Spojte se s námi

Fotbal

Trefa do černého? Jorginho je pro Arsenal zárukou úspěchu i výborným záskokem za bouřliváka Xhaku

Komentář: Arsenal na závěr přestupového období přivedl Jorginha. Italský záložník a třetí muž v anketě Zlatý míč 2021 má vyztužit střed pole a pomoct Gunners v boji o titul. Proč se ale Mikelu Artetovi bude tolik hodit?

Publikováno

dne

Komentář: Arsenal na závěr přestupového období přivedl Jorginha. Italský záložník a třetí muž v anketě Zlatý míč 2021 má vyztužit střed pole a pomoct Gunners v boji o titul. Proč se ale Mikelu Artetovi bude tolik hodit?

Arsenal Jorginha přivedl za deset milionů liber, další dva připlatí v bonusech. Jedná se přitom o třetí posilu londýnského klubu v přestupovém okně po Leandru Trossardovi z Brightonu a Jakubu Kiwiorovi ze Spezie.

Do základu (nyní) ne

Fanoušci Gunners mají z nové posily smíšené pocity. Názorově se dělí na ty, které hráče s minulostí v Chelsea nechtějí a věří dvojici Granit Xhaka, Thomas Partey, druzí v něm vidí zkušenost, která bude do boje o titul potřeba.

Pravdu mají z jistého pohledu obě skupiny. Jorginho sice momentálně nejspíše nebude atakovat základní sestavu, jelikož oba středoví záložníci hrají v životní formě, jakožto záskok a volba do Evropské ligy se však bude hodit.

Třetí střední záložník byl třeba

Nejenže se Jorginho bude hodit, naopak bude velmi důležitým hráčem. A to z toho pohledu, že Arsenal doposud neměl adekvátní náhradu právě do středu zálohy.

Mohamed Elneny ani Sambi Lokonga dlouhodobě nevykazují takovou výkonnost, aby je Mikel Arteta, jenž sází na úzké jádro týmu, posílal na hřiště alespoň jako střídající hráče.

Nutno podotknout, během posledních hodin lednového přestupového okna Arsenal potvrdil odchod Sambiho Lokongy do Crystal Palace.

Jorginho je ale jeden z nejlepších záložníků posledních tří let, několikrát také prokázal i to, že může být lídrem týmu.

Další úspěšný

Netřeba dlouze rozebírat, že Arsenal hraje a bude hrát o titul. Na to ale potřebuje zkušené borce, které před sezónou příliš neměl. Z Manchesteru City ale dorazili Gabriel Jesus s Oleksandrem Zinčenkem, oba zvyklí vyhrávat zápas co zápas.

Jorginho vyhrál Ligu mistrů, Evropskou ligu, Superpohár i Euro, z boje o titul by se tak neměl „sesypat“.

Zdroje: Transfermarket, Premier League, Twitter – Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené