Více
  Novinky Fotbal Fortuna liga Trenér Baníku Kozel: Potřebujeme získat sebevědomí!

  Trenér Baníku Kozel: Potřebujeme získat sebevědomí!

  -

  Luboš Kozel se k Baníku Ostrava připojil před zimní přípravou. Ta se sice výsledkově ostravským fotbalistům moc nepovedla, přesto bývalý trenér Dukly Praha viděl v zápasech i tréninkových jednotkách pozitiva.

  Zdroj: fcb.cz

  Rozhovor s Lubošem Kozlem provedlo samo mediální oddělení Baníku a následně jej zveřejnilo na klubovém webu.

  Jak je mužstvo na blížící se start jarní části sezony připraveno?

  “To vždycky ukáže až ta sezona. Příprava byla už před mým příchodem nějak naplánovaná. To jsme akceptovali, i když na můj vkus tam bylo možná moc utkání. Potřebovali jsme totiž hodně trénovat, tak aby si kluci zažili některé nově věci. Na podmínky jsme si stěžovat nemohli. Určitě ne na Maltě, tam byly velmi dobré. A teď věřím, že se i tady počasí už trochu umoudří, trénujeme na trávě a věřím, že budeme připraveni.”

  Cítíte, že je mužstvo na první zápas řádně natěšené?

  “Cítil jsem z nich samozřejmě únavu. Protože trénovat jsme chtěli a museli. Ta příprava se netýká jen toho prvního zápasu, děláte to kvůli celému jaru. Pro fotbal, který se budeme snažit hrát, je potřeba, aby hráči byli fyzicky připraveni. Takže bez ohledu na to, že jsme hráli hodně zápasů, jsme i hodně trénovali. A ta únava byla na hráčích patrná. I v těch zápasech, které to samozřejmě ovlivnilo. Utkání s Trnavou, které mělo být původně generálkou, jsme nakonec nehráli, hráči tedy měli čas vstřebat. A teď od neděle se mi zdá, že se hráči cítí daleko lépe. Takže si myslím, že to bude vidět i na dynamice.”

  Když jste do Baníku přišel, po několika trénincích jste řekl, že máte pocit, že mužstvo má chuť pracovat. Zůstal vám ten pocit po celou dobu přípravy?

  “Ano. Nemůžu říct, že bych měl nějaký problém s přístupem. Něco jiného bylo, když třeba něco nesplnili v utkání, ale to bylo dáno i tou únavou, ve které se nacházeli. Ale co se týká tréninkového procesu, neměl jsem jediný problém.”

  Berete utkání se Slováckem jako prověrku toho, do jaké míry se podařilo vnést do hry Baníku nové herní prvky?

  “Já bych to tak brát nechtěl. Zatím jsme v těch utkáních dělali zbytečné chyby. To, že třeba máme míč více v držení, než to bývalo dřív, to ještě o ničem nerozhoduje. Budeme se snažit hrát tak, abychom to soupeři co nejvíce znepříjemnili a abychom taky nabrali i nějaké herní sebevědomí. Protože jsem viděl v některých momentech, hlavně když jsme dostávali góly, že tohle nám ještě trochu chybí. A to je něco, co trvá delší dobu.”

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Piqué: Vysvětlení prezidenta ohledně krize jsem věřil, Neapol hraje proti velkoklubům...

  Z hráčského kádru Barcelony byl ke Quiquemu Setiénovi přizván Gerard Piqué, který se před duelem s Neapolí v rámci osmifinále Ligy mistrů...

  Vitrína dneška: Kotal Spartu nepozvedl, České Budějovice ukazují vnitřní i vnější...

  Ani nový trenér Sparty Praha šestasedmdesátiletý veterán Václav Kotal rudý soubor nepozvedl, pražský tým prohrál v Olomouci. V tabulce nad ním stojí i nováček...

  Budu dělat vše pro to, abych jednou stál před plnou Doosan...

  Lukáš Matějka je druhým nejlepším střelcem Fortuna Národní ligy. Přestože momentálně obléká dres Ústí nad Labem, patří Viktorii Plzeň. Po odchodu Michaela...