Totální kolaps! Sparta během pěti minut promrhala dvoubrankové vedení a s Trabzonsporem jen remizovala 2:2

Fotbalisté Sparty nezvládli první utkání dvojzápasu s Trabzonsporem. V nadějně rozjetém duelu, ve kterém pražský tým vedl 2:0 a své vedení navíc podpořil dobrým výkonem, nakonec svůj náskok ztratil během pěti minut. V Turecku tak Sparta bude muset vyhrát, nebo uhrát vysokou remízu.

Zdroj: sparta.cz

Sparťané vstoupili do utkání velice aktivně. Už v první minutě zkusil své štěstí Plavšič, ale jeho pokus nenadělal brankáři soupeře žádné potíže. To v 7. minutě byl Trávník ke skórování daleko blíž. Jenže po pěkné Hanouskově nahrávce trefil jen břevno hostující svatyně.

Svou převahu Sparta proměnila v branku v 16. minutě. Po rohovém kopu Kangy využil zaváhání hostujícího brankáře Costa a hlavičkou dopravil míč do sítě – 1:0.

Do první větší šance hostů se dostal až ve 27. minutě Nwakaeme, kdy si navedl míč na střed a zkusil překvapit Nitu střelou na přední tyč. Jenže jeho pokus skončil vedle. Na druhé straně si navedl míč Kanga a vypálil z dálky, brankář Cakir raději míč vyrazil.

V samém závěru prvního poločasu Hašek vyslal do dobré šance Tetteha, ale ani ten se z dobré pozice neprosadil. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

I úvod druhé půle patřil domácím. V 57. minutě překvapil Kanga chytrou přihrávkou na Štětinu obranu soupeře, ale sparťanský obránce svou ranou nedostal míč za záda Cakira.

V 68. minutě se Sparťané radovali podruhé. Kanga si na středu navedl míč a tvrdou ranou k tyči zvýšil stav na 2:0. Po tomto gólu Trabzonspor vytáhl svou hru a odměnou mu mohla být branka v 79. To Sorloth položil do míče a z voleje poslal míč jen těsně nad břevno Nitovy brány.

Jenže v 85. minutě přišla rána. Hosté se prosadili z přímého kopu, kdy se do centru položil Ekuban a pěkným gólem snížil stav na 2:1.

I tento výsledek by byl pro Sparťany ještě přijatelný, avšak kolaps v závěru ještě umocnila vyrovnávací branka Sorlotha. Ten si naběhl za obranu a tvrdou ránou kolem Costy prostřelil Nitu – 2:2.

To bylo z utkání vše. Sparta tak v posledních pěti minutách ztratila parádně rozjetý zápas. Tato remíza by je mohla v konečném součtu hodně mrzet, jelikož nyní musí v Turecku vyhrát, nebo uhrát vysokou remízu.