Spojte se s námi


Fotbal

TOP 5 spoluhráčů Tomáše Rosického v Arsenalu

Tomáš Rosický strávil v Arsenalu deset sezón, kde se stal miláčkem fanoušků a legendou klubu. Během svého působení na severu Londýna si zahrál se spoustou skvělých hráčů.

Publikováno

dne

Tomáš Rosický strávil v Arsenalu deset sezón, kde se stal miláčkem fanoušků a legendou klubu. Během svého působení na severu Londýna si zahrál se spoustou skvělých hráčů. My jsme vybrali Top 5 nejlepších spoluhráčů bývalého českého záložníka z působení v dresu Gunners.

Zdroj: AC Sparta Praha

Cesc Fábregas

Rosický si skvěle rozuměl s Fábregasem na hřišti a jejich spolupráce dostávala fanoušky Gunners často do varu. Oba záložníci strávili v Arsenalu společně pět sezón a během této doby se z nich stali i velcí přátelé.

Tomáš je jedním z nejlepších hráčů, s kterým jsem se v kariéře potkal. Rozuměli jsme si na hřišti i mimo něj. Byli jsme silná trojka. Flamini, Fábregas, Rosický. Přátelství na celý život,“ vyjádřil se španělský záložník ke vztahu s Rosickým.

Mathieu Flamini

Záložní řada Fábregas, Flamini, Rosický a Hleb patřila vůbec k těm nejlepším, která nastupovala pod koučem Arsénem Wengerem. Flamini působil v Arsenalu od roku 2004 a místo v základní sestavě si musel vybojovat na úkor Gilberta Silvy.

Francouzský záložník odváděl černou práci za své ofenzivní kolegy, se kterými mu to klapalo na hřišti i mimo něj. „Mám na Tomáše spoustu vzpomínek. My čtyři jsme společně trávili hodně času a bylo super, že jsme se všichni opět setkali,“ řekl Flamini po rozlučce Rosického na Letné.

Co se nepovedlo Fábregasovi, to se povedlo Flaminimu. Společně s Rosickým slavil třikrát triumf v anglickém FA Cupu.

Alexander Hleb

S Hlebem odehrál Rosický pouze tři sezóny na severu Londýna, čehož s odstupem času běloruský záložník litoval, protože jeho působení v Barceloně nedopadlo podle představ a už v žádném jiném klubu nenavázal na skvělé výkony z Arsenalu.

Nicméně Hleb také patřil do skvělé zálohy, která byla neuvěřitelně sehraná a zvedala diváky ze sedadel. Legenda běloruského fotbalu dodnes vzpomíná na spolupráci s Rosickým.

On byl fantastický. Stal se legendou Arsenalu a zařadil se mezi hráče jako Thierry Henry a další. Pro klub udělal strašně moc a já osobně jsem si užíval hraní po jeho boku. Byl prostě neuvěřitelný. Byl jako Picasso,“ řekl Hleb.

Robin van Persie

Trenér Wenger přivedl van Persieho do Arsenalu jako náhradu za Dennise Bergkampa. V začátcích na severu Londýna se měl učit od samotné nizozemské legendy a Henryho, aby jednoho dne zaujal jejich místo.

A byla to od Wengera trefa do černého. Van Persie se stal postupem času klíčovým hráčem Gunners a to i díky Rosickému, se kterým si náramně rozuměl na hřišti.

Tomáš nebyl sobec, dával sice góly, ale hlavně byl králem přihrávek. Jedna věc je vědět, co chcete udělat, druhá pak proměnit to v realitu. Překvapivá přihrávka, narážečka, v tom byl fantastický,“ smekl van Persie před Rosickým.

Santi Cazorla

Když nastoupil Rosický s Cazorlou na hřiště, tak to občas vypadalo, jako kdyby spolu hráli odjakživa. Jejich souhra byla neuvěřitelná, věděli o sobě a dá se říct, že spolu mohli hrát naslepo, tak jako s Fábregasem nebo Hlebem.

Španělský driblér se také stal miláčkem fanoušků, který si užíval spolupráci s Rosickým. „Bylo mi ctí hrát po tvém boku a sdílet skvělé okamžiky. Byl jsi špičkový hráč a hlavně neuvěřitelná osoba. Přeji ti jen to nejlepší kamaráde a doufám, že se brzy uvidíme,“ složil Cazorla poklonu Rosickému, když oznámil konec hráčské kariéry.

V tomto žebříčku by si zajisté zasloužilo být mnohem více hráčů, ale tito vybraní hráči byli nejvýraznějšími osobami během desetiletého působení Rosického v Arsenalu.

