Trpišovský si chválí úspěšnou přestavbu týmu a přeje si fanoušky na stadionu

Jindřich Trpišovský prožil ve Slavii další povedený rok. Titul, postup ze skupiny Evropské ligy a milionový prodej Tomáše Součka. Pro ČT Sport promluvil o přestavbě kádru i o blížícím se zápasu s Leicesterem.

Zdroj: slavia.cz

Slavii čekají v únoru dva zápasy s Leicesterem. Hrát s anglickými týmy je samozřejmě splněný sen, byť někteří hráli na jaře 2019 s Chelsea.

„My se tam dostaneme podruhé během tří let, někomu se to nepodaří vůbec. Navíc je tam trenér Rodgers, který trénoval Liverpool delší dobu. Jsme strašně nadšený hlavně z toho, že je to tým Premier League.”

Sám Trpišovský si užívá klid Vánoc, je to pro něj jediné období, kdy si skutečně odpočine od fotbalu a věcí okolo něj.

„Hráči odpočívají, ale trenér je ve spojení s vedením klubu. Jsou transfery, odchody, příchody hráčů z hostování. Pravý volno to není, v tý letní pauze vůbec a v zimní mám proto Vánoce nejradši, to jsou jediný dny, kdy si člověk trochu od fotbalu odpočine.”

Málokdo si uvědomuje, že Slavii za poslední rok neopustil jen Coufal se Součkem, ale i deset dalších hráčů včetně ikon formátu Škody. Trpišovského sestava si ale poradila na jedničku a sestavila ještě lepší a vyrovnanější kádr, jenž není závislý na výkonech jednotlivců.

„Hráči dostali nabídky do zahraničních angažmá, přes pět hráčů nám vykoupily kluby. My jsme v podstatě během půl roku měli dvanáct odchodů, výrazně jsme omladili kádr, tak i sestavu.”

Závěrem trenér sešívaných promluvil o svém největším přání na Vánoce.

„Lidi, kteří chtějí přijít a užít si atmosféru, musí sedět u televize. V normálním životě bych si přál zdraví pro všechny. To je nejdůležitější, co je,” uzavřel Trpišovský.

Zdroj: ČT Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Trpišovský chtěl z Viktorie Žižkov do Sparty. Křetínský ho začal zkoušet z fotbalu tak odešel do Liberce. Víc není co dodávat.

  2. Bohužel, Křetinský je takový tupec, že si myslím to vůbec neuvědomuje. On je tak ješitný a namyšlený, že si stále myslí, že tak jak rozumí svému byznysu, tak že rozumí i fotbalu. Jenže to vše si jen namlouvá, jelikož i na ten svůj byznys má lidi kteří tomu rozumějí a většinu práce dělají s ním. Jenže okolo fotbalu se motají kolem něho stále lidé kteří o fotbale stále vědí úplný hovno! Dříve Kotalík, který přivedl toho Itala a Spartu úplně dokurvil a ten brněnskej Čupr, to je skoro to samý. A oba na těch nejvyšších místech. A to nemluvím o nýmandech v marketingu, o funkci finančního ředitele a lidech kteří pod ním dělají a kteří ani nepoznají vlastní hráče natož potom jejich agenty. A ťi kteří tomu skutečně rozuměli a byli neustále ve stresu, tak radši za této situace klub opustili. Toto vše se musí změnit, ale bohužel o tom se tady můžeme pouze bavit a sami nic nezmůžeme. Moje vize, kterou nikomu nevnucuji, pouze ji tady říkám, je že se musí změnit úplná struktura klubu. Do funkce místo Čupra bych okamžitě angažoval Ivana Haška, sportovním ředitelem by samozřejmě zůstal Tomáš Rosický, který by si k sobě vybral ještě někoho podle svého výběru a dále bych se snažil dostat do klubu další SPARŤANY legendy, kteří by určitě byli přínosem. Za všechny mohu jmenovat například Petra Koubu, vůbec bych se nebál oslovit Pepu Chovance, vím o jeho kauze hodně. Ano udělal chybu, ale nešlo z jeho strany o žádné obohacování ani ubližování. Vím moc dobře proč tam šel. Je to férovej chlap, znám ho osobně a ruku na srdce, kdo z nás v životě neudělal někdy nějakou chybu, kravinu, která pak byla spojovana s nějakou sviňárnou. A zamyslete se prosím, než něco řeknete. Dále na místo funkce Dušana Svobody okamžitě bych oslovil Vencu Němečka. Pro práci s mládeží Honza Berger, Míša Bílek, nebál bych se Řepy, Frýďase a osovil bych i další legendy. Hlavně bych se držel Rosovy vize, která je co nejvíce v budoucnu zapojovat vlastní odchovance a jít naší cestou a ne cestou Slávie, i když momentálně je úspesná. Do hlavního manegmentu, stejně tak na pozici hlavního trenéra, prosím už ne žádnej cizinec a z hráčů nanejvýš do každé řady jednoho a to musí být hotový hráč který bude okamžitě přínosem. Jako cizince samozřejmě nepočítám slováky, jelikož to myšlení máme dosti podobné. Na závěr Sparta není jako Slavie! SPARTA, až na pár výjimek byl, je a bude český klub a SPARTA JE ČESKÝ KLENOT !!!

    • Až na ten klenot a navážení do Slavky souhlas 🙂 Klenot 🙂 🙂 🙂 dneska není snad apríl 🙂 🙂

  3. Kissmane nejsem fanouškem žádného českého klubu. Koukám na fotbal už hezkou řádků let a můžu ti říct jedno. Sparta je u nás nejskorumpovanější tým. Na její levárny let předešlích má tak akorát Plzeň.Ta to po ní úspěšně převzala. A říkat o Spartě že je český klenot je spíš komický když už o ní ani nemůžeme říkat že je železná. S tou poslední větou si mě fakt pobavil.

  4. Super příspěvek Kissmane, 100% souhlas a to je u mě málokdy. I s tím Chovancem souhlasím. Jen bych dodal, že je třeba se též zbavit Vopršála, který přežil všechny doby a všech brněnských kryplů které sem Křetinský natahal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Old Trafford aneb Silný příběh Divadla snů, jenž je domovem Manchesteru United

Manchester United vítězí, další titul pro Manchester United, Rudí ďáblové jednoznačným způsobem ovládli derby... a mohli bychom pokračovat.

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!

Svět zaskočen! Conor McGregor prohrál svůj zápas s Dustinem Poirierem

Ostře sledovaný duel, na který se fanoušci těšili už několik měsíců, je již minulostí. Zápas Poirier vs McGregor v rámci turnaje UFC 257 skončil pro mnohé nečekaně, a to právě výhrou Američana!