Tomáš Souček by měl odejít teď. Kvůli sobě i Slavii

S blížícím se koncem dalšího přestupového termínu se kolem tohoto klíčového hráče pražské Slavie objevili další možné spekulace ohledně jeho případného odchodu na zahraniční angažmá. Mezi zájemci se údajně nachází francouzské Monaco, nebo v posledních dnech dokonce i kluby z anglické Premier League West Ham United, nebo Brighton.

Peter Olayinka slaví první branku v sešívaném dresu, Zdroj: slavia.cz

Výstupní klauzule za tohoto hráče dle vedení Slavie byla 380 miliónů korun, v současné době ale již klauzule není. Pro obě strany, jak pražskou Slavii, tak i samotného hráče nastává fotbalové jaro, na které červenobílí nejsou zvyklí.

Bude to jaro bez evropských pohárů, dokonce i bez českého poháru, protože Slavia vypadla v této soutěži s ostravským Baníkem. Takže sešívaní budou hrát toto jaro jen českou fotbalovou Fortuna ligu. V této soutěži mají ohromný náskok a nikdo z fotbalových fanoušků nevěří, že se nestanou ligovými mistry.

Půl roku tedy bude mít trenér Slavie Jindřich Trpišovský na to, aby červenobílé připravil na podzimní boje o Ligu mistrů. Takže, pokud někdo nabídne za Tomáše Součka částku určenou ve vstupní klauzuli nebo dokonce i vyšší, tak by vedení sešívaných nemělo váhat ani vteřinu a tohoto, i když svého klíčového hráče, nechat přestoupit do některého kvalitního zahraničního klubu.

Červenobílí mají přece kvalitní kádr výborných hráčů, ze kterých by jejich trenér našel za jarní sezónu určitě kvalitní náhradu za Tomáše Součka. Na druhou stranu by měl i tento hráč chtít odejít do zahraničí co nejdříve, pro svůj další fotbalový rozvoj, nehledě na to že to určitě potřebuje i česká fotbalová reprezentace, aby tento hráč svoji výkonnost zlepšoval v nějaké kvalitní zahraniční fotbalové soutěži, než v české fotbalové Fortuna lize.

Ovšem pozor, tento hráč by měl přestoupit do takového klubu, ve kterém bude hrát v základní sestavě a ne vysedávat na lavičce náhradníků. To by se tento přestup po sportovní stránce minul účinkem. Tomáš Souček je určitě výborný fotbalista, ale při svém přestupu by měl dbát na to, aby hrál.

Na druhou stranu i Slavia by měla myslet na zadní kolečka, protože při momentálním ochlazení česko-čínských vztahů není vůbec jisté, jak dlouho bude její čínský majitel tento klub sponzorovat. Rozpočet tohoto klubu je obrovský a tak částka za přestup tohoto hráče by určitě sešívaným pomohla zmírnit případnou finanční nesnázi.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pokud přestoupí do těchto týmů, kde nebude zahřívat lavičku, tak si nezahraje příští rok ligu mistrů, pokud zůstane, zahraje si minimálně kvalifikaci LM a EL případně jako náplast. Samotný postup do LM by Slavii plně kompenzoval sumu, za kterou by přestoupil jinam. Čili z finančního hlediska to smysl moc nedává.

  Ze sportovního hlediska to smysl nedává též – má se před Eurem aklimatizovat v jiném klubu? Se Slavií letos v LM prokázali, že dokážou hrát vyrovnanou partii s těmi nejlepšími, čili jak by mohl dále fotbalově růst, když to ve slávistickém systému dokážou už nyní na té nejvyšší úrovni? Ve Slavii má komfortní zónu, zapadá do skládačky, hraje v psychické pohodě, nemusí si zvykat na nový systém, jiné nároky trenéra… Pokud do LM postoupí a budou mít přívětivější los, mohou hrát po dlouhých a dlouhých letech o postup ze skupiny, pokud on/Kolář zůstanou.
  Časem by se tak mohli etablovat do pozice, jakou má Šachťar nebo Ajax.

  Vždycky mi imponují historky o sportovním posunu/růstu – jež proklamují hlavně hráčtí agenti – neb jedou za procenta z transferu. Otázka: kolik takových českých hráčů za poslední dobu přestoupilo do zahraničí a herně opravdu rostlo, když pominu Nedvěda, Rosického? Pár jich dokázalo udržet výkonnostní laťku, kterou už měli v Čechách – Baroš/Šmicer/Kadeřábek/Král/Schlick – a ostatní? Kde je ten proklamovaný výkonnostní růst, ten pašálně vzývaný posun, z kterého bude težit i repre???

  • Z hlediska herní vytíženosti by asi mělo největší smysl AS Monaco, protože to akutně potřebuje vylepšit defenzivu a Souček by jim mohl pomoci. Nyní je sice v Ligue 1 až 13., ale ztráta 8 bodů na 3. místo, které by znamenalo kvalifikaci o LM, není nedostižná.

  • Slávie pude brzo do prdele a Souček začne stagnovat. Jestli na něm chtěj vydělat slušný prachy tak musí jít teď. A srovnání se Šachtarem a Ajaxem snad nemyslíš vážně?? Voba tyhle kluby by si mohly koupit celou naší ligu.

 2. A co tak hostování. Nemusí jít ani o špičkový klub ze špičkové ligy, protože v mnoha
  evropských ligách bude pro něj každý zápas náročnější a tudíž přínosnější ,
  než kterýkoliv zápas v naší srandalize. Slávia ušetří jeho gáži, on si polepší
  a bude se utkávat s hráči na úrovni hráčů , které potká na euru. Z toho plyne
  Skotsko nebo ještě lépe Anglie a pokud zde uspěje, půjde jeho cena jistě nahoru.

 3. To je počtení, jako by to psalo nějaké dítě…tento a tohoto jsou oblíbenými slovy autora.. 🙂 RUIK opět nezklamal, a to jsem sem zabrousil tak po půl roce :D:D

 4. Mám ho rád a proto si myslím, že by měl zůstat a mít svých 70 jistých, Slávia konkurovala
  hlavně kolektivním výkonem , individuálně se neprosadí maximálně tak ve Francii, jako individualita je schopný se prosadit jen Ševčík.

 5. Však co by jste chtěli od spisovatel “Antonia” . On z nás zná ” nejlépe ” co potřebuje Souček 🙂 🙂 🙂 🙂

 6. Odejít do klubu který nehraje EP je k ničemu. Ve Slavii má cca 4 miliony měsíčně tak nemusí pospíchat.

 7. Tak, to co píše Kuba má něco do sebe, ale. Já když začal trénovat a hrát s lepšími fotbalisty, tak můj výkon šel taky nahoru a zlepšoval se. Tím neříkám, že by měl přestoupit. Je tu faktor Trpišovský. Jeho styl hry Součkovi vyhovuje, to nemusí po přestupu platit. Plat má pohádkovej, jen ta úroveň ligy oproti např. Bundeslize je jinde. Slavia bude hrát celkem určitě poháry a celky, jež projevily zájem jsou od nich daleko. No, nezávidím rozhodovat v téhle situaci. Je to pro a proti. S platem několik desítek milionů, hrát v klubu, kde jsem persona a fanoušci mě “žerou”, poháry téměř jistý a mít před Eurem bych asi zůstal.moc fotbalistů se v zahraničí nechytlo. Sparta forever😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.