Spojte se s námi

Fotbal

Trápení Gunners: Co jsou hlavní problémy Arsenalu?

Na konci loňské sezony a po úspěších v FA Cupu a Community Shieldu to vypadalo, že je Arsenal na dobré cestě. Teď se však londýnský tým opět dostává do krize.

Publikováno

dne

Na konci loňské sezony a po úspěších v FA Cupu a Community Shieldu to vypadalo, že je Arsenal na dobré cestě. Teď se však londýnský tým opět dostává do krize.

Zdroj: Pixabay

Po porážce s Tottenhamem je Arsenal až na patnáctém místě tabulky s jedenáctibodovou ztrátou na místo první, kde sídlí právě jeho londýnský rival. Naopak k sestupové zóně mají Gunners až nepříjemně blízko, dělí je od ní pouhých 7 bodů.

Přitom ještě nedávno to vypadalo, že se blýská na lepší časy – po příchodu Mikela Artety přišlo zlepšení a tým pod jeho vedením dokonce zvedal trofeje, když zvítězil v FA Cupu a Community Shieldu.

Nyní se však Arsenal opět ponořil do krize. A důvody jsou zřejmé – Gunners prostě nedávají góly. V letošní sezoně zaznamenal tým ze severního Londýna v 11 ligových zápasech pouze 10 gólů.

Hůře jsou na tom jen celky v sestupové zóně, tedy Burnley, West Brom a Sheffield United. Navíc 8 z těchto gólů vstřelili Gunners už v prvních 4 ligových zápasech.

„Musíme dávat góly,“ je si vědom Mikel Arteta. „Nezáleží na tom, jak si vedeme v ostatních věcech, pokud nedáme góly, nemůžeme dělat nic.“ Arsenal má ovšem problém i se samotným vytvářením šancí ke skórování.

Pouhých 65 vytvořených šancí jej řadí na 17. místo v lize. O moc lépe na tom nejsou ani co se se týče střel (95, 14. místo) a střel na branku (32, 16. místo). Na každou střelu navíc potřebují průměrně 55,5 přihrávek – nejvíce z ligy. 

Špatné období prožívá i Aubameyang, jindy velmi spolehlivý střelec dal v lize pouhé 2 góly. „Náš hlavní střelec momentálně neskóruje, takže mojí hlavní starostí je pomoci mu, aby góly začal dávat,“ přiznává trenér Gunners.

Málo gólů, málo šancí, málo střel. Po letním posílení defenzivy, kam přišli obránce Gabriel Magalhaes a záložník Thomas Partey, by se měl klub soustředit na posílení ofenzivy, ideálně pozice kreativního záložníka, kde tým již delší dobu tlačí bota.

Skloňována jsou jména jako Dominik Szoboszlai či Houssem Aouar. Minimálně do ledna ovšem musí Arteta pracovat pouze s tím, co má momentálně k dispozici.

Zdroje: goal.com, bbc.com

Reklama

Oblíbené