Tomáš Rosický: legenda českého fotbalu, ve světě znám jako malý Mozart

Za nedlouho to budou už dva roky, co legendarní český záložník Tomáš Rosický opustil fotbalovou scénu, alespoň z pozice fotbalového hráče. Téměř před dvěma roky se na rozlučku Tomáše Rosického přišlo podívat na Letnou 19000 fanoušků, kteří si to i za hustého deště užili.

Embed from Getty Images

K fotbalu se Tomáš dostal i za pomoci jeho bratra Jirky, který začal hrát za Spartu a Tomáš se k němu přidal.

Když Tomáš prošel celou juniorkou Sparty a dostal se až A-týmu, tak pomalu začínal věřit, že z něho už opravdu může něco být. Tehdy začala jeho slavná léta ve Spartě.

V devatenácti letech Tomáš přestoupil do Borussie Dortmund, neboť v České republice se o něm vědělo, že je to velice technický hráč a proto se stávalo, že se na Tomáše šlo hodně nepříjemnými zákroky. To vyvolalo první zranění a také svolení tatínka Tomáše k přestupu.

Poté, co se Dortmund dostal do finančních problémů a spousta hráčů se musela propustit, se Tomáš Rosický rozhodl, že je čas odejít. Nabídky chodily ze spousty evropských zemí, ale Tomáš se rozhodl pro svůj srdcový klub Arsenal.

Na jeho herní styl si zejména vzpomínáme, když Tomáš hrál za reprezentaci. Tehdy měla zlatou generaci a s hráči jako Jan Koller či Milan Baroš vyhrávala spoustu důležitých zápasů. Ale každá pohádka musí někdy skončit.

Ještě přikládám rozlučkový zápas na Letné, který spoustu lidí potěšil a dojal.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.