Tomáš Řepka jako fotbalový trenér a ne jenom kritik Sparty. Sen, nebo utopie?

Tomáš Řepka zatím jen Spartu kritizuje, ale když se chce stát trenérem, tak by to měl co nejdříve realizovat. Bývalý reprezentant je proslulý množstvím svých „blikanců“, afér, zkratů a jadrných vyjádření. Nejvíce je spojován s pražskou Spartou, kterou v poslední době soustavně kritizuje. Dost často možná oprávněně, ale to je ze všeho nejjednodušší, protože týmu se dlouhodobě nedaří.

Teď po návratu z vězení by se chtěl stát fotbalovým trenérem a někdy v budoucnu chce dokonce trénovat Spartu. Nic proti tomu, ale když se v roce 2017 vyjádřil, že v zápase, kdy hrál v dresu Českých Budějovic a dle něho schválně fauloval v šestnáctce libereckého Brezaníka, aby tímto zákrokem právě Spartu poškodil, tak toto jeho vyjádření o budoucím trénování právě letenského týmu vůbec žádný smysl nedává.

Ať už je to pravda, nebo ne a bylo to jen kvůli větší atraktivnosti při vydání své knihy „Děkuju“, tak tímto vyjádřením skončil bývalý velký oblíbenec fanoušků a příznivců Sparty na nejhlubším dně a stal se z něho letenský vyvrhel.

Jestli si Tomáš Řepka myslí, že tito fanoušci na jeho vyjádření zapomněli, tak je určitě na velkém omylu. Ono to ani v budoucnosti s tím trénováním na Letné tak žhavé rozhodně nebude. Ovšem trénování, jako další smysl v životě tohoto bývalého fotbalisty, by smysl dávalo.

Jenomže, jak se říká, člověka dělají skutky a ne slova, takže by se Tomáš Řepka měl v nejbližším termínu přihlásit na kurz fotbalového trenéra a nejenom přihlásit, ale také jej úspěšně absolvovat. Samozřejmě od začátku tohoto studia po získání nejvyšší fotbalové licence je cesta hodně dlouhá, trnitá a trvá několik let.

Což o to, on by mohl začít při studiu trénovat buď nějakou přípravku, nebo žáky, případně i mužský tým na nejnižší úrovni. Ovšem musí si položit nejdůležitější otázku sám sobě. Zvládl by tuto funkci mentálně? Každý fotbalový tým totiž svého trenéra potřebuje na lavičce a ne někde v hledišti.

No a při velmi temperamentní povaze tohoto našeho bývalého reprezentanta by bylo nejdůležitější otázkou, zda tyto emoce v sobě udrží, nebo je bude ventilovat v širokém svém okolí. Jestli by to nedokázal, tak o kariéře fotbalového trenéra by neměl vůbec uvažovat. Bylo by to k jeho škodě, ale i hlavně každého mužstva, které by trénoval.

Na druhou stranu je potřeba i mužstvo, které je často kritizováno pochválit. Sparta Praha vyhrála dvakrát po sobě a zatím jsem žádnou pochvalu za tyto dvě vítězství od Tomáše Řepky neslyšel. Je lehké odvolávat celé vedení a také nenechat nit suchou na hráčích, když se nedaří.

Ovšem charakter člověka se pozná tehdy, když dám najevo, že umím na Spartě ocenit i to, když odehraje celkem dobré zápasy a vyhraje. Uvidíme, třeba se dočkáme i pochvaly od Tomáše Řepky vůči Spartě, ale to už záleží jen na něm samotném, jaký mediální obraz bude o své osobě v budoucnosti na veřejnosti podávat.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zná svého soupeře do osmifinále Evropské ligy! Opět zamíří na Ostrovy

Slavia ve čtvrtek večer dokázala zvítězit na půdě Leicesteru a čeští fotbaloví fanoušci tak měli pořádný důvod se těšit na los osmifinále Evropské ligy. Na koho narazí sešívaní a jaké další zápasy nám tato pohárová soutěž nabídne?

Pyramida na Oktagon Underground je kompletní! Kdo se s kým utká a jaký je program?

Velkolepá akce Oktagon Undeground: Last Man Standing nás čeká již v sobotu večer. Do pátečního vážení a losování však nebyl znám celý program očekávaného galavečera. Kdo se tedy s kým utká?

Jaké soupeře si přejí trenér Trpišovský a kapitán Jan Bořil?

Pražská Slavia šokovala Anglii! Na půdě Leicesteru zvítězila 2:0 a postupuje mezi 16 nejlepších týmů Evropské ligy. Koho si v dalším kole přejí trenér Jindřich Trpišovský a kapitán Jan Bořil?