Reklama

Třineckou ocel se pokusí překousnout Bílý Tygr. Startuje finále Extraligy!

Od posledního finálového utkání v české Extralize uběhlo už 721 dní. Ani po tak dlouhé době si však nebude vrchol sezony užívat někdo jiný. Třinec a Liberec spolu svedou další válku o Masarykův pohár. Kdo je favorit?

Zdroj: HC Oceláři Třinec | Lukáš Filipec

Dalo by se říct, že prakticky nikdo. Finále je natolik specifická část v dlouhodobé sezóně, že všechny rozdíly, které jsme mohli zaznamenat v minulých měsících, se dočista mažou. 

V čistě teoretické rovině by to mohli být spíš Oceláři. V základní části do poslední chvíle bojovali o Prezidentský pohár a skončili na druhém místě. 

Bílí Tygři se zase do posledního utkání rvali o přímý postup do čtvrtfinále, čehož se jim nakonec taky dostalo. 

Ať už se na to podíváme z kterékoliv strany, jedná se bezesporu o dvě nejlepší organizace za poslední léta. Nikdo jiný z dalších týmů totiž nepředvádí stabilnější výkony. 

Zdroj: Extraliga

Ocelářům dračí dech nevyhasnul ani po velmi vyrovnané sérii s Mladou Boleslaví. Po relativně snadném soustu v podobě brněnské Komety (4:0), byli Bruslaři daleko tvrdším oříškem. Rozhodnout musel až sedmý zápas.

Bílí Tygři prošli do finále podobnou cestou. Nejdřív doslova roztrhali Mountfield HK ve čtyřech duelech, následně se báli o výsledek v semifinále, když prohospodařili vedení 3:0 v sérii.

Na sedmý zapas se však dokázali připravit a dotáhnout tygří organizaci znovu do finále. Po dvou letech tak mohou svou smečku vypustit vstříc velké odplatě. 

Situace je letos přece jen trochu rozdílná. V roce 2019 to byl totiž právě Liberec, který byl odborníky označován za mírného favorita souboje o titul.

Letos se věří o chlup více spíše Ocelářům, což dokazuje i řada názorů osobností z hokejového prostředí

Z historie už jsme několikrát mohli vidět, že předpoklady pro vítěze jsou spíš výhodou pro papírově slabší celek. Tak jako v již zmíněném posledním finále nebo v semifinálové sérii Liberce se Spartou.

Roli nebude hrát ani vzájemná bilance ze základní části. I ta hovoří ve prospěch Slezského klubu, poněvadž ten zvítězil proti Liberci třikrát ze čtyř pokusů.

Obě organizace se spolu utkaly v Play-off v minulosti dvakrát. V ročníku 2006/2007 vyhráli Tygři v sedmi zápasech, poslední zkušenost je již zmíněné finále, které opanovali Oceláři poměrem 4:2 na zápasy.

Zdroj: Extraliga

Bez nadsázky řečeno, pravděpodobně nás čeká tuhý boj, který se muže úplně klidně protáhnout až na sedm zápasů. Vzhledem k minulosti i současnosti, nedá se v žádném ohledu označit přímý favorit.

Velmi zajímavé bude taky sledovat souboj v brankovišti. Petr Kváča po loňské sezoně pláchnul do Liberce právě z Třince. Letos, minimálně co se týče základní části, se vyšvihnul do pozice nejspíš nejlepšího brankáře Extraligy.

Na druhé straně můžeme sledovat příběh odloženého gólmana. Kometa se jej už na začátku sezóny zbavila. Přes první ligu se Ondřej Kacetl dostal až do branky úřadujícího obhájce titulu.

Ačkoliv v základní části měl spíš podprůměrná čísla, dostal se do pozice jedničky kvůli nemoci Jakuba Štěpánka. V tuto chvíli je z něj stěžejní opora organizace ze Slezska.

Pikantní duel to bude i pro pamětníky posledního finále. Z třineckého kádru zůstalo z roku 2019 hned třináct hráčů, z libereckého zase dvanáct.

Papírové předpoklady hovoří mírně pro Třinec. Ale všichni víme, že na tohle se ve finále opravdu nehraje. První nápovědu letošního finále odkryje už dnes třinecká Werk Aréna od 18:00.

Po dlouhé době i s omezeným počtem diváků na tribuně. 

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené