Spojte se s námi

Fortuna liga

Trpišovský o Lingrovi: Před kvalifikací přijít o nejlepšího hráče, co víc si přát

Dvě velké trhliny dostaly plány Jindřicha Trpišovského před play-off Evropské ligy. Zraněný Oscar nemůže hrát a Ondřej Lingr odchází definitivně. Co k prodeji ofenzivního univerzála trenér Slavie řekl?

Publikováno

dne

Dvě velké trhliny dostaly plány Jindřicha Trpišovského před play-off Evropské ligy. Zraněný Oscar nemůže hrát a Ondřej Lingr odchází definitivně. Co k prodeji ofenzivního univerzála trenér Slavie řekl?

Případ Ondřej Lingr je hlavní otazník v barvách Slavie tohoto přestupového období. Zatímco s odchody Davida Juráska a Petera Olayinky se počítalo, Lingra chtěl hlavně Jindřich Trpišovský udržet za každou cenu.

Jenže ta cena by po finanční stránce byla opravdu vysoká, jelikož Lingrovi zbýval rok do konce kontraktu. A pokud by bývalý hráč Karviné v létě nepodepsal nový, nebo by nepřestoupil, sešívané by opustil zdarma.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Druhý odchod opory bez finanční náhrady během dvou sezón se červenobílí nemohou z dlouhodobého hlediska dovolit. Toto léto Slavii zdarma opustil její nejlepší střelec v pohárech Olayinka.

A byť to dlouho vypadalo, že Lingr neodejde, ani neprodlouží kontrakt, nyní blízko podpisu ve Feyenoordu Rotterdam. Pokud vše klapne, stejně jako Olayinka si i on na podzim zahraje skupinu Ligy mistrů.

„Co mám zprávy, tak s ním asi nemůžeme počítat. Co víc si přát, než před kvalifikací přijít o nejlepšího hráče. Je to výzva pro nás se o to poprat, uvidíme, jak to všechno dopadne, ale momentálně není s týmem,“ řekl na tiskové konferenci Jindřich Trpišovský.

Slavii vypadne další záložník, což je po odchodu Petra Hronka na hostování a kvůli zranění Oscara Dorleyho poměrně zranění. Z klasických středopolařů zbyli pouze Christos Zafeiris, Petr Ševčík a Jakub Hromada.

Sešívaní si doma plánuji vytvořit náskok, proto se uprostřed očekává dvojice Ševčík, Zafeiris, na postu desítky by pak mohl zaskočit Ivan Schranz. Velký univerzál hrál za poslední rok a půl všude hrom brankáře a defenzivního záložníka.

„Je to tak, Ivan v zápase proti Baníku strávil část utkání na podhrotu. Vypadl Oscar, vypadl Ondra Lingr, dva středoví hráči. Střed pole byl proti Dnipru extrémně silný, byl to motor toho domácího výkonu. Zbyl nám jen Zafi, táhne to skoro bez pauzy. Jsou to věci, co budeme brát v potaz,“ dodal Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené