Spojte se s námi


Premier League

TOP 5 prozatím nejpovedenějších přestupů v Premier League? Tady jsou!

Publikováno

dne

Každý přestup může být riskantní. Někdy může klub koupit hráče za malé peníze s menšími očekávání a vyklube se z něj zázrak a nebo to může být naopak. Tedy že klub koupí hráče za velké peníze a s velkými očekáváními, jenže ta třeba nedokáže naplnit. To zná nejspíše každý. Nicméně většinou jsou nejvíce sledované přestupy hlavně do velkých klubů, přičemž ocenění a pozornost si zaslouží i ty ostatní přestupy. A zde je TOP 5 prozatím nejvydařenějších přestupů v Premier League!

Máme za sebou prozatím 8 kol anglické Premier League. Osm zápasů pochopitelně není dostatečný počet pro to, aby se dalo cokoliv naplno usuzovat. Nicméně je to dostatečný počet zápasů, který může alespoň napovědět, jak si hráč může vést po zbytek sezony a jestli se jeho koupě už nyní osvědčuje a nebo naopak neosvědčuje vůbec.

Zde je TOP 5 hráčů, jejichž přestup se povedl a daří se jim:

1) James Maddison (Norwich → Leicester City)

Za teprve 21 let starého Jamese Maddisona zaplatil Leicester hned 22 milionů liber. To sice není málo vzhledem k věku mladého Angličana, ale už se pomalu ukazuje, že to nebyl krok vedle. Leicester ho samozřejmě koupil i kvůli tomu, že počítá s možným profitem do budoucna a že na hráči vydělá více peněz, než za kolik ho koupil. Což se samozřejmě nelíbí fanouškům. Už jen kvůli tomu, že Maddison si zatím nepočíná vůbec zle a ještě se bude zlepšovat. Mladík měl přijít do klubu jakožto potenciální náhrada za Riyada Mahréze. Jeho silnou stránkou je slušná rychlost a má výbornou techniku. Prozatím v osmi utkáních vstřelil 3 branky a připsal si 2 asistence. Jeho výkonů si všiml i Gareth Southgate a Maddison se nyní dočkal první pozvánky do seniorské reprezentace.

2) Jorginho (Neapol → Chelsea)

Hráč, za kterého se Chelsea nebála vyplatit 50 milionů liber, se zatím ukazuje ve více než dobrém světle. Kouč Sarri si ho přivedl z Neapole a právě díky němu se mu daří rychleji vnést svůj rukopis do hry Chelsea, jelikož Jorginho patří zatím výkonnostně k tomu nejlepšímu v dresu Chelsea. V celé Premier League má navíc právě posila Chelsea nejvíce doteků s míčem a úspěšných přihrávek. Za zápas průměrně rozdá téměř 107 přihrávek a díky tomu může hrát londýnský celek stylem, který v Anglii média pojmenovávají jakožto „Sarri-ball“.

3) Lucas Torreira (Sampdoria → Arsenal)

Za tohoto hráče poslal Arsenal do janovské Sampdorie rovných 26 milionů liber a dobře věděl proč. Ve 22 letech má Torreira dostatek zkušeností a je i dostatečně zralý na to, aby mohl své kvality ukazovat ihned. Navíc je ve svém věku ještě dostatečně mladý na to, aby se mohl nadále zlepšovat a díky tomu je možné, že by Arsenal z jeho případného odchodu mohl profitovat.

Co je však pro Torreiru i jeho Arsenal velkou výhodou? Jeho univerzálnost. Je skvělý v bránění a díky tomu klidně může zaujmout pozici v hloubce pole, ale když je potřeba, tak dokáže pomoci skvělým driblinkem a umí rozdávat perfektní přihrávky. Dalo by se říci, že je kombinací Francise Coquelina a Santiho Cazorly. Díky své komplexnosti je pro Emeryho skvělým doplňkem sestavy, protože se jednoduše spáruje v podstatě s kýmkoliv ve středu zálohy a je díky tomu více přizpůsobivý na změny taktiky. V prvních zápasech Arsenalu sice naskakoval až ze střídačky, ale poslední tři utkání odehrál celá a prokazoval naplno své kvality.

4) Aleksandar Mitrovič (Newcastle → Fulham)

Fulham před sezonou utratil na přestupech více než 100 milionů liber. Nejlepší jejich posilou je nejspíše Aleksandar Mitrovič. Srbský útočník v klubu působil jarní část uplynulé sezony ještě v Championship a čekalo se, že do Fulhamu přestoupí natrvalo. I když po skvělých výkonech Mitroviče na Mistrovství světa se mluvilo, že by po něm mohla skočit i větší ryba. To se nakonec nestalo, jelikož skutečně přestoupil za zhruba 20 milionů liber do Fulhamu a ani jedna strana rozhodně nelituje.

Fulhamu se jako týmu příliš nedaří v této sezoně. To se ale nedá říct o jejich srbské posile. Mitrovič během osmi utkání vstřelil pět gólů a dělí se o druhé místo v tabulce střelců hned s několika hráči. Jediným, kdo má branek na svém kontě více, je Eden Hazard, který za Chelsea skóroval sedmkrát v ligových utkáních tuto sezonu. Otázkou je, jak dlouho v klubu Mitrovič vydrží, protože Fulham se až příliš spoléhá na své esa v ofenzivě, ty však nedokáží zalepit díry, které má londýnský klub na spoustě jiných místech.

5) Issa Diop (Toulouse → West Ham)

„Gratuluji skautovi, co našel Diopa. Je to monstrum, které vše diktuje.“ – to jsou slova José Mourinha poté, co West Ham porazil jeho Manchester United 3-1 a velkou zásluhu na tom měl právě Issa Diop. Ten až na dvě první kola naskočil za West Ham do všech ligových utkání. Tento francouzský obránce má teprve 21 let a vypadá to, že má před sebou slibnou budoucnost. Je velice silný v osobních soubojích a má i dobré čtení hry. Ve 21 letech je dostatečně vyspělý a vypadá to, že vedení Kladivářů moc dobře vědělo, proč za něj poslat do Francie rovných 22 milionů liber.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.