, že chtěli za každou cenu vyhrát derby a tam se vyšťavili. Holt nemůžou mít všechno. Každopádně jsem docelarád, že prohráli, protože to už potřebovali.

 10. Pane trenére, klobouk dolů , před tím čeho jste se svými svěřenci za poslední
  2 roky dokázal. Ve své sdělení jste však jen potvrdil, to co fandy Slavie
  znepokojuje už déle a to jsou ty chybějící naběhané kilometry, které Vašemu
  týmu umožnily dostat soupeře pod tlak. Lepšíte se prokazatelně fotbalově,
  ale už tolik neběháte, že fotbal není jen o běhání je jisté, ale bez něj to dnes nejde.
  Díky tomu se proti Vám neprosadila ani hvězdná Barcelona i s Leem. Mluvil jste
  o velké porci odehraných minut, ale to neplatilo o všech hráčích. A pohled na obránce
  stojící ve vápně s nohami zakořeněnými v hloubce jak stoleté duby, hrůza a to ve chvíli
  kdy se hrálo ve vápně. Obránce musí být v tenzi , na špičkách , připraven bleskurychle
  vyrazit proti soupeři s míčem, neustále kontrolovat pozice protihráčů a i spoluhráčů,
  aby mohl včas reagovat. Minimálně u dvou gólových situací měl Váš tým minimálně
  dvojnásobek hráčů v rozhodujícím prostoru a přece inkasoval. Vím, že soupeř byl mimořádně
  kvalitní, technicky vybavený a rychlý, ale proti perfektně provedenému skluzu obránce není
  v drtivé většině obrany. Doporučuji vyhledat v archivu ukázkové skluzy v podání Pluskala,
  či Rosti Vojáčka. Nechci Vás poučovat , jste skutečně za poslední léta trenér s největším
  přínosem našemu fotbalu, ale tentokrát to skutečně nebylo ono. Máte také schopnost
  rozpoznat kvalitu u hráče tam , kde ji jiní nevidí a za neskutečně krátkou dobu jej
  povznést hodně vysoko – příklad – Lukáš Provod.
  Děkuji za vše, určitě se od Vás dočkáme další úspěšné prezentace Vašeho týmu.

 11. Když jsem studoval licenci A jedním z ořednášejících byl Dušan Uhrin- tenkrát trenér Temešváru. Říkal že jeho hráči berou v roce 2007- 8000 EURO premie za ligový zápas. Že si může vybrat hráče z celého světa a že jsou opravdu výborní. Opravdu tenkrát vyřadili v LM nějaký velkoklub.Říkal že jeho hráči jsou stejně dobří jako v té době nejlepší mužstvo na světě Chelsa s tím rozdílem že na urovni Reálu jsou schopni odehrát maximálně 5 utkání za rok. A hráči vybraní do Reálu, kteří mají plat minimálně 10krát větší jsou na takové urovni schopni odehrát utkání 80. To je právě ten rozdíl že hráči Slávie mají cca milion měsíčně ahráči Arsenalu desetkrát tolik

 12. Jak jsem psal už před týdnem : Náskok v lize umožňoval nasadit do derby Céčko a šetřit opory na Arsenal… takže chyba trenéra ! Ale jinak klobouk dolů za to co Slavia v EL dokázala…

 13. Arsenal byl prostě lepší. To se ve fotbale stává. Pro mě je důležité, že jste před žádným zápasem neklečeli jako nějaké opice.

  • Klečení jsem ,chápal na omezenou dobu,jako symbol ,nyní je to zprofanovaná fraška. Kudela mohl přemýšlet 2.min do konce atd. Ale jsem pro fotbal ne gesta s vašim názorem v kombinaci s prohrou nesouhlasím nejsem rasista! Společnosti záleží na každém životu bez ohledu na barvě pleti !!!!

 14. Děkuji, že jste došli až takhle daleko, málokterému klubu se to povede.
  A mít v hlavě neuvěřitelné rozhodnutí uefy tak bych měl asi taky těžké nohy.😉

 15. Slávie docílila úspěchu bez debat,tečka Trpišovský a Jarda miliarda nabyli dojmu,že doma s Arsenalem ,zametou ,uvěřili sami sobě jsme vyjímeční skvělí ve sportu a kolektivních zejména je to často mylná úvaha na únavu se vymlouvat ,jak to mají ostatní ? Třeba právě ten Arsenal? Domácí zápas ,chtěli hrát na 0:0 s vyčkávací taktikou to byla zásadní chyba! Nicméně respektuji výkony Slávie jsem fandou Sparty a podotýkám Zdravě závidím kvalitu mají na evropské úrovni ,což o nás nelze říct ani NÁHODOU!

