Totální alibismus Guardioly! Manchester City není připraven měřit se s nejlepšími, řekl po poslední prohře

Jeden z nejbohatších klubů na světě, Manchester City, prý možná není připraven pasovat se s nejlepšími kluby na světě. Alespoň k této myšlence, pro mnohé kacířské, se snížil jeho trenér Pep Guardiola.

Embed from Getty Images

Zbláznil se? Je vyhořelý? Háže flintu do žita?

Tyto a podobné otázky si kladou fanoušci Citizens po nedávném vyjádření vzývaného kouče se zkušenostmi z Barcelony či Bayernu Mnichov. Jako by se Guardiola, zvyklý na jednoduchá tažení za mistrovským titulem a jinými trofejemi, nyní nedokázal srovnat s aktuální situací. Manchester City je druhý za Liverpoolem a vypadá to, že pokud Reds ve druhé polovině sezóny nevybuchnou, dotáhnou to až k vítězství.

“Musíme se zlepšit, akceptovat prohru v derby proti United a posunout se kupředu,” začal ještě relativně v pozitivním duchu pozápasovou konferenci Guardiola. Pak to však přišlo.

“Manchester United, Liverpool, Barcelona, Real Madrid, Juventus. Všechny tyto týmy mají velmi kvalitní kádry. Realita je taková, že možná nemáme na to se s nimi měřit.”

Co má tedy Guardiola v hledáčku za cíl? “Nepřemýšlím o titulu v Premier League, nepřemýšlím o celkovém vítězství v Lize mistrů. Jediné, na co nyní myslím, je to, abychom se zlepšovali v každém zápase.”

Od někoho, kdo pracuje s tak enormním přestupovým rozpočtem, to nevyzní příliš dobře. Citizens se musí zkrátka rovnat s těmi nejlepšími, pokud to trenér cítí jinak, možná je čas na změnu.

1 komentář

  1. Ano, Citizens jsou v současnosti nejbohatším klubem Premier League, takže útok na titul by pro ně měl být povinnost. (Dle celkové ceny klubu jsou sice považováni za cennější Red Devils., ale to je kvůli daleko vyššímu ocenění značky a kvůli účetním závěrkám bez červených čísel, kádr ovšem mají Citizens hodnotnější.)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..