Zdroj: iDNES, Transfermarkt

Reklama

Fotbal

Nejtěžší rozhodnutí v mé kariéře! Wayne Rooney promluvil o odchodu z Derby County

Wayne Rooney minulý týden opustil Derby County. Šestatřicetiletá legenda Manchesteru United prozradila, že odchod z pozice šéfa Derby byl jedním z nejtěžších rozhodnutí, které kdy udělal.

Publikováno

dne

Wayne Rooney minulý týden opustil Derby County. Šestatřicetiletá legenda Manchesteru United prozradila, že odchod z pozice šéfa Derby byl jedním z nejtěžších rozhodnutí, které kdy udělal.

Rooney odstoupil minulý týden jen několik hodin poté, co přišlo oznámení, že společnost Clowes Developments uspěla při koupi Pride Parku. Angličan strávil ve vedení klubu 18 měsíců, když do něj původně přišel jako hráč z americké MLS.

Ve středu odpoledne Rooney na Instagramu poděkoval všem hráčům a zaměstnancům za podporu v posledních třech letech a uvedl, že to bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí v jeho kariéře.

„Všem fanouškům, hráčům a zaměstnancům Derby County patří obrovské poděkování za podporu v posledních třech letech. Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí, které jsem musel ve své kariéře udělat,“ napsal Rooney na svůj twitterový účet.

„Děkuji, že jste mě přijali mezi sebe. Prosím, podpořte příštího manažera a dejte mu to, co jste dali mně – důvěru, loajalitu a neuvěřitelnou podporu. Mám několik skvělých vzpomínek, na které nikdy nezapomenu,“ dodal posléze.

Ve své první trenérské roli dostal Rooney od mnoha expertů pochvalu za profesionalitu a schopnost inspirovat tým, který se nacházel v nejisté situaci a o jeho bezprostřední budoucnosti kolovaly vážné pochybnosti.

Chvíli se zdálo, že by Rooney mohl vykouzlit jeden z největších zázraků anglického fotbalu, když by dovedl Derby k záchraně v Championship, přestože svaz klubu odečetl 21 bodů.

Jak se ale ukázalo, rozdíl byl příliš velký. Rooney nicméně zůstal klubu věrný a prohlásil, že pokud se najde kupec, zůstane.

Když Kirchnerova nabídka zkrachovala, klub se dostal do další nejistoty a sám Rooney, který vždy zdůrazňoval, že je třeba fotbalový klub zachránit, se ocitl v nejistotě.

Deník The Telegraph nedávno odhalil, že Rooney je předmětem vyšetřování anglické federace (FA), protože prý zaplatil mzdy za měsíc květen všem hráčům a zaměstnancům Derby County. Jedná se o částku přibližně 1,8 milionu eur.

Zdroje: The Telegraph, Guardian, TheSun

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Ousou diriguje hru v češtině, Eduardo je rychlý. Do sezóny to může být zajímavá kombinace, myslí si Köstl

Pokud má někde Slavia aktuálně největší problém, vedle postu ofenzivního záložníka je to střed obrany. Odešel Ondřej Kúdela, zranil se David Hovorka, trenérský štáb má k dispozici čtyři stopery cizího původu. Jak se Jaroslavu Köstlovi líbil výkon stoperů proti Olympiakosu?

Publikováno

dne

Pokud má někde Slavia aktuálně největší problém, vedle postu ofenzivního záložníka je to střed obrany. Odešel Ondřej Kúdela, zranil se David Hovorka, trenérský štáb má k dispozici čtyři stopery cizího původu. Jak se Jaroslavu Köstlovi líbil výkon stoperů proti Olympiakosu?

Loni plány trenérského štábu se stoperskou dvojicí Slavie roztrhaly dvě rány rychle za sebou. Odchod Davida Zimy do FC Turín a zranění Ondřeje Kúdely z utkání s Karvinou. Bylo nutné seskládat novou obranu a chvíli to trvalo.

Taras Kačaraba s Aihamem Ousouem byli při absenci Davida Hovorky poslední dva zdraví stopeři a po pár zápasech se sehráli. V jarní části ročníku šly ale výkony Kačaraby i vlivem ruské invaze na Ukrajinu dolů a i proto vedení v létě přivedlo Eduarda Santose z Karviné. Ten se ve středu postavil vedle Aihama Ousoua.

„Bylo vidět, že oba hráči mají jinou typologii a do zápasů to může být naše velká zbraň. Na hřišti si rozuměli, i když spolu hráli poprvé v životě,“ řekl pro klubový web Jaroslav Köstl.

