Tomáš Souček měl místo domácího pohodlí upřednostnit zahraniční dřinu

Čtyřiadvacetiletý záložník nově podepsal ve Slavii pětiletý kontrakt, který mu údajně zaručuje pohádkový roční příjem kolem 50 miliónů korun ročně. Stává se tak jedním z nejlépe placených hráčů ve Fortuna lize. Jeho přestup do zahraničí se tak stává nepříliš reálným, výstupní klauzule totiž činí asi 400 miliónů korun.

Tomáš Souček po předání ceny za nejlepšího hráče Fortuna ligy v sezóně 2018/2019. Zdroj: www.irozhlas.cz

Nejlepší hráč uplynulého ročníku české nejvyšší soutěže se rozhodl pokračovat v dresu Slavie Praha za v Čechách nevídaně lukrativních podmínek. Z pozice českého mistra má tento kontrakt určitě smysl, protože se potřebuje dostat do Ligy mistrů a k tomuto kroku jí stačit zdolat jediného soupeře.

Dále se však uvidí, co takový velký kontrakt udělá v kabině Slavie. I vřelé lidské vztahy totiž mohou vlivem peněz ochabnout. Všichni fotbalisté hrají v klubu o co nejlepší smlouvy, a tím pádem i o největší peníze. Jestli Tomáš Souček dostal takovou královskou smlouvu, tak v kabině budou hráči, co mu budou určitě tiše závidět. Mnoho z nich na takový kontrakt nikdy nedosáhnou. Udržet hráče na jedné vlně tak bude velkým úkolem pro trenéra Trpišovského a jeho realizační tým.

Setrvání slávistické opory však pro ni samou nemusí být vítězství. Tomáš Souček má již dnes na to, aby šel zkusit štěstí přímo atraktivní evropské ligy. Určitě ne do Turecka ani do Ruska, ale do opravdu elitní fotbalové soutěže v Anglii nebo Německu. Na finanční hledisko ve Slavii jistě žehrat nebude, ale z hlediska fotbalového je prodloužení jeho kontraktu špatným krokem. Možná tento hráč zvolil peněžní jistotu a vlastní pohodlnost před zvyšováním své fotbalové výkonnosti. S jeho kvalitami mohl postupem času doputovat až do týmu opravdového fotbalového giganta, z čehož by v konečném důsledku těžila také česká reprezentace.

Ve Fortuna lize Součkovi bude chybět více kvalitních zápasů. Snad si alespoň utkání s týmy první šestky udrží odpovídající kvalitu, ostatní mužstva ze zbývající části tabulky ale budou hrát prakticky od začátku soutěže o záchranu, takže proti silným soupeřům nasadí totální obranu. Takový fotbal pak nabaží oči nanejvýš fandů defenzivního fotbalu.

Jistě, určitě přijdou i překvapivé výsledky, ale při těch místo kvality mužstva hraje velkou roli náhoda a velká míra štěstí. Nehledě na průběh české ligy, pro sešívané zůstává prioritou Liga mistrů a pokud by do základní skupiny nepostoupila, byl by to pro ni a hlavně pro Tomáše Součka velký neúspěch. Evropská liga by byla jenom slabou náplastí na velkou bolístku.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. České kluby by měly dělat všechno proto, aby nejlepší hráče udržely. Jedině tak budou diváci chodit na stadiony a kvalita české ligy půjde nahoru. Pokud se ale každý lepší hráč bude hned pakovat do zahraničí, tak tady budeme hrát pořád prales pro pár tisíc lidí. Já chci chodit na nejlepší hráče na našich stadionech, je mi úplně buřt, jestli pak někdo někam přestoupí a třeba poroste pro reprezentaci. Stejně za tu repre pak hrají hráči, které lidi znají víceméně jen z televize, protože na vlastní oči v lize je nikdy neuvidí. Tomu fandit nemůžeš.

  • Já to vidím podobně Zde se projevuje typicky česká nátura. Pořád nadáváme, že hráči odcházejí do ciziny si vydělat. Teď dají Součkovi takový plat, že se mu nevyplatí odejít kvůli penězům a nadáváme taky, místo toho abychom byli rádi. Ach jo !!

 2. České kluby by měly dělat všechno proto, aby nejlepší hráče udržely. Jedině tak budou diváci chodit na stadiony a kvalita české ligy půjde nahoru. Pokud se ale každý lepší hráč bude hned pakovat do zahraničí, tak tady budeme hrát pořád prales pro pár tisíc lidí. Já chci chodit na nejlepší hráče na našich stadionech, je mi úplně buřt, jestli pak někdo někam přestoupí a třeba poroste pro reprezentaci. Stejně za tu repre pak hrají hráči, které lidi znají víceméně jen z televize, protože na vlastní oči v lize je nikdy neuvidí. Tomu fandit nemůžeš.

 3. však má ve Slavii ještě jeden úkol a to dostat Slavii do ligy mistrů, odejít do zahraničí může po podzimu kdykoliv a jeho cena může ještě dost stoupnout a může se ukázat v tom nejlepším světle jak v lize mistrů nebo evropské lize tak i v české lize

 4. On si také Souček na kvalitní zahraniční angažmá nemusí věřit. Ten rozdíl je totiž propastný!

 5. Tomášovi to přeji.Te to dříč a vždycky bude. Rozhodně si nemyslím, žeby měl zlenivět. Ať hraje zde pravidelně a v repre, než nedej bože v cizině na lavičce a bez repre. Stále se vyčítá, že odcházejí hráči a nyní se vyčítá, že zůstávají.

  • něco napsat museli, byť to je neuvěřitelná konina nehodná specializovaného portálu. Pokud má náš fotbal jít nahoru, musí u nás zůstat skuteční hráči a ne jen pralesní nekopové. Nemluvě o motivaci pro ostatní…

 6. Bylo spousta hráčů, co zářili jak v české lize, tak v repre. Pak šli do zahraničí a jejich výkonnost šla rapidně dolů. Tomáš bude mít na podzim minimálně 8 těžkých zápasů v pohárech, do toho zápasy s Plzní, Spartou, Jabloncem, Baníkem…. Nemyslím si, že by tím jeho výkonnost měla trpět

 7. U Tomáše oceňuji i jeho odhodlání pomoci klubu co ho vychoval.Zároveň si myslím,že v zimním přestupním termínu je třeba odejít za lepším a přeji mu to.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?