Tomáš Řepka: Na Borech jsem byl v nepřátelském prostředí, seděli tam samí Plzeňáci! David Limberský mi ale ohromně pomohl

Nejen na fotbalová témata, ale i ke svému pobytu ve vězení se na křtu své knihy Deník ze dna vyjádřil velký sparťanský srdcař Tomáš Řepka. Mimo jiné se velmi pozitivně vyjádřil k bývalému spoluhráči se Sparty, který mu velmi pomohl. Byl jím David Limberský.

Zdroj: instagram.com/tomasrepkacz

“Když přijdete do vězení, stanete se pouhým číslem. Veškerou pozici, co jste dříve měl, tak ztratíte, jakmile se za Vámi zacvaknou vrata,” řekl Řepka. “Bylo to psychicky velmi těžké.”

“Od začátku mi však hodně pomohlo, že jsem ostatní nesoudil. Postupně jsem si vybudoval pozici. Jak? Nenechal jsem si s odpuštěním s*át na hlavu,” má jasno bývalý stoper Sparty, Fiorentiny či West Hamu.

Co dalšího zaznělo? “Ve vězení jsem se stýkal s lidmi, vedle kterých byste si nesedli v čekárně u doktora nebo v MHD. Pro mě to bylo o to horší, že jsem seděl na Borech, na nepřátelském prostředí. Sedí tam totiž samí Plzeňáci.”

Přesto to byl právě Plzeňák, který Tomáši Řepkovi pomohl. Jednalo se o dalšího z kontroverzních postav české fotbalové scény, Davida Limberského.

“David Limberský, jako jeden z mých bývalých spoluhráčů, se sám nabídl a pomáhal mi, jak se dalo. Byl to pro mě opravdu velký zážitek. Měl jsem na něj určitý názor, přehodnotil jsem ho. Dodnes si píšeme, klobouk dolů, co pro mě udělal.”

Za celým dosavadním životem plným problémů a blikanců, který vyvrcholil výkonem trestu, udělal Řepka údajně tlustou čáru a žije spokojeně.

“Některé blikance mě přivedly do vězení. Život si nyní po návratu užívám na plné pecky. Žiju ho doopravdy, bez viny, bez přetvářek, bez průs*rů a obav, že na mě cokoliv může spadnou,” uzavírá Řepka.

“Začal jsem si vážit úplně všeho. Začal jsem si vážit věcí, kterých jsem si dřív nevážil. Je zázrak, že máte světlo, čisté povlečení, že si můžu nalít Coca-Colu do skleničky.” Tak snad mu tento přístup vydrží!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Limberský fakt překvapil. Sice si nikdy nevyžehlí ty kecy po svý letecký šou ale tohle je slušný.

  2. Na Borech nepřátelské prostředí, protože tam byl samý Plzeňák. Chtěl bych vidět to přátelské prostředí, kdyby tam seděli Sparťani a on jim začal vyprávět o týmové pokladně nebo třeba jak schválně fauloval, aby soupeř kopal penaltu a tím pomohl se dostat soupeři před Spartu.

    Limberský za ním asi chodil zjišťovat jaké to tam je, kdyby se tam náhodou někdy taky dostal. Třeba až si zase zakroutí volantem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Tak skvělý klub jako Nice se těžko poráží dvakrát za sebou, říká Trpišovský

Už ve čtvrtek večer čeká Slavii utkání na půdě francouzského Nice. V domácím prostředí jej sice dokázala porazit 3:2, nyní to ale bude mít těžší, čehož si je vědom také kouč Jindřich Trpišovský.

Kotal o nasazení Hancka i chybující defenzivě

Sparta doma přivítá v boji o naději na postup Celtic Glasgow. Ten nemá ideální formu a Sparta bude dost možná favoritem. O zápase promluvil pro klubový web trenér Sparty Václav Kotal.

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.