Reklama

Trenér Pavel Šustr začíná být velmi žádaným zbožím pro prvoligové týmy

Prostějovský trenér Pavel Šustr zažívá ve druhé lize parádní sezonu. Hanácký tým 1. SK Prostějov vytáhl na třetí místo a začíná být spojován s prvoligovými týmy.

Zdroj: 1. SK Prostějov

Dle deníku Sport o něm uvažuje čerstvě postupující Hradec Králové, jejichž kouč Zdenko Frťala splnil tříletý úkol a postoupil do první ligy, v Hradci však z osobních důvodů skončil.

Odchovanec Lerku Brno se už během své hráčské kariéry začal věnovat mládeži. Od ledna 2016 vedl ligový dorost Zbrojovky Brno a v sezoně 2017/18 s ním dlouho vedl tabulku. Nakonec obsadil s brněnským dorostem třetí příčku.

Bývalý trenér Zbrojovky Václav Kotal jej roku 2017 přizval jako asistenta ke spolupráci u reprezentačního mužstva do 16 let a společně působili i u reprezentačního mužstva do 17 let.

Po šesti kolech druholigového ročníku 2018/19 vystřídal u zbrojováckého A-mužstva Romana Pivarníka. Brněnská mise pro Šustra skončila po 11. kole druholigového ročníku 2019/20. Fotbalisty Zbrojovky vedl ve 42 soutěžních zápasech s bilancí 23 vítězství, 11 remíz, 8 porážek.

Začátkem prosince 2019 se stal trenérem 1. SK Prostějov, kde vystřídal Oldřicha Machalu. Loni na jaře pomohl týmu k jistotě záchrany, nyní dovedl mužstvo na třetí místo druholigové tabulky.

V předešlých týdnech padalo jeho jméno i v souvislosti s olomouckou Sigmou, která hledá nástupce za němčického rodáka Radoslava Látala, jemuž končí smlouva. A Pavel Šustr se netají tím, že olomoucký tým již delší dobu sleduje.

Zdroj: 1. SK Prostějov, Deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Morava má určitě kvalitní fotbalové trenéry, ale na úspěchu moravských týmů to jaksi nebývá vidět. Buď se až na výjimky umisťují v dolní polovině prvoligové tabulky nebo ještě častěji v horní polovině tabulky druholigové. Zatímco v 1.lize často některé končí sestupem, ze druhé se nahoru dostávají minimálně. Vždycky je někdo předběhne. V posledních letech Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Příbram apod. Není to třeba ani panu Šustrovi líto?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Eriksen bude muset po kolapsu podstoupit operaci

O bezesporu největší rozruch se zkraje šampionátu postaral kolaps Christiana Eriksena, který přežil jen díky rychlé pomoci lékařů. Nyní dánský fotbalista podstoupí operaci, na které mu bude implantován defibrilátor.

UEFA si sama podkopla nohy. Arnautoviče potrestala stopkou jen na jeden zápas, v kontextu s případem Kúdely je to k smíchu

I když mu hrozil stejný trest jako u Ondřeje Kúdely a navíc bylo zřejmé, že Arnautovič soupeře skutečně urazil, dostal stopku jen na jeden zápas. Čeští fanoušci jen kroutí hlavou, v kontextu s případem Kúdely je tento trest spíše k smíchu.

Žižkov se vrací domů! K tomu má i licenci na druhou ligu a nové majitele

S novým vedením a licencí na F:NL se Viktoria Žižkov postaví do sezony 2021/22. Martina Loudu na pozici majitele vystřídali Milan Richter s Jiřím Rývem. Vše muselo být posvěceno také MČ Praha 3.
Reklama