Roli při koupi Santose hrál i odchod kapitána Kúdely, který po vypršení kontraktu podepsal v indonéské Persije Jakartě. Slavia následně uvolnila Mohameda Tijaniho do Viktorie Plzeň, pár dní nato toho se jí však opět zranil Hovorka.

Jako pravděpodobná stoperská dvojice do sezóny se jeví již zmíněná kombinace švédské rozehrávky a brazilské síly. Ousou se za rok ve Slavii hodně zlepšil a byť občas udělá fatální chybu, jeho rychlost a kopací technika to kompenzuje.

„Jsem nadšený z Aihama, který diriguje hru v češtině, v tom se taky strašně posunul. Eduardo je rychlý, má výbornou rozehrávku, je silný v soubojích na zemi i ve vzduchu. Tahle dvojice může být do sezony zajímavá kombinace,“ pokračoval asistent Jindřicha Trpišovského.

K dispozici na post stopera budou mít Trpišovský a spol. vedle Santose a Ousoua ještě Kačarabu a dalšího Ukrajince Maksyma Talovjerova. Teoreticky v obraně může nastoupit ještě Tomáš Holeš, ale toho sešívaní potřebují v záložní linii.

Přesto je seznam příliš úzký. Talovjerov během prvního půlroku v sešívaném nepřesvědčil, že ve dvaadvaceti letech má kvalitu na Slavii. Nejblíže přestupu do Slavie má být švédský stoper Isak Hien.

„Určitě (hledáme stopera). I proto tady máme širší kádr, jsou tu hráči, kteří jsou pro nás zajímaví. Co se týká Isaka Hiena, tam nějaký zájem z naší strany je,“ dodal Köstl.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Potvrzeno: Tomáš Pekhart odchází z Legie Varšava! Zamíří zpátky do České republiky?

A je to definitivní – Tomáš Pekhart je již oficiálně na odchodu z Legie Varšava. Po dvou získaných titulech a jedné koruně krále střelců je tak jasné, že jeho pouť v hlavním městě Polska je u konce. Kam by ale mohl momentálně zamířit?

Publikováno

dne

A je to definitivní – Tomáš Pekhart je již oficiálně na odchodu z Legie Varšava. Po dvou získaných titulech a jedné koruně krále střelců je tak jasné, že jeho pouť v hlavním městě Polska je u konce. Kam by ale mohl momentálně zamířit?

Do Legie Varšava přišel Pekhart 10. února ze španělského celku Las Palmas a byl to po Norimberku druhý klub, kde se rodák z města Sušice usadil na více než dva roky.

Třiatřicetiletý útočník odehrál v barvách Legie napříč všemi soutěžemi celkem 89 zápasů, ve kterých vstřelil 38 gólů a na další 4 přihrál. V níže přiloženém twitterovém příspěvku se ostatně můžete podívat na jeho nejlepší momentu v dresu Varšavy.

Nyní však Legia potvrdila jeho odchod a Pekhart si tak může hledat nové angažmá. Kam zamíří, to je v tuto chvíli velkou otázkou. Mohl by se vrátit do České republiky? Aktuálně spíše, co se totiž týče nejlepších tří týmů Fortuna ligy, všichni už na postu útočníka svou kvalitu mají.

Sparta před nedávným časem dovedla do zdárného konce příchod Jana Kuchty, do koncepce Slavie se Pekhart příliš nehodí. A navíc mají sešívání k dispozici Václava Jurečky a Stanislava Tecla, do útoku také může zaskočit Ivan Schranz nebo Yira Sor.

Viktoria Plzeň zase nedávno z Wisly Krakov přivedla útočníka Jana Klimenta. No a objektivně řečeno, velkou pravděpodobnost co do přestupu Pekharta do Baníku nebo na Slovácko také spíše nehledejme.

O konci Pekharta v Legii se ovšem hovořilo už před několika měsíci a během té doby se už objevilo několik spekulací. O bývalého útočníka Slavie nebo Jablonce údajně byl zájem v MLS, coby volný hráč však nebude mít Pekhart o nabídky nouzi.

Nutno podotknout, Pekhart doposud vystřídal spoustu klubů a vyzkoušel si angažmá Německu, Řecku, Izraeli, Španělsku nebo právě v Polsku.

S Legií se stal dvakrát mistrem ligy, konkrétně v sezónách 2019/20 a 2020/21, přičemž v druhém zmíněném ročníku se s 22 góly stal králem střelců. Minulý ročník už se mu ale příliš nepovedl. Pekhart vstřelil „pouze“ devět branek a Legia dokonce bojovala o záchranu. Nakonec se v konečné tabulce umístila jako desátá.

Zdroje: Legia Varšava, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Oblíbené