Reklama

Trest bez důkazů neberu! Kúdela se odvolal proti desetizápasovému trestu

Obránce pražské Slavie Ondřej Kúdela se odvolal proti desetizápasovému trestu za údajnou rasistickou urážku. Potvrdil to jeho právník René Cienciala.

Zdroj: SK Slavia Praha

Advokátní kancelář Urban & Hejduk, která Ondřeje Kúdelu zastupuje, ve čtvrtek obdržela odůvodnění rozhodnutí CEDB a hned den nato podala odvolání. Odvolání ještě doplní ve lhůtě podle disciplinárních pravidel UEFA.

Kúdela dostal před týdnem desetizápasový trest, do kterého spadají všechna utkání pod záštitou UEFA. Přitom se nenašel jediný důkaz, který by obránce Slavie usvědčil z rasismu vůči Glenu Kamarovi.

Odvolání potvrdil advokát reprezentačního obránce René Cienciala, jenž doplnil, že chce Kúdela přímo mluvit s odvolací komisí UEFA.

„Po dohodě s klientem bylo dnes podáno odvolání proti danému rozhodnutí. Podle disciplinárních pravidel UEFA máme několik dnů na doplnění odvolání, což učiníme během příštího týdne. Současně budeme žádat ústní projednání odvolání před odvolací komisí UEFA.”

Na Britských ostrovech vidí stále situaci jinak a z odvolání Kúdely jsou překvapeni. Dle jejich komentářů by měl být rád, že nedostal roční ban nebo dokonce stopku do konce kariéry.

Zdroj: Urban & Hejduk

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Ministr kultury Zaorálek ve směnovně: “Důkazy nepotřebujeme. Sami určíme viníka a potrestáme ho.”
  Pokud takhle funguje český právní stát, proč by takhle nemohla fungovat UEFA?
  Odvolání Kúdely je v podstatě zbytečné. Viník se našel i bez důkazů a to stačí. Vyšetřování skončilo,
  zapomeňte.

  • přesně tak, jde o formalitu. Kamarův trest byl snížen kvůli síle napadení, Kúdela dostal nejnižší sazbu za rasismus. A oni ten rasismus zvolit prostě museli.

 2. Proč by měl Český Stát předkládat důkazy? Stát má právo se rozhodnut jak uzná za vhodné a vyhostit tolik soudruhů, kolik si zamane. Viz vídeňská úmluva.

 3. Kampara obvinil,Zungu potvrdil.Jen by mne zajímalo,kde v tu dobu Zungu byl,že tak dobře slyšel?Nejedná se spíše o křivé svědectví?Pokud se budeme chovat podle Ivana,tak nám můžou bez důvodu účast v evropských soutěžích a my budeme mlčet?My jsme zakládající členové evropské fotbalové asociace,když ve Finsku o fotbale nic nevěděli.Takže si máme nechat nas-nadělat na hlavu a držet hubu?Kam to vede vidíme v politice!

 4. Kdo si neklekne je rasista tak to asi vidí ve V. B. Když přizabiju brankaře tak se v podstatě neděje nic. On ten co slyšel co řekl slávista tomu …… velehráči musí slyšet i trávu růst . Ale celá UEFA TO JE BAND ZOUFALCŮ.

 5. Dělali všechno proto, aby vyhráli kontumačně. A i když už ví, že to neklaplo, tak to divadlo musí dohrát až samého do konce. Protože kdyby se přiznali, že si to vymysleli, museli by chodit kanálama. Jako Vojtěch Pokoš prostě až do smrti lhát!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?