 16. Porážku beru, na víc jsme už prostě asi neměli. Ač to skóre nemuselo určitě vypadat tak hrozně. Ale upřímně, pamatujete si období po losu Leicesteru až do zápasů s nimi a opravdu upřímně, neměli jste tenkrát pocit, že to vlastně bude asi konečná? A najednou jsme kyselí, i když celkem pochopitelně, po prohře ve ČF s Arsenalem 🙂 🙂 🙂
  Mnoho bylo řečeno o fyzické únavě, dle mého ale byla obrovská už i ta psychická. Prostě se u spousty našich hráčů nakupilo mnoho zápasů prakticky v tempu co 4 dny to zápas, který je navíc třeba nutně zvládnout (Slavia v lize, EL, reprezentace různých zemí v začátku kvalifikací, kdy ještě doufají a jedou nadoraz). Už asi prostě chyběla jak fyzická, tak psychická síla to kousnout na Arsenal. Psychika přenese hodně i s fyzickými bolístkami či absencemi v sestavě, ale časem už prostě narazí i toto na nějaký strop. Něco podobného nás dle mého názoru potkalo i dva roky zpět s Chelsea. Tím se ale nechci vymlouvat. Týmy, které chtějí hrát ještě výše, holt musejí tuto bariéru překonat. A na tom můžeme dále pracovat. A s naším týmem nepochybuji, že budeme. Dokonce myslím, že jsme v lepší výchozí pozici než po slavné sezóně s Chelsea, po které jsme dojeli až do LM. Tým máme výrazně omlazený a perspektivní, navíc už i mladší hráči se obouchali v těžkých zápasech a rozhodně nebyli do počtu. A nejenom mladší, tyhle zkušenosti dají mnoho i hráčům jako Holeš, kteří jsou sice věkem dále, ale zkušenosti z takových zápasů teprve posbírali.
  A co je důležité, ani nevnímám (nevím přesně proč), že by se měl v létě konat nějaký výprodej. Ano, jeden velký přestup třeba přijde, pak nějaké spíš dílčí přesuny, hostovačky. Ale tým je skvěle poskládaný a naopak si myslím, že ho ještě moc zajímavě doplníme (dění na stoperu bude hodně zajímavé a vlastně nutnost), i v souvislosti se zkušenostmi s letošní sezónou. Protože nejenom hráči sbírají zkušenosti s tím být klub opravdu evropského formátu, ale i realizák a vedení. Když to shrnu, za tuto sezónu v Evropě moc děkuji, na další dění se těším a chci teď vyhrát k lize i pohár a potvrdit tak naší naprostou dominanci českému fotbalu! SK SLAVIA PRAHA MISTR LIGY 🙂

 17. Hrome, jak to ti čutálisti z Arsenalu dělají, že ten fuel mají? A to hrají větší porci zápasů…
  Hmm, asi za to může Uefa.

 18. nechápu proč to Trpišovský skrývá asi protože to má ve jménu , bylo evidentní od UEFY jakkoliv rozložit tento mančaft a to za každou cenu stopkou , falešné obvinění, hrozba trestem nepotrestaní prasat na hřišti chování pořadatelů , černý právník , a hlavně hec a ohlas “fanoušků”, ono by se Angličani posrali kdyby jim Slávka vyřadila další ostrovní tým !!! a sere mě že se nikdo neozval ,nikdo jim ,nehrozil , jak jsem řekl měli nastoupit potřepat si packami a na protest odejít ze hřiště ale na to u nás nemá nikdo kule !!tak že zatahli do sportu prachy a teď i politiku!

 19. No podle mne je za tímto vyřazením především blbost Kúdely,který si neodpustil dvě minuty před koncem rozhodnutého zápasu kecy na adresu toho black Fina. Od toho se vše potom dál odvíjelo,především to zasáhlo psychyku hráčů Slavie,nevěřím že u takto trénovaných hráčů by za nezdarem proti Arsenalu byla únava,podepsala se na tom mediální masáž a neskrývaná nenávist britských médií a fandů vůči Slávii.

 20. Byl jsem docela pyšný na Slavii, ale poslední zápas mi dal za vyučenou. První klub v zemi a hraje prvních 10 minutách bago ve VLASTNÍM VÁPNĚ a myslí si že uhrajou remis ?. Kolář nevykopl ani jednou míč, to byla strategie nebo zoufalost ? Po prvním neuznaném golu jsem řekl synovi, který se mi vysmál, že už vědí taktiku na Slavii a dalších 5 minut jsme viděli nouzi fotbalu v naší zemi.Zastávat se Kúdeli je sice hezké a povinné , ale reprezentant si 2 minuty před koncem , pokud je trochu inteligentní ,nemůže takhle počínat. Poškodil Slavii a já bych ho odstavil. Zase takové terno to není – daleko mladší fotbalisti ba ho zaskočili hravě. Asi by ti fotbalisti- někteří- fakt neměli hlavičkovat.

 21. To hovado TRPIS proste neprizna ze to PROKAUCOVAL!!! Mezi vapnem a pulkou v prvni puli 3 az 4 englani si to v pohode ohlidaly a nejvic byl u balonu KOLAR pri malejch domu… ostuda Trpise…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?