Reklama

Transgender vzpěračka byla na novozélandské univerzitě vyhlášena sportovkyní roku

Transgender vzpěračka Laurel Hubbardová byla vyhlášena sportovkyní roku na novozélandské univerzitě v Otagu. Jedna se o první transgender vítězku tohoto ocenění ve 113 let dlouhé historii akce.

Prezidentka Asociace studentů univerzity Otago tvrdí, že má tato cena odměnit ty, kteří vynikají ve zvoleném sportu.

“Nemohli jsme vybrat nikoho vhodnějšího na vítězství v této ceně. Výborně reprezentovala Otagu i Nový Zéland na letošní olympiádě v Tokiu,” řekla Michaela Waite-Harveyová.

Laurel Hubbardová v rozhovoru pro Otago Daily Times poděkovala všem za podporu a laskavost, kterou dostala od učitelského sboru a studentů na své univerzitě.

Hubbardová se zapsala do historie právě na olympijských hrách, kde byla historicky prvním transgender sportovcem, který na olympiádě startoval.

Medaili nezískala, nepovedlo se jí ani jednou zvednout 87 kilo. Třiačtyřicetiletá sportovkyně také oznámila, že se její kariéra chýlí ke konci, protože kvůli věku již nedokáže trénovat tolik, co by potřebovala.

Její transformace z muže na ženu proběhla v roce 2012, předtím soutěžila mezi muži, byla i juniorským rekordmanem. V mužích nicméně se vzpíráním skončila v roce 2001.

Zdroj: Givemesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené